Clubul "babelor" FIV-oase 56

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns popif spune:

Buna babutele!

Am terminat si eu tratamentul cu diphe. Am facut in final 9 luni, a fost groaznic asta incluzand si starile mele cu dureri de cap si indispozitie si perioada asta de vara caniculara..dar in sfarsit a trecut.Am fost la Dr. si s-a declarat multumit. A aparut in schimb alta problema, un chist pe ov. stang de care stiam..l-am”dobandit” dupa ultimul Fiv cand am facut hiperstimulare .Dar acest chist a crescut chiar daca am fost sub tratament du diphe.

In sfarsit.. mi-a dat sa iau de azi medrol 2/zi, si cate un aspenter. Am facut astazi analiza prog.si estradiol sa vedem daca chistul “nu ne incurca” asa s-a exprimat dl.dr. si in functie de rezultat incep sau nu femostonul pentru Fet. Nu stiu ce se va intampla daca analiza nu va iesi bine? O sa trebuiasca sa scot chistul si deabea apoi sa trec la Fet?

A mai facut cineva transfer desi avea chisuri? Eu stiu numai ca inaintea oricarui FIV sau Fet se face un eco obligatoriu pentru chistuari…deci de aici deduc ca e o problema..

Samira, ce mai faci cat mai ai? Noi suferim de aceeasi “nenorocire” de adeno. Stiu ca ai un sterilet..cat il mai tii? Bafta pana la capat..
Aadina, merci pt raspuns.. ti-am mai lasat un PM. Tu unde faci eco la Sibiu? Eu daca totul merge bine si incep maine femostonul cred ca marti ma cheama la eco. Tu cate eco ai facut pana la Fet?

Tamys, te pup pe tine si pe bebei. Ti-am lasat si tie un PM

Salut cu drag toate babutele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Popif, eco voi face la Iasi, nu mai merg la Sibiu, e prea departe pt mine.Pe cei de la Sibiu ii tin la curet prin email
Inainte de fet am facut 2 eco, tot in Iasi, una in Z3, si a doua prin Z8-9, parca, si apoi, i-am transmis lui I rezultatul ecografiilor. Endometrul crestea bine si el m-a chemat la Sibiu , direct la FET, in z 14.
Many, multumes frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Micky am gasit analizele : TGO SI TGP; hemoleucograma, testosteron, creatinina, glucoza, hemoglobina glicozilata, insulina . Cam atit
Aadina concediu placut draga mea, sa vezi ce surpriza frumoasa vei avea la eco
Aristica nu e nici o problema draga mea
Samira vreau si eu sa vad asa poveste de dragoste
Many
Maria concediu placut draga mea; ai grija ce iti doresti Sa iti ajute Dzeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:



Nu prea mai am nk de spus .. tot astept utatzii si nk ...

Smaick & Adriana ma bucur ca sunteti ok si bbei stau la mami lor cumintei .

Adriana - poate ne scpui si noua schema ta de tratam, cand ai timp ... si daca vrei ...

Sami - te-a apucat euforia ... si pe mine ma mai apuca
Face ff bine la sufletel starea ta de spirit ... conteaza ff mult sa fii fericit si multumit

Miky- cand te duci la dr pt schema de trat ??

Ari - cred ca ai un noroc sa nimeresti numai la ciudati ....
dar vei gasi pana la urma un apart ok si proprietari cu picioarele pe pamant ...

Tin minte ca si eu am inchiriat acum 6 ani un ap. cu 3 cam. si veneau la vizionari numai ciudati: venisera niste tigani ... si vroiau sa inchirieze ap, dar sa stea mai multi .... cand i-am vazut nu stiam cum sa le spunem ca nu mai inchiriem ap. , ne gandeam ca nu mai scoatem shatra din ap. nici intr-o mie de ani
... apoi au venit niste turci sau arabi .. si erau cam nespalati -

...cand in final au venit 2 fete dragute ... eram in culmea fericirii , le-am spus da din prima

Lara - chiar nu vrei sa mai vb cu noi




Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
-Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Elly care schema o vrei draga mea? cea pt trombofilie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popif spune:



Fetelor credeti ca e ceva in neregula la analiza asta a secretiei.Poate stie cineva sa le interpreteze..pana ajung eu la dr.

Celule epiteliale poligonale: frecvente
Celule epiteliale rotunde: rare
Celule cu aspect de clue-cells: absente
Leucocite: frecvente
Hematii: absente
Trichomonas vaginalis: absent
Levuri: absente
Hife, pseudohife: absente
Flora microbiana: frecventa flora lactobacilara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Popif, eu zic ca e OK analiza: ce e negativ sau absent e OK, doar nr. leucocitelor marit ar ridica un semn de intrebare, dar atata timp cat nu au descoperit infectii, nu se pune. Este foarte bine ca ai frecventa flora lactobacilara, pentru ca ea protejeaza.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popif spune:

Mersi mult,MeAlex..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

pupam toate babutzele!

popif eu am plecat la ET cu un chist endometriozic de 3 cm (pe ovar). Acum avem 24s si nu mai stiu nimic de acel chist, dr. spune ca nu e nici o problema, nu doare, nu il simt.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popif spune:

Multumesc cocolino, sarcina usoara!Al meu avea 3 inainte de tratament si acum a crescut la 4.

Mi-au venit si rezultatele, am progesteron nmol/L si estradiol 185,5 pmol/L. Cred ca e bine, le-am trimis e-mail, astept maine tel. de la ei sa vedem daca incep tratamentul pentru FET.

Va pup

Mergi la inceput