** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (88)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multi ani David si Antonito, delfinasi frumosi! Sa fiti sanatosi si fericiti!! Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Alina, acu ma bag si eu in seama , plansul la primul contact cu gardinita poate dura cateva zile sau poate luni depinde de copil. Eu cred ca nu asta e semnul ca e maltratat la gradi, mai repede sa te temi daca il vezi timorat, intra in clasa si se aseaza pe scaunel cuminte fara sa dea un tur pe la jucari, sau pleaca capul/isi framanta manutele cand vede educataoarea, etc.
Nu stiu de ce astfel de oameni, au ales meseria de ed. unde esential e sa-i oferi macar un pic de dragoste atunci cand cea parinteasca e "absenta" si abia apoi e partea educativa.

PS. Maximul de pedeapsa pe care-l poate primi un copil e statul la cotul de rusine pentru cateva minute.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

La multi ani David si Antonito!
Si la noi crize , e perioada cred...azi la tel fii-mea mi-a zis:"Peaca...asa-ma!"...e suparata de ce am trimis-o la tara,plangea cand a plecat si mi-a zis soacra-mea ca si din somn s-a trezit pe la 6 dim si zicea "sa vina mami,veau mami"... off parca inainte sa vorbeasca nu mi se parea asa greu,acum ca se exprima(si inca prea bine) imi reproseaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Bumblebee, Nela_Didea, Crispro, multumim de urari!

Alina, nu stiu exact de la ce a fost, ceva indigestie amestecata cu insolatie, cred (am stat/ne-am plimbat maxim jumatate de ora prin soare), habar n-am, bine ca a trecut, ca rau a fost!
La multi ani fericiti impreuna! Distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

La multi ani David si Antonito, delfinasi frumosi! Sa fiti sanatosi si fericiti!! Va pup

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


la multi ani cu sanatate si sa cresteti frumos si din partea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

racusor - acum 8 ani nu exista Duplo pe piata din Romania, cu greu le primeam din State, era sora mea acolo si imi trimitea jucarii!

la 3 ani am inceput sa luam lego mici, dar pana la 3 ani am mai avut si mai mari si mai mici si Duplo in special pompieri si masinute!


De ce vorbiti de pedepse la 2 ani, nu cred ca pot inteleg ei ceva dintr-o astfel de atitudine si nici nu sunt de acord cu pedepse la asa o varsta frageda!

eu nu am pedepsit-o pe Maria si nu imi amintesc sa il fi pedepsit pe vlad la 2 ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor!!!
cu scuzele de rigoare pentru intarziere

hai iuliana!!! poate se hotaraste totusi gaza mica sa vina inainte de programare!

Am ajuns si noi acasa dupa o tura pe la Galati, unde am avut reuniunea de 10 ani de la terminarea liceului si o tura la mare. Fetele din Constanta iertare ca nu v-am mai scris sa ne intalnim dar initial am crezut ca ne-am pricopsit cu o enteroviroza (a fost doar o indigestie mai severa pana la urma) iar apoi au avut grija altii sa ne strice cheful si n-as fi fost o companie prea placuta. Sincer a fost primul concediu din ultimii ani in care abia am asteptat sa ma intorc acasa.
Bine, nici cu M nu mi-a fost rusine cu crizele si crizutele ei. La un moment dat am decretat cu taica-su ca n-o mai luam inapoi la Bucuresti .

Sincer imi pare rau ca trebuie sa spun asta dar eu pe litoralul romanesc nu mai calc. Nu mai fusesem din 2007 dar nici nu ma mai duc. Nu pot sa scap de sentimentul asta de jecmaneala permanenta, ma simt jenata pe banii mei si asta nu-mi place. In plus, mi se pare foarte obositor, aglomerat si galagios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

saddie,si pe mine m-a obosit la maxim aglomeratia si m/au enervat preturile la mancare de zici ca mancam la 7 stele plus.
nu mai zic de plaja,mizeria de pe strazi,caini..tiganie..asta in eforie nord.servicii proaste,comerciantii sau ce-or fi, ca e un termen prea pretentios sub orice critica. am fost ridicati de 4!!!ori intr-un rest.si mutati colo colo..am vrut sa plecam,dar efectiv nu aveam optiuni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

De ce vorbiti de pedepse la 2 ani, nu cred ca pot inteleg ei ceva dintr-o astfel de atitudine si nici nu sunt de acord cu pedepse la asa o varsta frageda!


nici eu pe Maria asa mica nu am pedepsit-o, dar ea nici nu mi-a dat motive, inafara de cateva luni de crize inainte de 3 ani , care mi s-au parut o vesnicie . dar acum mare da, se mai intampla, cand chiar sare calul si ajung si eu la limita limitelor

pe Isa nu am pedepsit-o DAR la gradi nu cred ca e asa grav, o pedeapsa de a sta pe un scaunel sau intr-un colt si a se uita la copii fara a participa la jocul lor cateva minute (maxim 5, dar niciun copil nu rezista atat ca merge si-si cere scuze cu pupici multi) nu mi se pare inadmisibila. putina ordine si disciplina trebuie sa pastreze si educatoarele acolo, altfel ar fi mereu haos, matusa stie mai bine


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Multumim pt urari

Gata a trecut si aniversarea de 2 ani...ce repede trece timpul mai ieri o sarbatoream pe Antonia la 2 ani si acus face si ea 6 ani.

Am petrecut acasa cu familionul...David a fost asa incantat de tort...umbla cu farfuria dupa mine sa-i mai pun si vroia si lumanare a suflat in lumanare de nici nu mai stiu de cate ori am aprins-o....maine mai avem alta tura de invitati

Iuliana- cum esti ? ce face bebelina ? motzatele sunt de serviciu

Hai Mara ! Hai Iuliana !

Mergi la inceput