cat mai pot creste fetele dupa prima menstruatie?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu am crescut in vara dintre a 7-a si a 8-a 14 cm. Pe masurate la tocul usii. Cm il aveam dintr-a 5-a. Am jucat zilnic baschet si volei in curtea scolii cu prietenele, ca asta se facea pe vremea mea.
Cred ca daca cineva ar practica inotul 5 zile / saptamana un an de zile, s-ar vedea cu siguranta la cm, nu mai spun de celelalte beneficii pt sanatate (plamani, coloana, muschi etc).



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

nu uitati totusi si de musculatura trapezului toracelui care se dezvolta la practicarea inotului de performanta (pe timp lung si intens). Arata splendid la barbati, dar nush ce sa zic de o fata cu umeri cat dulapul. fireste, nu tine doar de sport cat de constitutie - osatura, membre, etc, insa oricum fiecare sport practicat pe termen lung isi lasa amprenta fizica.
eu cunosc cateva foste inotatoare, cam toate sunt late bine in umeri. Uneia dintre ele ii sta foarte bine, avand cutia toracica ingusta si talia lunga. Restul, comme ci comme ca :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

in schimb voleibalistele.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

La noi nu merge cu socoteala Vivianei. Pentru ca sotul meu e "mic din accident". Adica a ramas la inaltimea de la 15 ani, dupa doze mari de calciu ca nu i se sudau oasele de la mana (a doua fractura dubla in mai putin de 6 luni) . Deci sotul meu e mai mic decat tatal lui, foarte putin (vreo 2 cm) mai inalt decat mama lui.
Eu sper ca fi-mea va avea cam 1,70. Posibil este, ca are 1,52 acum si abia a implinit 10 ani.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Dupa socoteala respectiva noi ar fi trebuit sa avem 1,52 cm. Eu am 1,59, sora mea 1,65.


Mergi la inceput