** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (88)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Iuliana, ai nascut? Sa nu ne tii mult in suspans...
Hai Iuliana!!
La multi ani David!!
La multi ani Antonio!!
La multi ani Iulia!!
Sa cresteti mari si cuminti si sa aveti parte numai de bucurii!!
Roxana si Palomina, mii de scuze de intarziere!!

Eu de aceea ma duc la vila aia la Eforie Nord, ca sunt destul de ferita de nesimtirea care troneaza pe litoralul nostru. Doar seara , cand mai ajungeam in statiune mai aveam de a face cu altii, dar pe mine nu m-au deranjat.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Felicitari Iuliana!!
Recuperare rapida si sa ai mult lapte pt Mara!!
Bine ai venit pe lume Mara!!!
Sa cresti mare si sanatoasa!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Si eu care ziceam ca vin cu vestea cea buna.
Sa iti dea DD sanatate multa, micuta Mara, o viata binecuvantata, fericire si noroc!!
Mami, recuperare rapida, laptic din plin, sanatate multa si sa te bucuri de familia ta frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Bravo IULIANA, bun venit Bebelina cu gura mareeee!
Sa iti traisca sa fie sanatoasa si sa va umple sufletul cu bucurii!

Rody- daca ma intrebi pe mine cea mai grea meserie e cea de parinte, dar sper sa o scoatem la capat cu bine!

Apropos de pedepse, recent pe HBO a fost ecranizat un film dupa un fapt real se numeste : "Un copil frumos!" ff bun filmul si mai ales perspectiva din care a fost privita actiunea folmului.

pe scurt, sper sa ma fac inteleasa ca nu ma prea pricep la povestit!

e vb de un adolescent care ajunge la colegiu, acolo ajunge sa provoace un carnagiu pt ca trage in colegii si in profesorii lui, omoara 6 dintre ei, filmul nu se continua cu procesul in justitie al adolescentului si actiunea se muta in planul familiei si implicit al parintilor care sunt socati de gestul copilului si incearca sa gaseasca momentul cand copilul lor s-a schimbat si de ce ei nu au stiut, intuit simtit!

la un moment dat , mama este cea care povesteste despre copil ca era timid si existand un obicei ca toti copiii de craciun sa se stranga in casa doctorului sa spuna un cantec sau o poezie, aceasta era conditia ca sa isi primeasca cadoul! sammy prefera sa tramana fara cadou decat sa spuna ceva in public, undeva pe la varsta de noua ani mama il obliga si il cearta in acelasi timp sa spuna un cantec, acesta constrans o face dar plangand. A primit cadoul pe care nu l-a deschis niciodata...si toata saptamana dupa evenimentul acesta copilul nu a vorbit cu mama lui!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Am uitat sa va zic ca de miercuri nu am fumat deloc.
Cumva, moartea Monicai a tras un semnal in mintea mea...nu stiu exact ce si cum s-a intamplat, dar cert e ca nu mai fumez...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

A nascut Iuliana! Mara are 3200 si 49 cm. A zis " e frumoasa foc si cu o gura mareee" dar a mai zis si ca sunt bine si fericite


bine-ai venit, Mara! felicitari, baby! sa fiti sanatoase amandoua si sa veniti curand in povesti!

alice, multumim de veste

mousel, Iuliei


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

e prima zi dupa 6 luni cand stau pe DC de ACASA cu cafeaua in brate si bantui de colo colo, uitasem cum este!

Am mai intrat de la serviciu dar parca nu are aceeasi savoare ca de acasa din fotoliu!

PS Ultima zi de lucru la RBS va fi 3 septembrie, dupa nu stiu nici eu unde va fi ca variante am, dar e rau si asa ca indiferent ce alegi la un moment dat tot iti pare rau...

Principiul una si buna nu a fost pentru mine, mereu a trebuit sa aleg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

paula tine-o tot asa si poate reusesti sa te lasi! bafta!

nu am fumat deloc! si nici nu am incercat, nu m-a tentat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

paula, ma bucur pentru fiecare tigara pe care nu ai mai aprins-o . crispro, tu?

anca, asa e, cel mai frumos e de acasa din fotoliu, cu cafeaua in... brate! poti sa razi, sa plangi, sa zambesti, nu te suspecteaza nimeni ca o iei razna


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Asa este, de acasa e altfel...mai am de bantuit vreo juma de ora ca va trebui sa ridic ancora, vom pleca la curte la Cernica pentru restul zilei!

Mergi la inceput