FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 28

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

DannyM, multa bafta!!! Iti tin pumnii. Abia astept sa vii cu un beta mare!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot, AMH 0.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Danny sa fie cu noroc si lipiciosi!!!

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

danny te asteptam cu beta mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Danny, multa bafta la beta mare mare!!!...sa fie lipiciosi si mancaciosi!

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Am fost si am refacut beta. E al treilea pe care il fac in 6 zile, sper sa ma potolesc...
Deci in ziua 16 de la transfer, 18173 mUI/ml. Am refacut si progesteronul, a iesit 39.49 nmol/L, care, daca nu ma insel, inseamna 12.4ng/mL.
Azi m-au apucat si greturile, seara, dupa job. Deocamdata nu ma plang, atata timp cat am ceva simptome, e de bine.
Ma gandeam sa nu postez, ca nici nu vreau sa ma laud, mai ales ca mai sunt inca fete care nu au reusit si mi-e si frica sa ma bucur prea mult, dar, recitind zilele astea de pe la capitolul 14 incoace, mi-am dat seama cat de importante sunt aceste informatii pentru fetele care urmeaza sa treaca prin aceleasi etape. Am gasit de exemplu o postare a lui Teli, la un moment dat, dupa transfer, nu mai stiu exact la cate zile, care zicea ca a avut o contractie, deci se mai poate intampla si nu inseamna neaparat sfarsitul. Deci fetelor, impartasiti va rog cu noi, toate experientele voastre, chiar daca poate nu par importante, ne sunt de mare folos!
Va imbratisez cu drag si va doresc o seara minunata!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot, AMH 0.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

tusferi felicitari . sa fie o sarcina cu bb frumos si mancacios .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

buna dimineata fetele,
felicitari tusferi
danny, multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Tusferi, mega-felicitari! un beta foarte frumos ai prezentat tu, acolo. Eu zic ca acum poti sa te relaxezi si sa mergi la eco. Esti pe drumul cel bun, dar nu te mai stresa mult, ca nu face bine. Abia astept sa ne zici numarul
Danny, tinem pumnii sa fie cu plus (de la unu in sus)
Lara, Lara, Lara...pai eu ce sa mai zic acum...chiar ma gandeam care-i faza, esti plecata pe undeva? Dar uite, noroc cu capitolul asta nou, ca am aflat ca mai traiesti. Mai intra si mai da un ziua buna, te asteptam cu drag. Abia astept sa povestesti ca ai luat o pauza sa te gravidesti incognito.
Smaickule, astept vesti si povesti cu manute si picioruse. Si poze, normal.
Aaaaariiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor,
tusferi, SUPER BETA!!!....mare lucru de nu ai tu !!!....sa fie sanatos sau sanatosi si tu pe langa ei!...ma bucur mult pt tine....desi o parte din inima imi plange inca, cealalta parte e cu voi, cu toate, si ma bucur eneorm pt reusite voastre!!!....ai vazut ca contractia aia nu a insemnat sfarsitul??...uterul tau se modifica...creste...normal ca apar tot felul de schimbari!fii pozitiva si totul va fi bine!
ma gandesc ca si eu, cand ma duc dupa bebicii mei, imi schimb total modul de viata!...am fost f stresata si ma agitam din orice simptom....voi lua totul asa cum vine, fara sa ma tot menajez atat...si fara sa imi mai dau atata importanta...
imi povestea matusica ca la clinica ieri, a venit o alta pacienta care a facut et in aceeasi zi cu mine, de altfel era in fata mea....si a venit ieri la clinica sa faca eco si beta...si de la et ea a stat linistita si a asteptat...fara test pipi si fara beta....doctorul nostru a fost in concediu o saptamana....si ea a asteptat bine mersi...altele cum pot avea atata calm in ele?? si bineenteles ca dupa cum zicea matusica a iesit tipa cu un mare zambet pe fata...deci e clar care a fost verdictul in cazul ei....
o sa incerc si eu sa ma autocontrolez...si las totul in voia lui Dumnezeu....daca el vrea sa am un bebe....o sa il am!Doamne ajuta!!

matusica, cum stai cu curatenia??

alina, pup burtica jucausa!
va pupacesc pe toate fara exceptii...

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fete cucuiete!
Fetelor ce anestezie pot sa cer pt histero se face numai cu generala?o sa merg singura iubi lucreaza a zis mama finutului ca vine dupa mine cu masina dar daca nu vine....cum v ati simntit voi dupa histero?
Luni la ora 9 dimineata am intilnirea cu medicul meu ca mergem la un spital particular cu care el colaboreaza (maternitate)mie putin frica sper sa scap cu bine

Miracol am terminat cu curatenia prin casa
A si fetelor cit este la cehi al doolea ET?Smaick tu cit ai platit a 2 oara?

amalia tsakoniati

Mergi la inceput