Buburuze de mart-apr2013(2)!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mihaela imi pare tare rau, dar cum au zis fetele trebuie sa fie acolo ceva dupa ce s-a vazut ceva si nici sangerare nu ai mai avut . Te inteleg si eu am avut o sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani si am mai tinut-o inca 4 saptamani poate ,poate sa apara un semn de viata. Am sperat si stresat degeaba, nu a fost sa fie. La varste asa mici de obicei se zice ca e un defect genetic al embrionului
La nici trei luni apoi am ramas insarcinata din nou si la inceput mi-au zis doctorii ca nu o sa tina sarcina, ca nu e bine pozitionata si uite ca am nascut o fetita lungana si apgar 10.
Curaj, curaj, curaj sunt sigura ca si pentru tine e un sufletel care te asteapta sa-ti spuna mami.



Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
8 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Buna mamici de bulgarasi, ce faceti?
v-am urmarit in fiecare zi dar nu prea am avut timp sa intervin.
Bun venit noilor gravidute

Mihaela, sunt de aceeasi parere cu fetele. Bebe nu avea cum sa dispara pur si simplu. Fie se elimina si atunci sangerai, fie era acolo, chiar dak Doamne fereste nu era bine. Poate ar fi bine sa mai faci o eco daca poti. Te asteptam cu vesti bune



11+ Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Multumesc pentru sustinere, acum sunt mai bine chiar daca mi se rupe sufletul in 2, aseara nici nu stiu cum am ajuns acasa cu masina, nu am vrut sa imi sun sotul inainte ca sa nu intre in panica, am plans toata noaptea de credeam ca inebunesc.
Eco la facut acelasi doctor ginecolog ca si saptamana trecuta si la acelasi ecograf, din pacate nu se mai vede decat sacul gol, saptamana trecuta se vedea embrionul de 1,8 si vezicula vitelina nu mai stiu exact de cat.
Astazi am facut beta si a crescut e 49284 ceea ce arata ca bebe e in evolutie dar nu stiu daca sunt sanse sa fie bine pentru ca nu stiu unde a disparut din uter.
Pe trompe s-a uitat si nu se vede nimic.
O sa continui tot tratamentul pana miercuri ce fac iar un beta si un eco sa vedem atunci cum arata, pana atunci incerc sa ma impac cu ideea.
Nu stiu ce sa fac in cazul asta, am nevoie de chiuretaj sau nu?
Doctorita a zis sa nu ne grabim sa asteptam si vedem.
Imi e groaza cand stiu ca ar trebui sa trec iar prin chiuretaj si obligatoriu cred ca trebuie sa fac si vaccinul pentru rh negativ, care costa vreo 500 de ron si am inteles ca nu se prea gaseste.
Emi multumesc de sms, nu sunt in stare sa vorbesc cu nimeni, de asta nici nu am intrat aicim nici nu ti-am raspuns, sotul culmea ca ma incurajeaza si imi spune sa sper

7+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Este foarte bine ca te incurajeaza in aceste momente. Eu sustin sus si tare ca iti trebuie o a doua parere a unui alt medic.
Beta HCG creste pe masura ce creste saculetul si daca saculetul nu se ma vede cum de creste beta? Un embrion odata implantat nu mai pleaca de acolo cu una cu doua, adica n-are cum sa fie extrauterina odata ce s-a vazut saculetul in uter. Sarcina cu ou clar, asta da, e posibil, dar extrauterina nu cred si nici sa dispara asa pur si simplu intr-o saptamana in ciuda cresterii beta eu nu prea cred. Mergi la alt ecograf.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Mihaela, nu mi-a venit sa cred cand am citit . Sper din tot sufletul sa fie totul bine, poate sunt inca sanse sa fie

Eu stau ca pe jar pana la urmatoarea eco, tocmai pe 29 aug...

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Iti tinem pumnii Miha!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Buna dimineata Burtici! Dau o cafea slaba cu lapte si miere! Mai am 2 saptamani pana la eco si sunt ca pe jar. Azi primesc rezultatele la toxoplasma si rubeola si maine am sa merg la uroculatura. Alti bani alta distractie! Oricum dupa ce am citit pe forum de la alte fete care fac carute de analize, eu una nu ma mai plang de nimic.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Si eu am facut toate analizele posibile de sange, mi-au iesit bine, doar ca nu am anticorpi anti toxoplasma. Lucru pe care il stiam si de la sarcina precedenta. Miercuri fac si analize de secretie.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna ziua burticute!
Noi azi am fost sa vizitam cresa unde va merge Miriam din septembrie. este foarte frumoasa si asistenta sefa o persoana placuta, fara ifose.
Ne punem nadejdea in cresa mai ales dupa ce vine bebe2 ca sa am mai mult timp de bebe si sa pot sa ma odihnesc si eu un pic. Burticile cu copii stiu ce zic.
Didi grija mare la pisici si caini. Foarte periculoasa boala asta pentru gravide.Eu stau mai linistita ca inca de acum 3 ani aveam anticorpii.
Mihaela sper din tot sufletul sa fie bebe inca acolo. Sa fie asta numai o farsa de a lui.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
8 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Felicitas, da, stiu de pisici; oricum nu avem animale in apartament. Dar ma mir ca nu am anticorpi pt ca am crescut la tara, nas in nas cu pisicile

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput