Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

andreea, roxy, chiar bubele semanau cu cele ale luizei lui alehiam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dragele mele,

va salut scurt pe doi si va pup, mi-e dor de voi... dar nu am apucat sa scriu nimic pentru ca merge tare greu netul si mai e aproape 1 dolar minutul

azi suntem pe mare si mergem spre Lisabona, mai e putin si se termina vacanta, sambata ajungem inapoi in Londra si o sa intru de acasa sa va povestesc mai multe...

yasmi nu fi suparata ca am pus poze pe Fb , e picasa nu merge, e foarte slab netul... se incarca si forumul ffff greu, abia va citesc... si precum spuneam e foarte scump netul

Mada cum spuneam, va citesc de pe unde pot, de prin ce orase mai mergem si mai gasesc ceva wi fi free dar la ce calduri nebune sunt numai la umbra tre` sa stai sa nu faci nimic, decat sa bei multa limonada

Restul fetelor va pup si ne auzim curand

sper sa mi e trimita mesajul asta la cat de prost e netu

PS: tocmai ce am vazut multi delfini jucandu-se in ocean soacra mea cica a vazut si balene? eu mi-s mai chioara, tre sa iau binoclu






Monica are nevoie de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA!Sunt in continuare obosita nu stiu cand o sa imi revin si pe deasupra Anda imi face muci, sper sa nu dam intr-o raceala, a avut cateva flegme de se ineca si apoi muci.

Sanatate micutei Dodo, sa ii treaca repede bubitele!
MIKY aceeas impresie o am si eu despre litoralul romanesc, mizerie multa, dar asta pt ca de la pensiune pana la plaja nu am gasit nici un cos de gunoi si mergeam pe jos cam 10 min.toata lumea arunca mizeria pe strada.
ROXY ce sa spun ne-am distrat in familie la mare, Anda a fost deliciul si prietena la toata lumea, mergea ca o mica cersetoare pe plaja of nu statea locului o clipa,i-a placut apa la nebunie ar fi stat doar in apa, cand veneaau valurile ea se prapadea de ras, si-a facut o multime de prieteni, o stia toata lumea pe nume de cat alerga si ii imbratisa pe toti!
Poze o sa pun cred zilele astea. pup toate fetele!
FELICITAS felicitari pt bb 2! Sarcina usoara!
SPIRIDUSA felicitari pt baiat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

STRUMPHY vacanta placuta in continuare, si eu am vazut un delfin la mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am culcat printul si am intrat sa ma ajutati!
Delia imi pare f rau pt Dodo.De unde o fi luat- o,din parc?
Irinuca,eu sunt anti pisici,sunt pline de microbi si ai grija cu zgarieturile.Pisicile transmit cele mai multe boli.
Miki imi era dor sa te citesc.Ma bucur ca v- ati simtit bine la mare.Cand am fost noi la sf lunii iunie nu era asa omor.imi pare rau pt Vladut si Andra,dar si mie mi- a facut Rares faringo- amigdalita cu otita si ii dadeau si maselele asa ca trai neneaca.
Mary bine ati revenit si ma bucur ca v- ati si mtit bine.
Strumph ma bucur ca ne- ai scris si distractie placuta in continuare.Astept sa ne spui cum a fost Sophia.
Trimit si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Acum sa revin.
CUM IL FAC PE RARES SA MEARGA DE MANUTA?Nu vrea sub nicio forma.Fie singurel sau in brate de cele mai multe ori.L- am mai lasat si singurel si a facut cunostinta bine cu asfaltul de si- a spart buzita de 2 ori si nu mai imi vine sa il las,ca el e mai boem din fire si alearga si nu se uita pe unde merge Ca sa nu mai spun ca oriunde vreau sa merg cu el,el o ia in sens opus,dar mereu asa ca daca vreau sa si ajung undeva il iau in brate.O sa ajung o scandurica.

CUM IL FAC SA NU MAI ARUNCE PE TOT CE PUNE MANA?Deci absolut orice ia se uita,analizeaza si apoi arunca.Tot ce e pus pe fotoliu,pat,biblioteca ,ajunge si acolo ca e un lungan arunca in mijlocul sufrageriei.Pana acum l- am tot lasat,dsr ma gandesc ca poate se invata asa si pe mai departe si nu e bine

luminati- ma mamicilor ca nu mai stiu ce sa fac, tot timpul e un mare dezastru la noi,oricat as face el face inapoi mizerie.Nu vreau luna sa lingi pe jos ca nu sunt eu genul asta si nici cand arunca nu ma deranjeaza,ideea care ma obsedeaza e sa nu se invete asa.

Spiridusha sau nu mai stiu daca tu ai intrebat de un remediu pt imunitate,eu de maine il incep e totul naturist mi l- a dat dna dr,ea e cu naturistele si mancare bio.
Extract de coacaz negru - 10 picaturi dimineata
Extract de maces - 10 picaturi la pranz
Extract de calin- 10 picaturi seara.
Picaturile se diZolva inputina apa si nu ii dai nici apa,nici nimic de papa jumatate de ora.
Se gasesc la farmaciile Remedio sau Belladona.

In rest noi sunt in plina explozie de canini,primul care cred ca ii da e de sus dreapta.Sper sa nu imi faca temperatura.La masele nu a facut decat la ultima si asta 2 seri si 38,4 maxim.
Ma iubeste din ce in ce mai mult,vine si ma pupa toata ziua,ma ia dgat,ne jucam di calutule.Azi de exemplu stateam lungiti in pat pe o parte si ne jucam cu masinuta,o dadeam de la unul la altul. E un copil tare bun,mamos ,iubitor doar ca avem 2 mici problemute. Nu va mai spun ce o iubeste pe verisoara lui,care a crescut si ea si gangureste.

Pentru botez ,am facut comanda de lumanare,o sa o facem din flori naturale si va arata ca o gargarita.Sunt atat de incantata,abia astept sa vad ce iese.La baia de mir se pune si se da bebelusului de catre nasi un obiect de argint.Noi ii vom da un medalion la care
pe o parte e Iisus iar pe cealalta Fecioara cu pruncul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Mi-am adus aminte legat de crize cu tavalit,Rares nu mai face deloc ,a trecut perioada aia si sper sa nu maiapara.
In schimb eram cu el in parc si un copil nu a vrut sa ii dea o masinuta,asa ca a luat o alta si de nervi a muscat din ea.Era asade amarat, mi se rupea sufletul pt el.Uneori il las sa se descurce si singur, sa nu mai stau eu in fundul lui.Dar almeu e mai incet si cu greu ia de la copiii mai mari ceva, dar si cand ia nu mai da.Imi place sa stausa il privesc

Am uitat sa va povestesc ca sambata eram in parc si vine un baietel la el(Raresera pe niste trepte) si ii spune tu nu stii sa vb.S- a uitat chioras lael si cand a inceput sa vb pe limba lui, nu il mai oprea nimeni.A fost asa haios.

Azi a facut alta nazdravanie.Il las in sufragerie singur ca sa ii pregatesc masa nu mai multde 10 mi ute si cand vin vaza pe jos( am primit de la el si de la tati un trandafir), plinde apa , jucarii, pastile si ce mai tineampe biblioteca pe jos,iar Rares al meu mandru nevoie mare ca era cocotat si mie imi e teamaca v- ammai spus caam o polita din geam subtire si sa nu se taie el,nu de alta.
Asa caazi am avut de lucru.
Va pup si noapte buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

andreea cand afli raspunsrile sa-mi spui si mie solutiile , ca si eu am pb astea... doar ca Andra mai sta in carutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Seara buna!
Stateam si ma gandeam daca eu am felicitat viitoarele mamici, Spiridusha si Felicitas. Nu imi aduc amninte, asa ca spun si eu Felicitari mamici, sa fiti sanatosi cu totii ca asta e cel mai important!

Andreea, nu stiu ce sa spun de problemutele tale. Daria nu are probleme cu aruncatul obiectelor, dar nu prea vrea sa mearga de manuta. Ea fii d mai slabuta, inca nu m deranjeaza prea tare. Dar de exemplu, cand vreau sa intind rufe, pe Daria o iau in brate pe un sold si ligheanul cu rufe pe celalat sold. Asta e partea ceam mai dureroasa pt mine :(, in momentele alea mi-as dori sa mearga langa mine. Si am de mers cateva sute de metri pana afara la sarma de rufe :(.

Despre aruncat obiecte, oare chiarse va obisnui asa sau e doar o perioada. Am spus ca Daria musca si loveste, ma gandesc ca Rares asa isi manifesta furia sau frustrarile, aruncand obiecte.

Aici la tara nu reusesc sa fac curatenie. si la noi e o mare dezordine. cand vine soacra de la serv, dupa ora 16:30, pregatim cina, udam gradina, florile etc. si in casa nu mai intram pana la ora 21 la somn. Asa ca si la noi dezordinea e la ordinea zilei. Si stivele de rufe de calccat. Ma eberveaza la culme cand vad cate sunt si nu se mai termina niciodata.

Ma intreb daca sunt eu lenesa, ca eu nu reusesc sa fac nimic (in afara de spalat vase si pus rufe la masina) pana nu vine altcineva care sa o preia pe Daria.
Iar mai nou doarme doar cate 1 ora, 1h30, in 2 reprize. Daca intru pe net sau ma uit la tv sau mai strang cate o jucarie, s-a dus imediat ora ei de somn.
Somn usor fete frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele si de la noi

eu ma iau de mana cu delia
petra are febra
suntem pe antitermice de 24 de ore
la interval de 4 ore si tot facem 38 cu 6 -39 pana isi fac efectul
brrrrrrrrrrr
nu stiu de unde
nu stiu de ce
am zis initial ca sunt dintii
acu cred ca e rosu in gat
sper sa nu faca si antonia
desi e f probabil
ca sambata asta suntem nasi
si nu am cumparat inca nimic
offffffffffff
mi-e o ciuda ca s-a imbolnavit acum de numa
si am intrat pe augumentin
poate maine e ceva mai bine si ne mai slabeste febra asta domle
offffffff
eu sunt rupta de oboseala
nu mai apuc sa intru deloc

felicitas si spiridusha
credeti-ma ca si eu gandeam ca voi
pana sa am si al doilea bebe
despre bone
acu cred ca fara sa ma ajute cineva as muri sau m-ar lua salvarea saptamanal
vara ma ajuta doar mama da in restul timpului am mereu pe cineva
altfel copii in loc sa aibe o mama linistita si dornica de joaca cu ei
ar avea doar o persoana in criza de timp mereu
nu zic ca nu am si zile pline
da nu pot sta momentan fara o femeie
e greu nu e usor ca necesita atentie maxima si dragoste iar casa mancare curatenie etc
e diferit de atunci cand ai doar unul singur

strumph distractie maxima in continuareeeeeeeeeeee

Mergi la inceput