Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna dimineata!


Ursulet si eu m-am gandit toata ziua cum de nu plangea la miscarile de gimnastica sau la masaj. Singurul raspuns in capul nostru e ca durerea nu a fost atat de puternica cum e cea cu care s-a obisnuit de la picioare.
Adc la piciorusul stang poate scapam dar la dreptul in nici un caz
Letitia felicitari pentru Tudor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
Johannei i-au trecut complet bubitele de la roseola, are si ea o stare muuult mai buna, e mai vesela si mai linistita iar noaptea a inceput sa doarma mai bine. Deci suntem pe drumul cel bun.
Alexa, un mare lui Alexandru!
Lady, chiar asa, cum a fost intalnirea?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Letitia, felicitari lui Tudor pentru mersul in 4 labe. A mea nici gand de asa ceva, momentan. Abia a inceput sa stea in fundulet cateva secunde, nesustinuta. Mai avem pana la ridicat in picioruse, 4 labe si altele asemenea.
Apropo de asta, CristinaGoji, ce mai face Mihai? La cum se prezenta ultima oara, cred ca deja a luat-o la sanatoasa.
Anca, exact ce spui tu ca face Eva, face si fii-mea. Ii place sa danseze.
Nu stiu cum or fi alte fetite, dar ale mele, amandoua, s-au dezvoltat mai lent dpdv motric, in schimb au fost f precoci la vorbire. Maria la 11 luni zicea "co-co-dil" iar Johanna pe la 4 luni jumate a zis "ma-ma" prima oara.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

neatza!
eu cred ca sunt cea mai nepriceputa mama deoarece IARASI mi-a cazut pitica din pat... de data asta a plans mai mult, si cand am vazut o mica vanataie la cap am mers la urgente. dr mi-au spus ca nu are nimik, sa o urmaresc 7 zile daca doarme mai mult sau varsa. dr pediatru mi-a recomandat si o radiografie, ca "asa e protocolul", insa eu am refuzat, nefiind de acord sa-mi radiez copilul de 6 luni dupa ce alti dr au spus ca e ok.
multumesc pentru urari (pentru ca voi sunteti mereu atente), insa eu nu prea le merit.
in rest, si pitica mea face cativa pasi in patru labe, insa cel mai bine si repede merge impingandu-se in maini. se ridica in patutul ei, ca imi este frica sa o mai las si acolo si daca o las pe jos se agata de dulap si da sa deschida usile.
poop la toata lumea si revin duoa ce mai citesc postarile anteroare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

offf Alexa imi pare nespus de rau de cele intamplate cu micutul, dar cum spuneau si felete oasele bebeilor se refac foarte repede.
Anca_cls imi pare asa de rau, dar pentru linistea ta asa am patit si eu la a doua cazatura, dar din fericire nu a patit nimic.
Letitia felicitari pentru Tudor!!! deabia astept si eu sa plece in 4 labe si bubulina mea, deocamdata se ridica si face miscari sexi dupa care inainteaza ca broasca.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Kraluca, se tot intampla sa cada copii cu toata grija. Tudor era sa ne cada si noua a doua oara, i-am spus lui taica-su sa se duca langa el si domnul a lalait-o si copilul s-a intors exact pe marginea canapelei, noroc ca-i mai ramasese loc altfel pica si cred ca-l strangeam de gat cu mainile goale pe taica-su.
Alexa,imi pare rau ca tu si bebe trebuie sa treceti prin atatea. Nu mai tin minte cine ti-a sugerat dar si eu as zice sa te duci sa-l impartasesti ca are parte saracul de multe ghinioane. Puiul mic, mi se strange sufletul pentru voi.
Anca_cls si grasul meu se chinuie sa mearga de-a busilea si face crize de nervi ca nu reuseste, lui ii atarna capul greu.
Anangel mi-a spus o tanti pediatra de la campul lung ca bebelusii care merg repede vorbesc mai tarziu si invers, ca sistemul nervos nu suporta amandoua procesele. Eu una as prefera sa vorbeasca mai repede.
ADC stiu ca a fost plin la mare saptamana trecuta din cauza conferintelor si a teambuildingurilor organizate de companii pentru angajati. Sotul a trebuit sa plece in delegatie la Constanta si nu i-au gasit cazare decat pentru o noapte in loc de doua.
M-as mira sa inceapa sa mearga turismul la noi, cred ca a fost o conjunctura mai degraba.

Lady, sunt convinsa ca tatal tau te iubeste si te-a iubit si ca acum e topit dupa nepoatele lui frumoase, din pacate insa barbatii nu prea stiu sa-si exprime sentimentele si se panicheaza foarte repede si mai ales din cate am inteles a si fost insurat cu o tanti care nu l-a incurajat sa aiba legaturi cu tine. Cine stie ce i-a spus de a contribuit la indepartarea asta. Nu zic ca e scuzabil comportamentul lui dar macar il face mai de inteles.
Poate o sa-mi sariti in cap dar desi tatii isi adora si ei copii nu au legatura pe care o are o mama cu puiul ei. Dragostea de mama e sfanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Letitia, Anca_cls, Anagel_lexi, Matzaila_81

Legatura era vorba s-o tinem si acum 12 ani.Dar i s-a intors mandra din America, de la recreere si gata.Liniste.Sunam, nu mi-l dadea la tel., nu rasp., etc.

La fel va face si acum...sunt sigura.Nici macar nu era acolo cand m-am dus.era in satul alaturat, la taica-su.n-a venit.dupa ce am plecat i-a zis tatei "vaaaaaaaai, imi pare rau ca nu am venit sa ii vad".Blufeaza.

Ceva este.De ceva se teme.Voi afla pana la urma.

Ea n-a lucrat o zi.Traieste si acum din banii tatei(pensie MApN).Le-a dat la toti...ei, sora-mii vitrege, feciorului ei din prima casnicie.Numai mie o pensie alimentara infima.si spunea mereu " ii trimit cat spune legea".Legea imi tinea mie de parinte, de cald, de foame, de sete.Sunt atatea de spus.....of, Dumnezeule.Deja a devenit jenant!

Scarba aia de femeie l-a manipulat cum a vrut si NU, nu o iert si cum o voi vedea prima data ii voi da replica fara menajamente, fara diplomatie. E un jeg.Si daca am ajuns sa spun eu asta, chiar e!


Intalnirea a fost scurta.Am ajuns la 13.30 si am plecat a doua zi la 11.00.Nu prea am avut ce sa ne spunem.Insa din istorisirile lui si din trairile pe care le relata, ma descopeream eu, ma descopeream in el.Va dati seama..sa stii cine esti, de cine apartii...Ma uitam la mainle lui, la picioare, ochi...semanam...ma uitam ca un copil abandonat care ii regasea parintii naturali.

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Matza, e clar ca n-are ce sa mearga la turismul nostru, cel putin la Eforie Sud e aceeasi tziganie ca intotdeauna...

Noi ne-am simtit f bine pt ca am stiut la ce sa ma astept, am cautat un loc mai retras pt plaja si am avut conditii bune in camera. In rest... "tiribombe", muzica tare si amestecata, reclame zgomotoase la spectacole cu Carmen Serban si Gigel Frone , oameni de slaba calitate, gunoaie pe plaja si in apa, si multe altele.

Chestii bune: pizza si mancarea in general, chiar si cea de la "impinge tava", si niste placinte turcesti bestiale . Iar autostrada A2, meserie! Bucurestencelor, sunteti niste fericite ca puteti ajunge usor la mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Off...atatea aveam de scris si acum cand am putin timp am cam uitat .
Amelia, sper ca nu ai ratat niciun concert cu Gigel Frone si ca i-ai cumparat si cd-ul. Glumeam bineinteles, nu-mi vine sa cred ca sunt oameni care dau bani sa mearga sa-i vada pe aia! La romanii au talent m-am uitat si eu si mi s-a parut funny, dar decat sa ma duc la un spectacol cu el mai bine nu ma duc pe litoral.

Alexa, pupam bulgarasul ranit.

Georgia, eu intr-o zi am gresit si i-am facut piureul cam lichid si amm mai pus cerelae in el sa-l ingros si a fost chiar ok. Apropo tu scurgi apa de la steamer?

Letitia, felicitari lui Tudor!

Iaura, voi mergeti in locuri frecventate de copilasi mai mari, gen parcuri cu hinti si topogane? Ca s-ar putea ca de acolo micuta sa culeaga tot felul de virusi.

Fetele din TM , ne vedem luni sau marti dupa amiaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Din pacate Tudor a recidivat...Din nou scaun cu sange dimineata, din nou spital, alt tratament... Se pare ca trebuia tinuta dieta mai mult iar laptele fara lactoza, cel putin doua saptamani. M-am grabit vazand ca de trei zile totul era ok, am reintrodus si fructele si incepusem sa amestec si laptele...Am intrat pe ciprofloxacin timp de 6 zile si regim strict. Macar de si-ar reveni...Sambata plecam la mare, sper sa am ameliorari pana atunci...
Lady, e tare trist ce povestesti tu acolo...Doare rau, nici eu n-as ierta-o!

Mergi la inceput