Bravo Oana,Patricia! Hai Lalu, Gabi! ! (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

salutare fetelor!
multe motate pt lalu si oana

oana multa bafta maine , sa te ajute dumnezeu sa fie o peratie super usoara si sa iti revii foarte repede sa iti tii in brate bebelina frumoasa , sanatoasa, mancacioasa si necolicioasa
o sa asteptam vesti de la mesagerul nostru adriana

nu ma lungesc ca tre sa fug la intalnirea cu moasa , dar am sa intru mai trz
pupici si o zi frum tuturor


34+ Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Oanaaa niste motate pt incurajare


As face o baita de relaxare dar nu am unde pt ca am cabina de dus iar plimbarile sunt la ordinea zilei si in casa fac tot timpul cate ceva numai sa nu stau...asteptem, poate se hotaraste sa vina bebelusu meu frumos

lalu85 39+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Salutare burticute,

Stela, nu-i nici o pb, astept cu drag sa ma anunti cand soseste bebe Matei. Ma bucur ca ti-a dat vesti bune despre alunite si te-ai linistit cu ele! Mi-am facut si eu programare vineri la pranz, da vedem ce-mi zice, ca sa ma calmez si eu si sa-mi treaca stresul.

Adriana, din ce ai descris intr-adevar pare ca a mers totul foarte ok la Patricia. Stiti cum se intampla cateodata de nici daca le planifici nu ies toate asa bine.

Eu am cam exagerat azi cu statul in picioare pe langa mama (si dat indicatii ) si evident ca iar nu m-am putut abtine si am facut si eu cate ceva. Parca vad diseara dureri iar! Deh, am prins curaj ca merg diseara la dr si o sa-mi spuna cum ma prezint.

Lalu, eu in locul tau m-as apuca sa fac toate treburile de prin casa, poate-poate!

Oana, sa ai o operatie usoara din care sa-ti revii repede si bebelina sa primeasca nota 10!

Multumim pentru listuta, Andreea!

Mai vroiam sa-i zic ceva uneia dintre voi, dar am uitat cu totul despre ce era vorba sau cui sa-i raspund. sunt praf!

35+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Lalu,tu poti sa mai duci si 2 saptamani...

Eu nu as face cezariana doar ca imi pleaca medicul in concediu...
Eu zic sa fii relaxata si sa lasi sa curga totul de la sine si bb sa vina pe lume cand isi doreste el...
Fii curajoasa si ai incredere in Dumnezeu,o sa fie bine !

ANDREEA 35+ cu Andrei
http://lbdf.lilypie.com/poBpp3.png

UM 15.12.2011-DPN: 14.09.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Lalu, pai hai ca poate nastem amandoua maine


Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008)
36+


Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Andreea: ce e aia pelinca?
-Vigantol nu-ti trebuie, bb va lua din ziua 7 sau 14 nu mai stiu exact, dar sigur nu din spital;iti spune neonatologul.
-as lua vreo 2 scutecele de finet, sunt f utile,il asezi pe bb pe ele
-nu as lua si sampon si gel de dus, doar unul dintre ele, nu cred ca vreo asistenta isi da asa de mult silinta
atat ma duce capul
Olivette:tinem pumnii azi, oricum mai ai tare putin pana la 37.
Kytana: urasc sa dau bani-spaga, mi-e rusine mie, dar cine ia isi desface si buzunarul ca sa-ti usureze treaba si sa nu ratezi, asa ca....; te pup;
Lalu:numai Bunul Dumnezeu alege momentul cand vine bb la noi asa ca lasa viata sa-si urmeze cursul....recunosc ca nu e comod sa stii ca dr pleaca in concediu, dar sigur te lasa in grija unui coleg/a.
Oana: ce greutate are puiuta ta conform eco de azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

mami.ilinca ...am ras la mesajul tau.Off ce ti-o fi si cu regionalismele astea ....
la noi la scutecele de finet se mai spune pelinca ... hahaahaa cat de comic suna acum cand repet cuvantul...

ANDREEA 35+ cu Andrei
http://lbdf.lilypie.com/poBpp3.png

UM 15.12.2011-DPN: 14.09.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

mami.ilinca, azi avea 4 kg....
Dar eu nu cred asa ceva...dau vina pe ecograf sau pe ecografist . Sigur nu are 4 kg, dar e si in pelviana deci se poate ca si de aia sa fie mai greu de estimat....eu cu tot ce e peste 3 sunt mai mult decat fericita.

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008)
36+


Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Andreea:macar am fost pe ac.lungime de unda
Oana:tot ce e peste 3 e foarte bine, asa e...oricum sigur o sa fie pufosica ,nu are cum eco sa dea eroare mai mare de 2-300 grame;asteptam vesti maine.La ce nume v-ati gandit?

Fetelor,am iesit minut pe balcon si e cumplit de cald, am avut senzatia ca am deschis cuptorul incins sa vad dc e gata friptura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Mami.Ilinca, eu cred ca o sa fie eroare mai mare de 300 gr aici....era ecograful de la camera de garda, care in general nu e un ecograf performant....cred ca s-a mai emotionat si ecografistul ca ma tot intreba de istoric medical si eram un caz special....asa ca mi s-a parut foarte exagerat 4 kg.
Martea trecuta, la un ecograf super performant, avea 3 kg +/- 450 gr. As lua mai mult de reper 3 kg si ceva...


Eu la bagaj sa stiti ca am pus si de citit. Sa ma tina ocupata cand doarme bebe sau cand o sa fie la acvariu...pe mine ma ajuta sa imi tin mintea ocupata.
Pentru bb - body-uri cu maneca scurta, manusi (cerute de maternitate), sosetute, paturica subtire, cosmetice, pampers, servetele.

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008)
36+


Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput