Am o nelamurire

Am o nelamurire | Autor: catalyyna

Link direct la acest mesaj

Buna, ma numesc Catalina am 28 de ani si de aproape un an incercam sa avem un bebita. Am un ciclu regulat la 28,29 zile iar cu o zi inainte de mestra precum si in primele 2 zile ma balonez si am crampe (asta se intampla in fiecare luna de la 16 ani) si am si uter retrovers, si acum intervine dilema mea: de vreo 3 luni in ziua 12/13 am aceleasi simtome(crampe si balonare) dar mult diminuate si numai pentru vreo doua ore, ar trebui sa-mi fac griji? sau tine cumva de ovulatie? ce ma sfatuiti sa fac?
Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu cred ca tine de ovulatie dar cel mai bine mergi in ziua respectiva la o ecografie transvaginala sa te lamuresti exact.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_fl spune:

si eu am patit la fel, am ajuns la spital din cauza durerilor si mi s a spus ca sunt de la ovulatie, ce nu inteleg eu eeste de ce nu le am avut si inainte, au aparut dupa ultima nastere, in fine, nu mai conteaza, cum a spus si emilia, cel mai bine faci un control si stii cum stai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

buna catalina sut de aceeasi parere cu fetele dute la docor atunci cand ai dureri sa fi sigura daca este de la ovulatie
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173967
aici sunt mai multe fete aspirante la sarcina poate te ajuta cu ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalyyna spune:

Am sa ajung la doctorul meu imediat ce se intoarce din concediu, la altcineva nu am avut incredere, sper totusi sa nu se mai repete, speram din suflet la , multumesc mult pentru sfaturi

Mergi la inceput