Jurnalul Monicai

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamoro

Eleni, Lala, mersi!
Am inteles acum ca le iau cu copy-paste, merg pe "versiunea pt. imprimanta" care o are fiecare topic. Sper sa ma descurc in google docs ala.
Voi incepe cu "Mamici din Arad", capitolul 56, atunci a scris Moni primul mesaj la aradence.
Fetele din Arad care mai pot copia sa ma sune eventual sa vedem cum impartim capitolele.
Fetelor, o sa-mi fie greu sa recitesc.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze




Alina, cred ca ti-ar fi mult mai usor sa lucrezi cu excelul facut de Marina.
Cu el nu mai ai nevoie de versiunea pentru imprimanta, la tabul cu sectiunea din care lucrezi Marina a pus linkuri care duc fix la mesajele scrise de Monica.

De exemplu la capitolul 56 ai 2 mesaje, urmeaza doar la capitolul 66 inca 6 mesaje, etc.
E mult mai simplu decat sa le cauti prin toate capitolele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Lala, am inteles ca ar fi mai usor, dar nu stiu daca ma descurc cu excel-ul. Da, ar fi bine ca nu mai trebuie sa citesc toate paginile.
Poti sa pui link cu excel-ul Marinei?


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamoro

Lala, am inteles ca ar fi mai usor, dar nu stiu daca ma descurc cu excel-ul. Da, ar fi bine ca nu mai trebuie sa citesc toate paginile.
Poti sa pui link cu excel-ul Marinei?


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze




intra in contul lui Alinuk cu user si parola, apesi "documents" si apare o lista . In ea este un folder "Monica" . Acolo sunt toate materialele inclusiv excelul Marinei.
Ai si o poza pusa despre cum gasesti taburile si scurte indicatii.
Acesta ar fi linkul dar trebuie sa fi logata in contul lui Alinuk:

https://docs.google.com/file/d/0B2-W4SNmGZ6uT0lPUXNQcEh3a3M/edit

Ti-l salvezi (excelul) in calculatorul tau ca sa se deschida cum trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Mersi Lala, am gasit. Cred ca merg tot pe varianta mea...
Nu prea se incarca iconitele.
Voua vi se incarca?


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Fetelor, trebuie salvat de undeva sau se salveaza automat?
Nu gasesc niciun "buton".


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Se salveaza automat.

Poti lucra in word-ul tau,din calculator, folosind linkurile Marinei si apoi doar sa incarci documentul in contul Alinei.
Asa se incarca iconitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Lala, m-am elucidat si cu excel-ul Marinei.
Intr-adevar e simplu ca macar nu mai cauti toate capitolele. De ex. la Aradence Monica a scris in cap.56 si pana la 66 n-a mai scris.
Marina


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda33 spune:

cum ai reusit? eu in excel-ul cu pricina nu vad decat 195 de pagini scrise in word, sau ce-o fi, din care daca vreau sa iau un link cu copy paste - nu-mi permite ...

undeva gresesc si nu-mi dau seama unde.

singurul excel care se deschise ca un excel este "https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Am-W4SNmGZ6udEt1UUh6X2FaaHc5MzhCbC1OZlEtTWc#gid=0" jurnal Monica




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Matilda, am salvat excel-ul Marinei in calculatorul meu.
Jos pe pagina sunt "tab"-uri pt. fiecare sectiune/forum.
Iarta-ma ca nu ma pricep sa explic.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda33 spune:

of, eu stiu ce-s alea taburi, am intr-un fisier cate 10-15, frumos aramjate, colorate si prelucrate

problema mea e ca acel fisier eu nu-l pot vedea in excel.
l-am salvat si eu, si am incercat sa-l deschid fortat cu excel, si imi apare o nebunie de chirilice

in alta parte e buba, si inca nu stiu unde... solutii?!?!

Mergi la inceput