Grup de rugaciune pentru sufletul Monicai

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurora70 spune:

Alta rugaciune pt bolnav

Atotputernicule Doamne, Tamaduitor al sufletelor si trupurilor, care cobori pe oameni si tot Tu ii ridici, care pedepsesti si vindeci din nou, ai mila de (numele), pentru ca este bolnav (bolnava).Intinde-Ti bratul Tau tamaduitor, si vindeca pe el (ea), si ridica-l (o) din patul de suferinta.Goneste duhul de slabiciune din el (ea) si indeparteaza de la el (ea) durerea, ranile, febra si slabiciunile.Daca are pacate si greseli, iarta-i-le, din dragostea Ta pentru oameni.Dumnezeule ai mila de ceea ce a creat mana Ta, intru Iisus Hristos, impreuna cu care esti binecuvantat si cu bunul si de viata datatorul Sfantul Duh, acum si in vecii vecilor.Amin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ies
intru pe la 22
probabil lista va fi completa.
astept confirmari
Dumnezeu si Maica Domnului sa va rasplateasca!

ar fi bine sa stie si moni ca suntem din tot sufletul alaturi de ea.ii va face bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora70 spune:

Si un Canon de rugaciune deosebit

http://acvila30.wordpress.com/2011/02/06/canon-de-rugaciune-pentru-bolnavi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Ma rog si eu Paraclisul Maicii Domnului de la 1.30 sau 2, cand trebuie. Doamne ajut-o pe Monica. Ies acum poate mai e Maslu la biserica de langa bloc. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

confirm 00,30-1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

si 8,30-9 maine dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

se confirma 1.30-2.00, 9.30-10.00 dana, o fata pe care moni a ajutat-o enorm acum 2 ani
draga mea cristeo, sufletul tau e frumos de tot.tu stii asta.poti undeva de la 2.00 la 2.30 sau de la 6.00 la 6.30?
capra cu trei iezi, iti multumesc din tot sufletulk ca si tuturor fetelor.sunteti minunate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Histamina, 2-2.30. Macar atat sa pot face si eu. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

8.00-8.30 maine dimineata Paraclisul Maicii Domnului

si o sa mai intru si in seara asta, duap ce termin cu copila, chiar daca "lista" e deja completata.

Am citit in ultimele zile toate cele 3 capitole de laprimul subiect deschis de Monica si-s socata de cum au evoluat lururile....e fix cu 2 luni mai mare ca mine, are 2copii mici mult doritzi, toata viata in fata...Sper din suflet sa aiba puterea sa isi revina si sa o recitim curind. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Histamina, sa spui dc e ok; am vazut ca ramasese liber intre 2-3 in noaptea asta; crissteo poate de la 2-2.30; "iau" eu jumatea de ora de la 2.30 la 3.00, la noapte, pt Paraclis. E ok?
Dc da, te rog sa confirmi, sa pun ceasul sa sune.
Merci!

Mergi la inceput