Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor din ultimele zile si celor care urmeaza sa implineasca curand 5 anisori !

Noi suntem bine, crestem..., suntem slabuti, dar sanatosi, ceea ce ma intereseaza, uneori cuminti alteori "dracusori"...dar in limitele celor 5 anisori...nu prea asteptam sa inceapa gradinita, "este mai bine cu mami...ma inveti tu ce trebuie, doar esti profesoara....cum ii inveti pe baietii mari, ma inveti si pe mine" (din replicile lui Cristi)


Eu cu ale mele, m-am hotarat sa aman putin plecarea din "sistem", nu am o oferta care sa ma avantajeze/multumeasca in acest moment, asa ca o sa mai fac prezenta dupa 1 sept...dar, nu pentru mult timp...hotararea mea este luata, plec, am variante mult mai bune, sa vedem care se leaga....deocamdata plecam la bunici o saptamana si apoi vedem...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani Miruna Ioana de mami Lia_B!

La multi ani Olivia Ioana de mami Alinkav!

La multi ani Cristian Nicolae de mami Afibebe!

Sa aveti o viata lunga si imbelsugata!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani micuta Carlotta de mami crishtina !

Sa fii mereu o bucurie pentru cei din jur!




=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

La multi ani micuta Carlotta de mami crishtina !

Sa fii mereu o bucurie pentru cei din jur!




=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Multumim mult scumpa Carpatina! :) Ti-ai amintit de noi!
Noi am ajuns acasa, am fost in Romania si am vazut bunicii si toate neamurile.A fost frumos si racoare :)
Sa va zic si cateva cuvinte despre noi.
Eu sunt cam ocupata cu ceva conserve de compoturi,dulceturi, nu cantitati mari, doar ceva de gustat pt la iarna, daca tot cresc in curte pacat sa le lasi:)
Robert e bine, incearca senzatii noi cu bicicleta, a cazut zilele trecute si i s-a rupt dintele din fatza sus. Asta este...speram sa nu fie afectata radacina celui permanent. Mai mergem la control pt asta.
Nicole e incantata ca o sa mearga la gradinita, vedem daca e tot asa cand o sa mearga cu adevarat:) In rest e mai mare si mai intelegatoare.
Carlotta a inceput sa mearga acum 2 saptamani, a facut o pauza cu schimbatul caselor, si acum si-a dat drumul din nou. :)
Si cam atat despre noi:)
Voi sunteti bine? Vad ca e tot mai pustiu pe aici...toata lumea in vacante...speram sa fie mai aglomerat cand se strange lumea pe acasa:)
Pupici si tuturor sarbatoritilor:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Calde urari pentru dulcetzurile si papanashii sarbatoriti in august :

La multi ani, Andrei !
La multi ani, Mario !
La multi ani, Iarina !
La multi ani, Miruna !
La multi ani, Olivia !
La multi ani, Cristian !

precum si pentru surioarele si fratiorii lor :

La multi ani, Isabelle !
La multi ani, Miruna !
La multi ani, Petru !
La multi ani, Carlotta!

Sa cresteti mari, sanatosi, sa fiti fericiti si sa va bucurati parintii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

La multi ani fericiti, Yannisa !

Sa-ti fie viata plina de iubire si bucurie !
Felicitari, Marunzika !
Sa aveti o petrecere frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna, ce mai faceti ? Gata concediile ? Sunteti bronzati, odihniti, cu bateriile incarcate la maxim, asa-i ?

Ei bine, eu de-abia peste o saptamana plec, asa ca povestiti-mi si mie sa ma mai pot "tine" pana atunci, cu amintirile voastre de vacanta.

Adi e foarte bine, a crescut mult, deja poarta 32 la picior, e la mama si ne vedem in weekenduri. A fost intr-o vacanta de o saptamana cu taica-su la munte, in iulie. Acum in septembrie vom merge la mare, sper sa nu racim pe-acolo... Am fost pe la tara, ne-am tot plimbat vacanta asta, asa cum s-a putut, adica am mai pus o zi de vineri la weekend si am plecat pe undeva..., la Vulcanii noroiosi, la Barajul Siriu, la Zoo bucov, la salina, etc. nu pot pune poze aci, sunt albumele pe FB doar.






..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

La multi ani aeperju!

Sa-ti fie viata sarbatoare si inima plina de soare!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Multumesc mult de tot! Esti tare draguta! Numai bine tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

tuturor sarbatoritilor !

Un mare pentru Olivia, Maria si Yannisa, sa cresteti mari si sa fiti sanatoase si norocoase! felicitari mamicilor cu dulceti de 5 ani.

Papanash, la noi vacantele s-au terminat. Gasesti pe mailul comun pozele, ca de povestiri nu prea am timp acum. Pe 3 septembrie incepe si Alex clasa a2a si Andrei gradi, asa ca abia in vacanta de octombrie a Alexandrei vor mai pleca undeva. Noi mai avem insa o mica iesire de weekend de ziua mea. Cat despre picior, si noi ne inscriem la 31-32. Fix cat sora sa.

Despre noi nu sunt multe de zis. Suntem in saptamana de pregatiri pentru inceputul de an, si evident pentru sarbatorirea baiatului. Dat fiind ca in perioada asta nu e nimeni pe acasa, am decis sa ii facem party pe 9 septembrie. Pana atunci il serbam acasa. Speram sa poata veni pe 9 si din noii lui colegi de gradi, chiar imi fac griji cu acomodarea lui la noua gradi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multi ani Andrei de Teodoran!
La multi ani Mario de betty78!
La multi ani Iarina de mrl_dumitriu!
La multi ani Miruna de Lia
La multi ani Olivia de Alinkav!
La multi ani Cristian de Afibebe!
La multi ani Yannisa Milena de Marunzika !
La multi ani Maria de Luy!
La multi ani Stefan de sim!
La multi ani Teodora de irina!
La multi ani Andra de alina.clau
La multi ani Vera Helena de mishuta
La multi ani Ana-Elena!

La multi ani micutei Carlotta!


Nu am mai scris de mult. Ne pregatim si noi de sarbatorirea celor 5 anisori. Altfel, am tot fot plecati, la mare in Grecia si in Bulgaria, si la munte la Cheia, Dambovicioara si V Doftanei.

Papanash, concediu frumos la mare!Si noi vrem sa mai ajungem la vulcanii noroiosi, mie imi plac mult imprejurimile Buzaului- Berca, Magura, manastirea Ciolanu, mai ales toamna, cand peisajul e sublim.La Siriu inca nu ama ajuns.

Mergi la inceput