300 lei

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Neata...urati-mi bafta azi e o zi mare si tare am inpresia ca eu si Eva vom cheltui bani.......si deseara iesim in oras...e ziua ei.....azi va merge unde pofteste...si parca vad ca incepe sa ratae cu degetelul ei @si aia si aia si aia....asa zice....

Mai am si de luat pentru casa.....chiar sunt curioasa daca ma pot abtine de la prostii...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

ei lasa, macar de ziua ei sa se simta rasfatata.
La multi ani Eva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Mie mi se intampla, cand nu mai stiu ce sa gatesc, sa intru in macelarie si sa studiez raioanele cu carne. Pana la urma gasesc vre-o varianta sa mi se para si proaspata/buna si ieftina. Alteori declar "zi de resturi" cand combinam ce avem in frigider. Un exemplu: aveam doua vinete coapte dar inca nepreparate, doi dovlecei care faceau saptamana in frigider, un capat de branza si unul de cascaval. Am pus in tava un strat de vinete coapte, decojite, unul de dovlecei taiati rondele si putin prajiti in ulei. Intre straturi am pus branza si usturoi pisat, am pus deasupra cascavalul ras s o rosie taiata felii si la cuptor! Sau, daca am resturi de carne/mezeluri inventam o pizza. Baietilor mei le placea sa-si bage nasul pe la bucatarie. Cand vor ingrediente diferite in pizza, facem din acelasi aluat cosulete (in tava de briose) si fiecare isi pune in cosulete ce vrea.
Cand merg la cumparaturi...am citit undeva si mare dreptate avea...merg dupa ce am mancat. Asa riscul sa cumpar ceva doar de pofta/foame e mai mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Neata...urati-mi bafta azi e o zi mare si tare am inpresia ca eu si Eva vom cheltui bani.......si deseara iesim in oras...e ziua ei.....azi va merge unde pofteste...si parca vad ca incepe sa ratae cu degetelul ei @si aia si aia si aia....asa zice....

Mai am si de luat pentru casa.....chiar sunt curioasa daca ma pot abtine de la prostii...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

ei lasa, macar de ziua ei sa se simta rasfatata.
La multi ani Eva!

Din ce scrie eumada, am impresia ca un fiecare zi e ziua ei.
Cred ca nu mai stie biata fata cand este o zi festiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Daca poate - foarte bine! La multi ani! si sa fiti sanatosi, voiosi si sa aveti cu ce sa va rasfatati in fiecare zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

La multi ani, Evei! (si eu am o Eva acasa, Evele sunt numai bune de rasfatat:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

La Multi Ani, Eva!

La Multi Ani, Tudor (de Monica)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am izbutit sa ne abtinem....vreau sa va zic ca-s mandra de fiica-mea.....pe langa faptul ca nu a vrut decat doua jocuri si trei carti si si-a facut ceva pofte..mi-a zis ca vrea sa stea in brate la mami pana mergem la petrecere....

Nu am mai facut cumparaturi ca vroia sa se joace cu ce i-am luat dar o sa facem maine,cred.Fac si io o lista si ..sa vedem...

Ela,cum sunteti?
Pe maine incerc sa ma abtin de la prostii....necesarul e...
Servetele umede Eva....4 pachete..iau din selgros ca la patru pachete pampers de alea portocalii dau 9 lei.Separat la Billa e 6.41 un pachet.
Lotiune de spalat Eva...13 lei nivea
detergent vase....7 lei...rezerva mare de pur balsam.
Rosii 2.80 kg s-a facut.....o sa iau vreo doua...5.6 ron
Paste ..6 lei punga....3 pungi...18 lei
Ulei,7 ron ,role de bucatarie si bureti de vase astea iau clever ca oricum consum foarte multa
Banane ,portocale,piersici...si cam gata..100 ron.......mi-e rusine dar cred ca nu am socotit bine pana acum...
Bine Evei ii ajung o luna,uleiul iar eu nu prea foloesc,....iar eu mananc doar pepene rosu.
Daca as mai da bani si pe carne,oua ,lapte....ceva nu-mi iese la socoteala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Mie mi se intampla, cand nu mai stiu ce sa gatesc, sa intru in macelarie si sa studiez raioanele cu carne. Pana la urma gasesc vre-o varianta sa mi se para si proaspata/buna si ieftina. Alteori declar "zi de resturi" cand combinam ce avem in frigider. Un exemplu: aveam doua vinete coapte dar inca nepreparate, doi dovlecei care faceau saptamana in frigider, un capat de branza si unul de cascaval. Am pus in tava un strat de vinete coapte, decojite, unul de dovlecei taiati rondele si putin prajiti in ulei. Intre straturi am pus branza si usturoi pisat, am pus deasupra cascavalul ras s o rosie taiata felii si la cuptor! Sau, daca am resturi de carne/mezeluri inventam o pizza. Baietilor mei le placea sa-si bage nasul pe la bucatarie. Cand vor ingrediente diferite in pizza, facem din acelasi aluat cosulete (in tava de briose) si fiecare isi pune in cosulete ce vrea.
Cand merg la cumparaturi...am citit undeva si mare dreptate avea...merg dupa ce am mancat. Asa riscul sa cumpar ceva doar de pofta/foame e mai mic.

Anya


Exact asa fac si eu..iar daca e eva cu mine,la fel.Si eu am citit undeva aceeasi chestie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Noi am fost la lidl
am lasat si pe acolo 100 de lei
2 banane = 1,55 este constipat si banana e cu portia dar nu m-am inteles cu el deci am cumparat...
mere rosii 1,300 -5,70
iaurt natural = 3,99 o galetusa (pt noi si pt gogosile alea bestiale )
oua 30= 13,99
ulei 6=34,74
lapte pt cafea 3 cuti 8,37
fidea = 1,49
zahar vanilat, zahar, ceai tei, condimente, ananas rondele, pufuleti cu surprize , detergent de rufe albe si negre = 12,99+15,99
lavete 5 buc= 4,50
am luat ceva...
problema a aparut acasa cand am bagat la spalat repede ca maine e sarbatoare si zic sa le bag pe toate
asa cum am mai spus masina mea cred ca are un senzor ceva si daca nu sunt limpezite bine le mai da ea o tura...
ei bine... de data asta a dat eroare
a luato razna destul de urat ...
eu am pus exact cat scria pe sticla...problema e ca masina mea are capacitate de 8 kg...asa ca am pus un dop plin si cred ca a fost prea mult...sau cum spunea cineva mai sus e dero prost si nu reuseste sa le clateasca bine...
la detergentul pudra...chiar daca vrei sa pui mai mult nu poti pt ca isi ia singura cat trebuie... la cel lichid chiar daca am mai pus mai mult nu a fost o problema pana acum ...
o sa mai bag o masina si va spun cum a fost... ori se duce masina ori e detergentul de vina ...naspa oricum

+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu aveai destula presiune la apa....ai pus-o prea plina sau s-a defectat senzorul.Detergentul nu are nici o treaba,nu afecteaza masina.Jur ca nu am auzit masina defectata de detergent.

Mergi la inceput