Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelloo

strumf drum bun si concediu re4usit!!!

roxy, la multi ani mami!!!!! iti doresc tot binele din lume!!

simo, ce ma mai bucur cand vad ca postezi si tu.... pozici nu ne arati???

deci, Lucas urca si coboara scarile din interior tinanduse de balustrada, le-am facut in asa fel (aproape orizontale) incat sa nu fie periculoase. oricum nu are acces singur la scari, ca sunt baricadate apropo de pe la 2 ani oare pot sa las liber scarile??? cele exterioare le coboare/urca fara sa se tina, dar acolo sunt doar 3-4 scari, destul de inalte.

am gasit o alta trici, care pare mai robusta si am vazut ca se poate folosi pana la 25 kg... ce mi se pare ciudat este ca, cosdta 270 ron pe ocazii (scrie ca este noua, sigilata!) iar pe net am vazut in jur de 4 mil..... aceasta este: http://www.okazii.ro/jucarii-de-exterior/triciclete/tricicleta-copii-3-in-1-baby-a116528801 si mai este varianta pe verde!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Salutare!


roxy, LA MULTI ANI!!! Sa fii sanatoasa, iubita, tot ce-ti doresti!Sa te bucuri de familiutza ta frumoasa!
ailed, madutzamultam ptr raspuns! Ma adaptez si eu la meniul nostru, astazi deja a mancat mai mult ca niciodata...si-a revenit...clar, a fost de la caldura cred...

simonacip o mamica ff frumoasa! Multam ptr randuri...sper sa ne putem vedea cu ocazia venirii lui strumphy...tare mult mi-ar place

strumphyvant bun din Pupa!
roxyam facut astazi o tarta cu visine si coacaze, a mincat I ...vb ta, am oprit-o eu, ca ar mai fi mancat. Am executat si o ciorbita de vita cu taietei de casa..bunaaaaaaaa...s-a lins pe botic I.

Astazi am tuns-o...pe ici colo, ...i-am luat doar virfurile, dar se simte-cunoaste...parca e baietel...glumesc, tot a fetita seamana, dar nu mai e ciufi. Se juca cu 4 dvd si eu munceam de zor

bb_yasmidupa cum suna anuntul de pe ocazii, tricla ar fi de la o persoana fizica, bicla noua si nefolosita. Na, ce sa faca omu cu ea daca fisu nu a poftit la ea...?o vinde la un pret mai mic sa-si recupereze din paguba. Daca e noua cum spune, (ai vazut ca scrie ca nu are garantie, factura, ..si nici retur nu accepta)e ok. Dar trebuie sa-l crezi pe cuvint! Arata ok, mie imi place!Seamana cu a I, ...si eu tot 4 am dat pe ea.

Madutza...la virsta asta copilasii inca nu ajung la pedale(sunt cam stas modelele)...ce-a pe care am comanda-t I are si suport ptr picioruse pana una alta.Acum na, ..depinde de copii...unii sunt mai inalti in ciuda varstei si poate ajung...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank, are mai multe bucati, vinde mai multe feluri de trici, masinute, casute, etc. i-am citit calificarile si ce au scris cei care au cumparat de la el.
aici sunt trici dintr un magazin online: http://www.bebelusi1.com/Triciclete-copii-Baby-Trike_214_14_33 sa aleg pe verde/albastru sau rosu????
oricum daca o cumpar deschid coletul imediat ce ajunge curieratul inainte sa dau banii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

catank, are mai multe bucati, vinde mai multe feluri de trici, masinute, casute, etc. i-am citit calificarile si ce au scris cei care au cumparat de la el.
aici sunt trici dintr un magazin online: http://www.bebelusi1.com/Triciclete-copii-Baby-Trike_214_14_33 sa aleg pe verde/albastru sau rosu????
oricum daca o cumpar deschid coletul imediat ce ajunge curieratul inainte sa dau banii...


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



daca l-as avea pe Luky i-as lua rosie ca focusa-i surada norocu. Degeaba deschizi pachetul...tipul care le aduce nu are leg cu cel de le vinde. Practic, nu-ti va da voie sa deschizi coletul pana nu achiti. Hai curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:



ba da catank!!! uite nasul lui luca tot online isi comanda si tv-uri, combina frigo, laptop, etc etc si de fiecare data le-a deschis sa vada ca este ce trebuie inauntru....
rosu zici?? hmmmm, eu parca as opta totusi pt albastru sau acel verde care imi place la nebunie.....tu ce culoare ai ales pt I?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

bb_yasmi ...orice este posibil!Te cred!

Legat de nuante...stii cum se spune:nu e frumos ce e frumos, e frumos ce-ti place! Mie imi place rosu...adevarul este ca nu e nuanta de rosu a mea preferata...dar na, e rosu! Pai daca iti place verde ...ce mai stai pe ganduri?sau mai intrebi pe altii?

Eu I i-am luat pe roz(initial am vrut rosu dar nu o mai avea pe stoc) cand eram gravi ...am jurat ca I nu va avea nimic roz...uite ca mai sunt si exceptii...ma mai uitam pe foto de la mare...si aproape toate tinutele sunt rozMulte le am primite...ce sa le fac?Sa le poarte I sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Eu astept ca I sa se trezeasca, ..ahh doarme de la ora 13...si eu sunt trezita de la 5..la 7 am avut oameni la masa..3 la nr. L-am servit si masa de pranz, pregatit cina partial(mai am de cumparat ceva de la magazin...fug acusi cand se trezeste I)...

Am primit pachetul cu carti...I-am luat I (printre altele)si ''albumul fetitei mele'' legat cu o fundita si aia tot roz. Abia astept sa ma linistesc maine si sa-i scriu una alta...plus pozisoare etc... Cred ca-l pastrez si il va primi cadou dar de nunta... nu stiu cum sunteti voi, dar eu dau importanta la toate ''nimicurile'' si imi tin ''sufletul vesnic tanar'' ...

Hmmm... abia astept sa se trezeasca, sa vedeti ce pateste, vai de bucisoarele ei....toata o pap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

I nici acum nu s-a trezit...face acusi 4 ore de somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

brr, am fost cu fata si barbatul la o cafea si o praji si am inghetat... am vazut acum cand ne-am intors ca sunt 19-20 grade afara...
pup fetele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia si la noi este brrrrr ..........nu vreau sa plece vara!!!!!!!!!!! oare la sfarsitul lunii o sa mai fie vreme buna de balaceala si plaja???

am culcat si eu kinderimea....am terminat de luat cina in liniste cu barbatu' iar acum savurez un cola rece si o felie de tort cu mere si zahar ars facut de vecina

maine avem iarasi invitati si suntem invitati la gratar dar alegem prima varianta ca imi este mai usor cu kinderimea pe teritoriul lor

Mergi la inceput