Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata burtici!
Eu nu as vedea asa de superficial chestia asta cu toxoplasma. La Bistrita s-a nascut din aceasta cauza un copil fara globii oculari, mie nu mi se pare putin lucru.
Da, intr-adevar sunt mici sansele sa o faci ca si adult ca esti mai atent,dar uite totusi ca eu am facut-o probabil in copilarie in vacantele de la tara.
Mai bine sa fii in garda.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
9 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Kmy te rog cand poti sa corectezi in antet data nasterii lui Miriam este 01.03.2011 din aceasi odisee cu Iustin. Multumesc

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
9 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

La mine la profilul TORCH mi-au iesit in afara limitelor urmatoarele:
HSV1 IgG Index 4,63 (<0.6: Negativ >=0.6 si < 1.0: Echivoc >=1: Pozitiv In cazul obtinerii unui rezultat echivoc se recomanda repetarea recoltarii peste 2-3 saptamani.)
Citomegalovirus - Anticorpi IgG U/mL 130,7 (<0.5 : Negativ 0.5 - 1 : Echivoc - Se recomanda repetarea recoltarii peste 2 saptamani >=1 : Pozitiv
Virusul rubeolei - Anticorpi IgG UI/mL 247,9 <10: Negativ >=10: Pozitiv

Si la Hemoleucograma:
Nr leucocite : mii/?L 11,35 4 - 10
Neutrofil : mii/?L 9 2 - 8
Limfocit : % 13,5 20 - 55



6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Adica ai anticorpi pt virusii aia.
Si in plus pare sa fie o usoara infectie bacteriana, dar nu sunt experta... oricum sunt f usor in afara limitelor valorilea alea de la hemoleucograma.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

La mine la profilul TORCH mi-au iesit in afara limitelor urmatoarele:
HSV1 IgG Index 4,63 (<0.6: Negativ >=0.6 si < 1.0: Echivoc >=1: Pozitiv In cazul obtinerii unui rezultat echivoc se recomanda repetarea recoltarii peste 2-3 saptamani.)
Citomegalovirus - Anticorpi IgG U/mL 130,7 (<0.5 : Negativ 0.5 - 1 : Echivoc - Se recomanda repetarea recoltarii peste 2 saptamani >=1 : Pozitiv
Virusul rubeolei - Anticorpi IgG UI/mL 247,9 <10: Negativ >=10: Pozitiv

Si la Hemoleucograma:
Nr leucocite : mii/?L 11,35 4 - 10
Neutrofil : mii/?L 9 2 - 8
Limfocit : % 13,5 20 - 55



6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote



emilia esti norocoasa ai anticorpi la toate infectiile. si eu am primiti azi rezultatele si am anticorpi doar la virus herpetic si la rubeola in rest nu am si nici nu sunt infectata in prezent (Slava Domnului) dar trebuie sa am grija de acum in colo la ce mananc. Apropo, cine stie...toxo are legatura cu ingfectiile pe care le poti lua din mancare sau de la animale dar citomegalovirus de ce tine?de ce trebuie sa ma pazesc?sau altfel spus de la ce vine infectia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

N-am nici eu la toxo iar la limfocite cica e normal sa scada in sarcina.

Transmiterea citomegalovirusului se face de la persoana la persoana, neavand legatura cu apa, mancarea sau animalele. Acesta nu are o rata mare de transmitere insa s-a observat faptul ca este mai transmisibil in cadrul centrelor pentru copii.Transmiterea se face prin contactul apropiat de persoana infestata, prin urina, saliva, laptele mamar sau alte fluide ale corpului.


6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Am uitat sa va zic ca am fost iar la eco aseara si bebe are 7,2 milimetrii fata de 3,2 cat avea vineri si inimioara bate cu 122 batai pe minut. Cica e bine prins si perfect ok din pdv ecografic. Maine merg la Fundeni sa vorbesc cu asistentele Dr Uscatescu sa vedem daca incep Clexane sau nu.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Felicitari Emilia pentru eco fara probleme!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
9 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Am uitat sa va zic ca am fost iar la eco aseara si bebe are 7,2 milimetrii fata de 3,2 cat avea vineri si inimioara bate cu 122 batai pe minut. Cica e bine prins si perfect ok din pdv ecografic. Maine merg la Fundeni sa vorbesc cu asistentele Dr Uscatescu sa vedem daca incep Clexane sau nu.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote


oo, ce ma bucur ca la eco e bine. bravo, ai grija de tine:*

Mihaela imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat, eu sper totusi intr-o minune. Minunile exista!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna seara gavidutze!!!!

Am fost si noi la eco,avem 7,2 mm si ne bate inimioareSaptamana viitoare ma duc la analize.
Emilia felicitari pt inimoara
Miha nu am cuvinte,imi pare tare rau,sa-ti dea DD putere
Felicitas am modificat data nasteri fetitei

Va pupic pe toate!!!!

Cosmi 6+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput