Centrul de Fertilitate din Bucuresti (BFC)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu am fost la o discutie la ei. ne-am intalnit cu dr ronen, dr papuc si inca cineva al carui nume imi scapa acum, dar nu cu embriologul sau biologul. vroiam doar sa mai aud si alte pareri despre situatia mea, nu neaparat sa fac la ei fiv. discutia a durat mult si mare parte a fost promo pt clinica si serviciile lor. am mai lamurit niste semne de intrebare, iar in mare am auzit ceea ce imi spusesera si alti dr.
si noi am facut turul, face parte din strategia lor de marketing. solutia propusa insa mie nu mi s-a parut cea mai buna asa ca nu am mai mers la ei.
din cate am inteles dr ronen nu face personal punctiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

am fost la o consultatie si o discutie cu ei.
personal nu as recomanda clinica pentru o procedura RUAM.
prof. Ronen si embriologul-are un nume hispanic ce-mi scapa acum....mi-au parut doxa,au referinte foarte bune pe internet.

dr. Papuc-medicul roman coordonator de program, mi s-a parut depasit de situatie ,de informatii si de tot ce se intampla pe acolo si mai degraba responsabil cu entertainmentul in clinica decat cu FIV-urile.

mai este un medic acolo care nu are aspect de medic...nici macar nu poarta uniforma de medic insa este responsabil cu incasatul.
este si patronul clinicii.

fac FIV pe loturi,prof Ronen si embriologul nu fac punctii,ET...nici macar monitorizari.
i-am intrebat punctual lucrurile astea si raspunsul a fost ca sunt si ei pe acolo dar proceduriel in sine le face altcineva.
motivul pentru care se intampla asta este,cred, ca medicii israelieni nu au drept de a profesa in Ro.

m-au surprins neplacut ca nu stiau despre Merional-am studiat impreuna pe Internet compozitia medicamentului...si erau foarte incantati ca exista asa un medicamnet ieftin si bun-raportat la Menopur si Menogon.
in Aprilie cand am fost eu la ei nu aveau nicio procedura soldata cu nastere la activ...spuneau au o gravida care se pregatea sa nasca...acum daca o fi adevarat sau nu...nu stiu...cert e ca nu aveau niciun bebe nascut.

dr.Papuc m-a sunat de cateva ori,ulterior consultatiei..telefoane de curtoazie.
acu stau si eu si ma intreb:oare ce medic,coordonator de program are atat de mult timp liber incat sa dea telefoane de curtoazie potentialelor cliente???-da,am scis corect cliente si nu paciente....ca asta a fost senzatia mea ca asta suntem pentru ei...cliente.
doar un medic ce are prea mult timp liber...parerea mea.

mi se par mult prea bussines orientated-vorba americanului.
evident ca toate clinicile urmaresc obtinerea unui profit insa la BFC este deranjant de evidenta treaba asta.
si nici cu impresia de siguranta nu pleci de acolo,nu dau senzatia ca stiu ce au de facut.
pe mine,dupa 4 Fivuri nereusite si 2 Feturi....nu m-au putut convinge.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

samira nici pe mine nu m-au convins sa merg la ei tocmai datorita faptului ca sunt cam liberi .


Mergi la inceput