** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (89)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Victo!
celor care serbeaza azi numele!



Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Victo!
celor care serbeaza azi numele!



Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)


La multi ani si din partea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Sunt suparata... Raducu iarasi nu mananca si nici nu bea apa. Nu e nici o afta, e o masea nenorocita care il chinuie de 3 zile. Cat poate sa dureze eruptia unei masele? Cred ca diseara ajungem sa punem perfuzii ... vedem ce zice pediatrul, mergem la 19.30.

Am incercat sa-i dau apa cu forta, dar nu am reusit nici asa. Urla cat il tin puterile si tot imi arata la obraz ca-l doare.

Ce sa mai fac fetelor, am incercat si LP la pranz, dar nu l-a vrut nici pe ala. Sper sa iasa azi maseaua, ca nu stiu ce facem. Are burta lipita de spate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Of, iertati-ma, de suparata ce sunt am uitat sa felicit sarbatoritii

La multi ani, Victo! Sa-ti dea Dumnezeu ani multi cu sanatate si armonie, sa va bucurati de blondinii vostri si sa aveti numai impliniri!

La multi ani celor ce poarta numele de Alexandru, Alexandra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

puiutz da-i ceva de durere..nurofen..sau altceva..si daca nu vrea sa ia pe gura exista si supozitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

puiutz da-i ceva de durere..nurofen..sau altceva..si daca nu vrea sa ia pe gura exista si supozitoare

----------------------------------------------
my somebody....
www.eticker.co.za/tickers/bbho9bmbyh9bnw0p.png" target="_blank">A sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!




am vrut sa-i dau paracetamol, ca pe asta il poti da si pe nemancate, dar urla ca din gura de sarpe si mi-a fost teama sa nu se inece.

uite ca nu m-am gandit la supozitor
dar nu stiu cat de eficient e paracetamolul. i-as fi dat nurofen mai degraba, desi abia ne-am reglat cu kk...sper sa nu faca iarasi moale de la nurofen. si nu i-l pot da pe stomacul gol, el nu a mancat de dimineata de la 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

exista supozitoare cu nurofen si nu sunt scumpe. eu zic ca merita sa incerci! ca saracul ce dureri o avea..eu nu mai asa ma gandesc cand au cate ceva..mi se rupe inima..stiu ce simti ca si noi amavute momente de astea

din pacate sebi nu mai inghite nici un medicament pe gura..daca o sa mai fie nevoie de antibiotic sunt hotarata sa-i fac injectii..prea mult ne chinuim toti, inclusiv el..ideea e ca daca-i bag si cu forta isi face scarba si vomita ..sau pur si simplu pastreaza in gura si scuipa... e cu "cantec"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

La multi ani Victo !

La multi ani celor ce poarta numele Sf.Alexandru !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

LA MULTI ANI PAULA!!!
Multa sanatate iti doresc si multa fericire!!
Simona, injectii? antibiotic? vai...i-am dat o data la Raul, era micut inca, in iarna trecuta, incepea sa planga cand stia ca se face ora 8 si vine tanti la injectie. Vai de funduletul lor!!!
Elena, important e sa mergeti la pediatru, nu cred ca ajungeti la perfuzie atat de repede...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La multi ani, mami draga Victo!
Sanatate, liniste sufleteasca, iubire, putere si impiniri!
Te sarut si te imbratisez cu drag, esti o mami super super si tare draga mie!

LA multi ani, Alexandru, Alexandra!

Mergi la inceput