Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

eu una infara de foamea care ma trasneste din 2 in 2 ore - si pe care o rezolv cu gustarele- greata nu mai am decat atunci cand simt mirosuri tari. In schimb numar zilele care se scurg enervant de incet pana pe 5.09.cand am eco. Ieri am primit o veste buna - fetita mea a fost inscrisa la invatatoarea pe care ne-o doream asa ca mai bifez un succes. Ieri seara l-am simtit din nou pe bebe- de obicei devine activ cand stau pe spate.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Wow ce dragut! deja il simti? Stiam ca la a 2-a sarcina se simte mai repede, dar nu stiam cat de repede

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Am ceva de recuperat din urma asa ca ma pun pew citit. Eu sunt ceva mai activa la odiseea bulgarasilor pt ca bebe are mari sanse sa se nasca la sf lui feb.
Casandra mi-a atras atenstia mesajul tau, sigur nu e mai mare bebe? Eu stiu ca se simte la 16 sapt.

12+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!!

Paula multumescWow ce putin mai ai pana iti tii minunea in brate
Emilia nu mi-a zis bataile,ca am fost doar la un eco rapid ca de azi e in concediu.A vrut doar sa se asigure ca am crescut si avem inimoara.Nu stiu daca mai tii minte dar am scris dupa laparo ca poate ne luam de manutza si uite-neE posibil sa nastem deodata numai in judete diferite ca nu sunt din Bucuresti
Rossane si pe mine m-au cam apucat greturile de cateva zile si ma cam tin toata ziua,insa le suprtam cu stoicism ce sa facem.Cestem noi mari si scapam si de astea
Casandralin deja il simti pe bebe.Ce marisori sunteti
Didi,Felicitas
Kmy
Katy pe unde umbli?

O zi frumoasa va doresc!!!!

Pupici multi tuturor!!!!!

Cosmi 6+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Cosmi pup.
Eu am fost luni sa-mni fac DT. Astept cu nerabdare rezultatul. Bebe e bine, ii bate inimioara. Pt candida mi-a dat ovule si crema flamexin dar eu am decis sa le iau putin mai tarziu, sa mai treaca macar o sapt, tot mi-e teama sa nu fie bebe afectat. Pe 3 avem morfofetala si o sa aflam si ce ascunde bebe.
Miha cu bicarbonat si ceai de galbenele m-am spalat pana acum si o sa fac ac. lucru timp de o sapt pana mai creste bebe.
Danina pe mine greturile m-au mai lasat. Bafta maine la eco! Candida ai avut sarcina asta?
Pony si eu am avut emotii in sarcina din cauza scurgerilor maronii si apoi a unei scurgeri ca la menstra, credeam ca nu mai scapa bebe. Din fericire totul s-a terminat cu bine.



12+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Da cosmi, ne-am potrivit la marele fix. Pacat ca esti din alt judet, ne-am fi vazut cu bebeii in parc daca eram aproape.
Pe net scrie ca bataile trebuie sa fie peste 120 si 122 este peste 120 dar parca cu prea putin. Data viitoare o sa intreb daca e problema. Doar ca data viitoare o sa fie tocmai pe 14 septembrie.

7+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Pony si eu am avut dureri de cap, la mine trec cu somnic. O data insa de la ele am si alta data am lesinat a doua zi. Sunt normale in timpul sarcinii si se datoreaza cresterii nivelului hormonal.
Baby cat de lung era CM-ul tau? Poate ai ovulat mai tarziu si bebe e f. mic si de aceea nu s-a auzit nimic.
Mihaela imi pare atat de rau pt tine. Nu pot sa cred.
Didi nici eu nu am anticorpi pt toxopllasma si listeria. Sper sa fie bine bebe si sa nu fie probleme.
Casandra cat dai spaga, faci analizele. Tot pe acolo ajungi. Nici eu nu am primit nici un semn legat de geanta bebelusului. Poate tb sa scriem mai multe mesaje, nu stiu.


12+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Emilia, Cosmi felicitari pt eco.
Paula chiar ma intrebam ce faci, deci mai ai putin si vine juniorul .Ce ma bucur. Sarcina usoara in continuare!
Didi si eu ba aveam, ba nu aveam simptome. De-abia astept sa miste bebe, ne mai linistim.
pe toate. gata am recuperat. Sunt la zi.

12+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Buna fetelor!

katy cm-ul meu e de 28-29 de zile dar cred ca am ovulat mai tarziu in iulie pt ca in ziua 9 cand am fost la eco sa vad cum stau cu ovulatia, dr mi-a zis ca luna asta nu voi ovula ca nu am foliculi suficient de mari ca sa se sparga si uite-ma gravida, deci eu cred totusi ca am ovulat mai tarziu. astept cuminte ziua de luni pentru eco si ma rog la Dumnezeu sa fie bine. am mai facut ieri un beta care a crescut dar nu asa cum mi-as fi dorit eu...5500 pe 14 aug si 15.792 pe 21...nu mai vreau sa rascolesc rahatul, stiu eu ca bebe e bine si ca ma iubeste.

In rest ma bucur pentru toate fetele care au vesti bune de la eco, cosminutza sper sa vad si eu inimioara luni ca doar avem acelasi DNP:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Katy 82 nu , sarcina nu este mai mare de 12 saptamani dar fiecare isi cunoaste corpul. Eu am experienta primei sarcini cand am simtit fata mult mai devreme decat scrie in carti. ( cam cu 3 saptamani). Nu il simt tot timpul dar cand ma linistesc in pat atunci incepe sa se miste. Fata se misca cand il auzea pe taica-su vorbind sau cand ii puneam muzica la casti pe burtica. Am remarcat inca de pe la 2 anisori ca e mare "melomana".
Azi am baut o cescuta de cafea cu mult lapte si ma simt mai energizata.

12+

Mergi la inceput