Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (32)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Noi suntem spre bine, se pare ca a fost o viroza eruptiva, mai avem de verificat urechile ca au fost putin rosii, am mare noroc ca sora mea a fost medic in oras si cam am intrare peste tot, inca imi pot si alege medicii la care sa merg. Deocamdata am scapat de antibiotic, maine cred ca merg cu el la orl sa vedem cum sunt urechile si daca si urechile sunt ok am scapat. Inca nu ne ducem inapoi la sat ca din cauza secetei au oprit iara apa, asa ca mai stam pe aici, poate chiar pana joi pana vine tati. Andieleen, poate ne vedem daca esti prin oras.

Acum ca am scapat de boala am alta problema, nu mai am lapte si ma chinui sa-i dau lapte praf si nu vrea, pe langa asta nu accepta nici legumele, asa ca ma chinui de numa cu mancarea. Maine as vrea sa-i fac ceva supa crema sau o supica de pui dar nu stiu ce legume sa bag in piure pe langa carne, vreo idee?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eu azi i-am dat supa de galuste (facute doar cu galbenus). I-a placut. I-am dat bucati asa galustele si carnea si zeama cu lingurita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

va pup fetele
nu am mai apucat sa scriu...Rares e un pic mai bine...tot nu se stie ce a fost si inca este, la un moment dat il banuiau de astm ...acum bagam aerosoli cu ventolin si fixotaide si speram sa scapam de tuse...e saptamana a 3 spre 4

maine noapte plecam spre grecia si o sa bagam si pe acolo aerosoli, ieri cu mama la spital totaa ziua ...deci ma distrez maxim

va pup si revin ca acum zapacitii sunt bagati in cort, in mijlocul sufrageriei si trebuie sa ii supraveghez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

va anuntam ca suntem mandrii posesori a unui dintisor
(in sfarsit a spart gingia)

Suzieq noi am avut astazi piure de cartof dulce cu dovlecel si o lingurita carnita de pui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Alice, noi nu suntem asa inaintati cu diversificarea. Alexa, o sa incerc si eu maine sa-i dau cartof dulce cu dovlecel si carbita de pui sa vad daca vrea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

hello fetelor!!
- la multe lunite tuturor bulgarasilor de zilele astea...pe care le-am ratat...de-abia mai reusesc sa citesc, sa ma tin la curent cat de cat..
- la multi ani cu intarziere Livia Digutasanatate multa si fericire alaturi de cei dragi....
- noi suntem bine...plecati pe ici pe colo...knd apuc mai dorm in timpul zilei...ca fetitza si-a schimbat programul singurica,are prima masa intre 6:30 si 7:30 laptic cu cereale, apoi la 10:30 fructe, apoi la 14:30 legumele, la 18:30 fructe iar si ultimaa masa de laptic pe la 22:00-22:30....Ilincuta mea sta in picioare singurica sprijinita de patut sau de orice chestie mai inalta...asta de vreo 4 zile..numai asa ii place sa stea...o mai pun pe jos sa-si faca damblalele....
- Alexa-ofofof....cand aud de medici de astia incompetenti..nu-mi vine sa cred.....desi nu ma mai mira nimic la noi in tara....ce rau imi pare de atata chinuiala....
- bulinutza...pup puiul Rares..sa-si revina cu starea de sanatate...cate probleme....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

si noi folosim Sudocrem cu mare succes!!asteptam si noi sa iasa dintisorii....are gingiile umflate de ceva vreme...chiar se vad doua bulinute albe..tot ma uit in gurita ei zilnicfelicitari bebeilor carora le-au mai dat dintisorii dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

lady-e tare frumos cand ii auzi cum vorbesc ei acolo singurei si cum se manifesta...eu mor de dragu Ilincai cand o aud asha...e tare atenta la toate lucrurile, gangureste, tipa, de fapt chiuie...isi canta singura...te cred ca e si greu, te ajunge oboseala pana la urma..nu stiu ce m-oi face eu cu doi copii knd o fi....
- cu kg in plus nu va pot ajuta cu nimic..eu ma chinui sa mai pun pe mine..asha ca tot ce dati voi trimiteti la mine urgent!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui suzieq

Noi suntem spre bine, se pare ca a fost o viroza eruptiva, mai avem de verificat urechile ca au fost putin rosii, am mare noroc ca sora mea a fost medic in oras si cam am intrare peste tot, inca imi pot si alege medicii la care sa merg. Deocamdata am scapat de antibiotic, maine cred ca merg cu el la orl sa vedem cum sunt urechile si daca si urechile sunt ok am scapat. Inca nu ne ducem inapoi la sat ca din cauza secetei au oprit iara apa, asa ca mai stam pe aici, poate chiar pana joi pana vine tati. Andieleen, poate ne vedem daca esti prin oras.

Acum ca am scapat de boala am alta problema, nu mai am lapte si ma chinui sa-i dau lapte praf si nu vrea, pe langa asta nu accepta nici legumele, asa ca ma chinui de numa cu mancarea. Maine as vrea sa-i fac ceva supa crema sau o supica de pui dar nu stiu ce legume sa bag in piure pe langa carne, vreo idee?



Mami de soricel Vlad, 01.02.2012
MTHFR C677T Homozigot


Sanatate micutului !!!

Suzieq aceeasi problema cu laptele o am si eu , mi-a mai revenit cat de cat productia insa nu e f ok nici la mine... am fost stresat saptamana trecuta si nu prea am mancat bine nici lichide nu am consumat de ajuns :(
Azi pt prima data am incercat sa ii dau LP insa l-a refuzat , as fi vrut s ail accepte macar in situatii in care simt ca nu am destul LM sa ii pot da si LP dar ce ma fac...nu il accepta si nici Diversificarea nu merge ok , nu vrea decat fructe si alea doar :pere, banana, piersica si cam atat.

Pai la supa poti introduce morcov, telina, pastarnac si alte legume pe care ai incercat deja sa i le dai, a mea nu prea vrea supa ,ii place mai mult acrita cu zeama de lamaie ,carne anu am introdus-o inca.Cred ca saptamana viitoare. Nici legumele toate cele de sezon nu i le-am bagat , am inceput diversificarea mai tarziu.
dar acum ca lapte nu mi se pare ca am suficient va trebui sa ma chinui sa o fac sa manance si solide.
Bafta Suzieq! si bea lichide multe si mananca macar 3 mese pe zipt LM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Suntem la munte si stam pana miercuri.

Mergi la inceput