Centrul de Fertilitate din Bucuresti (BFC)

Centrul de Fertilitate din Bucuresti (BFC) | Autor: toxaba

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor! Sunt nou inscrisa pe acest forum. De o lunga perioada de timp ma confrunt cu aceasi problema ca si voi - infertilitatea. Eu si sotul meu incercam de mai multi ani, fara a avea reusita, diverse tratamente cu diversi medici, plus o inseminare. Acum ne gandim sa incercam si cu medicii de la Centrul de Fertilitate din Bucuresti (Bucharest Fertility Center). In afara de o prima impresie buna pe care mi-au creat-o cei de acolo, in rest nu stiu nimic despre ei. Internetul nu m-a ajutat prea mult. Daca stiti cumva ceva despre performantele lor medicale in acest domeniu, va rog sa mi le impartasiti. In momentul de fata timpul este esential pentru mine.
Va multumesc si sper sa fie un subiect activ pe forum!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toxaba spune:

Am vazut ca acest subiect v-a starnit interesul.
Poate nu ati avut experiente personale cu acest centru, dar poate ati auzit de la alte persoane despre echipa israeliana de acolo, poate de dr. Jacob Ronen sau dr. Papuc Nicolae. Orice detaliu sau chiar un sfat mi-ar fi util in a decide daca imi voi incerca norocul cu ei
E subiect tabu sau pur si simplu nimeni nu a auzit de ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

buna
vezi ca la subiectul fiv 301 este o tipa care a facut cu ronel nu stiu altceva despre ei...eu am fost chiar in israel la prof dov feldberg care este un om si un profesionist ff bun...bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

pe tipa o gasesesti sub numele de many bani si oricum acolo sunt multe fete dragute de la care o sa primesti raspuns....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

aaaaa acum am vazut e RONEN nu RONEL...oricum intra acolo si o sa primesti multe raspunsuri...sincer eu nu am aflat de acest centru...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toxaba spune:

Multumesc pentru raspunsuri, dar nu am gasit pe acest forum nimic despre rezultatele lor. Din 2010 au fost inclusi pe lista clinicilor care fac FIV prin programul national. Avand aceasta acreditare, credeam ca poate gasesc fete care au mai fost la ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

noi cand ne-am decis as facem fiv - desi spuneam la celalalt subiect ca nu am ajuns sa facem - am analizat unde sunt biologi buni , unde sunt medici deschisi , unde se comunica bine cu pacientul . alege bine , caci de alegerea asta depinde reusita ta .

te ppuuuup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

adica este singura variabila pe care o poti influenta direct .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Citat:
citat din mesajul lui toxaba

Multumesc pentru raspunsuri, dar nu am gasit pe acest forum nimic despre rezultatele lor. Din 2010 au fost inclusi pe lista clinicilor care fac FIV prin programul national. Avand aceasta acreditare, credeam ca poate gasesc fete care au mai fost la ei

BFC-ul nu face parte dintre clinicile incluse in programul national (in 2010 nici macar nu exista acest program - abia din iunie/iulie 2011 a inceput sa se deruleze). Poate te referi la faptul ca e pe lista clinicilor acreditate RUAM in Romania


-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toxaba spune:

Ai dreptate. In 2010 a primit acreditare RUAM, iar in 2011 a fost inclusa pe lista clinicilor care deruleaza programul FIV.
Biologul - Valeria Tica - mi-a facut o impresie buna. Nu este singura cu care am vorbit pana acum si am avut termen de comparatie. A fost singura care ne-a expus pana la cel mai mic detaliu si cu multa rabdare spermograma. Si rezultatele primite la spermograma - pe hartie, au fost mult mai complete fata de numeroasele hartii pe care le-am strans in dosarul personal.
Si medicul ginecolog mi-a dat multa incredere. Am inteles ca FIV-ul cu ICSI il face dr. Ronen. Nu l-am cunoscut, pentru ca vine in tara numai la FIV si in rest discuta cazurile cu colegii lui pe internet, dar mi-au spus ca are experienta, face asta de multi ani, au si banca de sperma in Israel. Mi-au facut si un tur al clinicii, am vazut aparatura, desi nu ma pricep m-a impresionat. Au fost punctuali. Nu a fost nimic care sa imi trezeasca suspiciuni, par a sti ce trebuie sa faca.
Doar ca am avut multe experiente negative cu mai multi medici, si imi este teama sa nu ma confrunt cu un alt esec. Acesta este motivul pentru care caut si alte persoane care au mai fost la ei - sa schimbam impresii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

eu am auzit de bine despre clinica asta . a fost una din alternative / alegeri . cred ca este un subiect legat de fiv aici . poate te ajuta fetele cu link-ul .

Mergi la inceput