Buburuze de mart-apr2013(2)!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

[red]Casandra[/red, cat te costa bitestul?

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Bitestul sa dea riscuri? Pai e o simpla analiza de sange...
Nu e cam tarziu in septembrie sa il faci? Cate saptamani vei avea atunci? Eu la prima sarcina parca l-am facut pe la 13 sapt.
Parca nici nu prea am incredere in analizele astea, mai ales ca am o cunostinta care a facut toate testele, si bitest si triplu test si amniocenteza (pt ca avea un risc) si culmea ca amniocenteza i-a iesit bine dar bebele are o mutatie genetica ce ar fi trebuit depistata

Cu retardul de crestere sunt si eu stresata pt ca fetita mea de la eco de de 28 de sapt sau asa ceva incepuse sa aiba un retard de crestere ce s-a mentinut si chiar marit pana la final. Am nascut-o la 38s, dar era ca dimensiune de 35-36s, ceva de genul. A avut 2500g. In rest a fost ok totul, a recuperat perfect dupa nastere.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Ah, sau te-ai referit la faptul ca rezultatul bitestului poate indica un risc crescut? Nu cred ca are sens sa iti faci griji pt rezultatul unui test ce nici nu l-ai facut inca

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Jaguar imi pare tare rau.

10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Fetele in primul trimestru tb sa stam cat mai linistite, daca se poate chiar in pat ca sa se prinda bebe bine. Si eu era cat pe ce sa-l pierd pe bebe la 8 sapt. pt ca am avut proasta inspiratie sa ne imbratisam putin mai mult. Nu am facut prostioare dar imbratisarile noastre nu prea iau placut lui bebe si am sangerat 3 zile.

10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Baby sarcina usoara si fara probleme pana la sfarsit! Bine ai venit!

10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Mara eu am dublutest pe 20. De-abia astept sa-l mai vad pe bebe. Sper sa fie totul bine


10+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Mia venit rezultatul la beta 22084, ca sa creasca cu 66% de pe data de 27 iulie din 48 in 48 de ore acum ar fi trebuit sa fie 25321, oricum e pe aproape, nu imi ramane decat sa sper si sa astept sa fac luni altul sa vedem cum iese.Daca ar fi fost sa se dubleze din 48 in 48 de ore ar fi trebuit sa fie 93310 ceea ce nici nu se incadreaza la saptaman 6 de sarcina ca depaseste valorile.
Valorile laboratorului sunt
3saptamani 5.8 - 71.2
4saptamani 9.5 - 750
5saptamani 217 - 7138
6saptamani158 - 31795
7saptamani 3697 - 163563
8 saptamani 32065 - 149571
Deci eu acum daca am 6 saptamani si 2 zile ma incadrez in limitele
laboratorului la 6 saptamani.
Eu acum ar trebui sa intru la 7 daca am trecut cu 2 zile sau doar atunci cand sunt 7 implinite ma pot uita la 7 saptamani?
Doamne sunt nebuna de cap nici de treaba nu ma pot apuca.
Emilia pe unde umbli hai intra si spune-mi ce s-a vazut la tine la eco?


6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Mihaelala tine parca e aselenizare nu sarcina . Glumesc dar parca prea scormonesc doctorii astia pe bebe.
Mara-i- dr mea vrea bitest - eu una inclin catre triplutest asta fiindca sarcina trebuie sa fie un mic mai matura si rezultatele vor fi mai clare. La Galati unde locuiesc eu costa intre 120 si 140 ron .

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Eu acum stau ca pe ace sa nu cumva sa racesc, fetita mea a avut o mica viroza sapt asta. Eu mi-am masurat temperatura de curiozitate si a fost mereu in jur de 37-37.1. Stiu ca e normal sa fi putin mai ridicata in timpul sarcinii, voi cat aveti?

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput