Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Jurnalul Monicai

(5 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 45

inbox

1698 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite inbox un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mi-am permis sa trimit parola la fetele care au cerut-o, am vazut ca alinuk a spus ca este ok sa o trimitem de la una la alta!

Mergi la inceput

Lala_D

7700 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lala_D un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am si eu fisierul Marinei, foarte frumos organizat
Teoretic am weekendul liber daca se poate sa imi spuneti(Eleni ) la ce titluri sa intru as putea sa o fac in aceste 2 zile.
Mergi la inceput

membru veteran Sabina

17484 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Sabina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu nu am cum sa ajut aici, dar vroiam sa va incurajez si sa sa imi exprim bucuria ca se face asa ceva.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii

Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Eleni

1131 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eleni un Mesaj Privat  Reply with Quote
Neata. Sunteti incredibile, aproape ca ma luati taras .
Mi-ati prioritizat lista, am inteles.
ma uit acum si incep sa dau PM-uri ok?

Elena & Maria Bucuria
Mergi la inceput

Eleni

1131 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eleni un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am revenit.
Din lista Marinei (multumesc Marina, mi-ai salvat niste ore de viata, am asa un noroc cu oamenii potriviti in jur, la momentul potrivit), am inteles ca cele mai mari 3 zone de acoperit sunt:
Clubul Scutecelor cu 9967 de mesaje (de la pagina 25 din document pana la pagina 46)
Odiseea Sarcinii cu 1533 de mesaje ( de la pgina 77 din document pana la pagina 99)
Prieteni dintotdeauna cu 9284 de mesaje ( de la pagina 111 pana la pagina 133)

Acestea sunt cele care trebuie in mod evident incepute si terminate, ca sa nu disipam informatia. Dar in egala masura acestea sunt forumurile la care Monica are cei mai multi prieteni, si ma gandesc ca acestea ar trebuie lucrate de oamenii care o stiu bine, colegi de odisee, prietene din Arad.

CINE INCEPE AZI

Asa ca acelea dintre voi, cele care au zis ca pot incepe de astazi
aka
Mickyyy
Lala_D

Le propun asa: daca vreuna din voi e colega de odisee sau de alt subiect drag la care a urmarit evolutia Monica, o rog sa imi scrie pe PM numarul de telefon. Imi este mai usor sa sun, sa o intreb exact ce stie si cum stie sa lucreze cu google si daca vrea o zona anume. Dupa care scriu pe forum ce i-am alocat. Ok?
Mickyyy, si pe tine te rog sa imi scrii numarul de telefon, stiu ce vreau sa iti dau dar vreau sa ma asigur ca esti ok cu ce iti propun.
Nu fac nimic fara sa scriu, dar pur si simplu e mai eficient sa vorbim la telefon.
Sau mi-l cereti pe al meu pe PM si vi-l dau. Eu am multe minute deocamdata, e ok sa le folosesc.

MOD TEHNIC DE LUCRU

Dupa cum a scris alink, propun sa urmam modul ei de lucru:
“ de ex aici eu mi-am deschis un word chior, l-am denumit
"alinuk, mesaje Moni - topic: Femina Intim"
https://docs.google.com/document/d/1EKFp9JF7aXfvJapMKJlIazgdoqHs0Juu3js-KcaWJlE/edit
si in el pot da copy/paste mesajelor Monicai de la acest topic
daca toate vom face in acest fel, vom avea intr-un singur loc toate mesajele culese pe topicuri
e bine sa le denumim dupa aceeasi regula sa fie usor de luat din ele
"alinuk, mesaje Moni - topic: Femina Intim"
"inbox, mesaje Moni - topic: Odisee"
"Teolinda, mesaje Moni - topic: In floarea Copilariei"

TONUL SCRIERII MESAJELOR
O facem cronologic, cu copy paste, dar citind cu grija sa aiba sens cum se leaga... daca avem o intrebare, punem sub ea raspunsurile... daca exista un raspuns la raspuns... e important sa scriem 2 vorbe deasupra despre referinta... sa stim cum legam cuvintele.

Inceputul e mai greu si pare haotic, dar o iasa. Hai cu PMurile sa pot sa vorbesc cu voi.

Elena & Maria Bucuria
Mergi la inceput

Lala_D

7700 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lala_D un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eleni,

nu am fost colega de odisee cu Moni, nu am activat in topicurile enuntate asa ca daca e ok iau eu asa:

- sectiunea blog
- sectiunea zona artelor
-sectiunea sufletul credintei, stiinta si cercetare
- sectiunea scoli, gradinite
- sectiunea parintii intreaba
- sectiunea nasterea unei stele

E ok?

Mergi la inceput

Eleni

1131 Mesaje
Mickyyy, Lala D - aveti PM...
aka, cand poti, da-mi un semn.
Multumesc.

Elena & Maria Bucuria
Mergi la inceput

inbox

1698 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite inbox un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pare simplu cu google...sper ca nu este doar o aparenta, este practic un word pe google :D. Eu imi fac un new file salvat cum a zis elenei si scriu mesaje cronologic.

Intrebare...scoatem doar mesajele Monicai sau si cele la care a dat raspunsul...ma gandesc ca unele scoase din context nu vor avea logica. POate mi-a scapat mie daca s-a discutat.

Eleni poti sa-mi distribui si mie topicele, ia in calcul ca de la 1 septembrie nu voi mai fi apta...mai bine imi dai putin si des :D sau sa incep eu si sa preia altcineva de la 1 septembrie.

Mergi la inceput

inbox

1698 Mesaje
Poate din cand in cand faceti niste copii de rezerva ... ca sa nu gresim ceva :)... adica eu as fi mai linistita asa...sa nu stergem ceva din greseala, dar daca voi credeti ca este in siguranta, este OK. Eu sunt panicata din fire.
Mergi la inceput

Lala_D

7700 Mesaje
O mica intrebare am si eu.

Deoarece acesta se doreste a fi un jurnal special pentru Tudor si Diana, propun sa evitam includerea mesajelor in care au existat disensiuni.
Din pacate la odisea lor a existat la un moment dat o ruptura si am intalnit in blog astfel de mesaje.

Ce spuneti?
Mergi la inceput
Pag. din 45 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com