Bulgarasi de ianuarie/februarie 2013, cap 16

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui spiridusha
Azi am fost la dublul test si la insistentele mele (am 13 sapt si 2 zile) s-a uitat doctorul si a vazut o putza cat o anaconda(asa zice tac-su).



Felicitari pt putzica!

14 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui spiridusha

Buuuna seara!!

Nu scriu eu prea mult, dar va citesc aproape zilnic, si vroiam sa ma adaugati si pe mine in lista cu . Azi am fost la dublul test si la insistentele mele (am 13 sapt si 2 zile) s-a uitat doctorul si a vazut o putza cat o anaconda(asa zice tac-su).

Deci o sa avem o casa plina de soldatei, masinute, avioane, buldozere si altele. Mai fericita de atat nu puteam fi!

Va pup pe toate si va urez sa aveti sarcini usoare si bebelusi sanatosi!

Mami de Cristi (09.03.2011) si 13+

Everything happens for a reason!
Ce-ar spune copilul care ai fost despre adultul care esti?



Cat o anaconda zici? :))))) Asa zic toti taticii de baieti, mandri de splendorile lor. :))) Pai ce sa zica? Bai ce putzica mica are fi-miu? NUUUUUUUUUUUUUUU! :))) Felicitari pentru baietoi! Si eu abia astept sa imi umple casa de masinute si buldozere, cred ca o sa ne jucam mai intai eu si tati cu ele si apoi puiul de om

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Spiridusha, baiatul ca baiatul, da sa vezi ce fericit va fii taticul sa se joace cu soldatei, masinutze si trenuletze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mena1906
Cat o anaconda zici? :))))) Asa zic toti taticii de baieti, mandri de splendorile lor. :))) Pai ce sa zica? Bai ce putzica mica are fi-miu? NUUUUUUUUUUUUUUU! :)))






14 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardna11111 spune:

Spiridusha deja a vazut putza??? am fost si eu tot cam in saptamana ta si n-a vazut nimic nimic :))
Dankutza eu sunt la dr conf. Anca Florin Alexandru , luni ma duc la el, la telefon mi-a zis ca nu scap de Clexane, te tin la curent cu ce mi-a zis luni. M-a trimis pt ca la inceputul sarcinii am avut un hematom de 4mm (care s-a resorbit ulterior), asta inseamna o proasta coagulare a sangelui, de unde rezulta trimisul la analizele astea.mi-a dat mutatiile MTHFR si PAI, Proteina C, proteina S, rezistenta la proteina C, AntitrombinaIII pe care amd at la Synevo 750 lei pe toate.REzultatele la mutaii au venit in 2 sapt, ele vin taman din Germania. Fa-le neaparat , nu risca sa ai si sa nu faci tratament.Eu ii multumesc lui D-zeu ca am aflat acum, sunt o gramada de mamici care au pierdut sarcina fara sa stie ca au trombofilie.Sa ma ti la curent

UM 26-04-2012; DPN 31-01-2013 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Am pus pozici cu burta si cu Edi. Maine, daca nu uit(), pun poza cu el cum suge degetelul. V-am zis ca sunt nebuna dupa el? Stiati asta deja. Am inceput la o saptamana dupa ce am aflat ca sunt gravida sa ii scriu povestea in format word cu desene, poze si culoare. Vreau sa i-o printez si sa i-o dau cand o creste mare. Dar nu vreau sa scriu doar despre sarcina, vreau sa scriu despre primul zambet, despre primii dinti, primele cuvinte, primii pasi, prima zi la gradi, primul desen de la gradi, chestii de astea dragute...

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardna11111 spune:

Vreau si eu pm cu user si parola va rog :) multam mult

UM 26-04-2012; DPN 31-01-2013 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Vai, ardna11111 suntem 99,9999999% siguri ca e cu putza. Statea intins cumva, si se vedea clar cum iesea un tzamburus(in viziunea lu tac-su anaconda) in afara...stiu ca pana la 12 saptamani sexele fetusilor arata la fel, dar siiiincer nu cred ca se mai transforma chestia aia care iesea atat de mult in afara in pasarica. Sper sa ramana asa, eu imi doresc tare mult 2 baietei. Amu, daca-i fetita, ma adaptez.

mena1906, si eu planuiam sa fac ce-ai facut tu, dar dupa ce s-a nascut el, viata mea a devenit un vartej nici nu imi trecea prin minte sa ma opresc, sa scriu, sa consemnez. In niciun caz nu-ti zic ca asa va fi si la tine, doar ma gandesc cu nostalgie cum a fost la mine. Pe la 5 luni m-am linistit si am inceput sa scriu intr-un carnetel, aproximativ la cateva zile, o saptamana, doua, achizitiile lui, evenimente, primele cuvinte, primii pasi. Pluuuus ca am de cand s-a nascut el, vreo 6000 poze facute cu telefonul. Va avea ce vedea/viziona cand isi va dori :))) deh, daca are mama obsedata de fotografie si amintiri...

Wah, ar trebui sa dorm. La 7 e in picioare musiu Cristi, va pup, somn usor!!

Mami de Cristi (09.03.2011) si 13+

Everything happens for a reason!
Ce-ar spune copilul care ai fost despre adultul care esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Fetele, as vrea si eu user-ul si pass de pe fb, va rog

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

vreau si eu userul si parola,pls!
mercic!

Anca si Stefan (13.01.2008) si 20+ cu
Povestea Nasterii

Mergi la inceput