Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 13

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Dara au dreptate fetele, las-o mai dezbracata la fund eventual pe mai mult paturici. Nici nu stiam ca premium care 4 n-are plasa si chiar voiam sa iau. Dar am luat active baby si sunt mari inca. Mai iau un bax de vreo 40 si apoi trec la 4.

Tala si al meu doarme aiurea. Il cul intr-un loc si-l gasesc in altul, plus ca ridica aparatorile si se blocheaza cu piciorul intre gratii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanace spune:

Buburuza, Tala, va multumesc mult pentru raspunsurile voastre! tusea Emmei inca nu este ingrijoratoare, cred ca ai dreptate Tala, si deocamdata o sa o las in pace si am sa intervin doar daca mi se pare ca se inteteste. De ascultat a ascultat-o dr de familie , insa acum nu prea mai am incredere in ea. Ea zice ca nu se aude nimic, so, mai astept o zi sa vad ce se intampla. I-am dat doar 2,5 ml Nurofen. E mai maraita de vreo trei zile, dar poate si din cauza ca i-am facut Rotarix-ul ( am observat ca in perioada asta i s-au inmultit scaunele la 3-4 pe zi de la 1, maxim 2 cate avea ea). Nici eu nu am reusit sa fac drumuri mai lungi de 10 minute cu Emma in scaun de masina fara sa tipe. Am doua scaune si nici unul nu ii place. Ma apuca disperarea. Am zis ca mai cumpar unul, dar pe incercate, cu copila in el, sa nu mai arunc banii pe fereastra.
Marci, borcanelele alea cam ce termen de garantie au ( ca eu am vazut unele care expirau in 2013 si asta ma duce cu gandul la multi conservanti)As avea mai multa incredere in unele care au termene scurte de garantie parca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Dara, jucaria o am de la Rares de la botez- primita cadou, deci nu stiu daca mai gasesti pe piata, insa a avut mare succes la ambii copilasi in perioada 4-6 luni. Schimba marca de scutece si las-o la fundul gol pana ii trece iritatia.
Oanace, eu schimbam medicul imediat dupa faza cu vigantolul Stodalul e foarte bun, nu-i da Eurespal.
Multumesc fetelor

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Fetelor, acu juma de ora mi-a cazut bebe din pat! Aveti mare grija daca ii mai lasati in pat chiar si dormind. Nu stiu cum in 10 minute , lasandu-l treaz, a ajuns la acapat de tot , in pozitie inversa si a cazut. Am crezut ca mor si spaima ce-am tras-o , va jur, ca m-a terminat. Va pup si aveti grija de bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci_mami spune:

Dara acuma m-am uitat si eu pe Amazon si ai dreptate-nu livreaza borcanele in RO.De craciun am cumparat de pe amazon cu livrare directa in Ro si mi-a convenit mult- a ajuns in 3 zile plus ca transportul e mai ieftin ca DHL-ul.
Oanace borcanele au termen de valabilitate lungggg!Eu am inca 2 borcanele pt 6 luni de la Oliver si expira numai in 2013!!!Si eu cred ca au ceva conservanti in ele.De folosit nu am prea folosit la Oliver si nici Biancai nu o sa-i dau borcanele.Prefer sa cumpar eu legume si sa fac.Plus ca am o gradina cu meri,peri,pruni .. si 2 straturi de legume (am 3 rosii coapte!)foarte bio ca nu apucam niciodata sa-le stropim.
Pupice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci_mami spune:

Off,Amy sper ca nu s-a lovit Victor.
Bianca ii trimte un pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Of Amy, te cred ca te-ai speriat. Sper ca e bine Victor si nu s-a speriat prea tare. Deci voi ati avut cazatura de 6 luni la 5 luni - stii ca se spune ca nimeni nu scapa de asta. Si David a cazut la 6 luni cu noi 2 langa el - noroc ca era patul f jos si ca a cazut in picioare si nu in cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Tala care 5? ca abia am facut 4... si da, s-a speriat tare ca du[pa ce am auzit bubuit pe parchet am crezut ca mor. Incepuse sa planga tare si s-a speriat. L-am linistit greu si greu m-am linistit si eu. Nu are nimic , l-am controlat tot, a venit si ta-su, s--a uitat si nu are julituri sau lovituri. A cazut fix intre soba si pat. Si la noi e patul mai jos, da cum a ajuns asa in 10 minute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Aoleu, Amy, da sperietura mare, of:(

O tin demult cu funduletul gol si degeaba :(


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

buna fetelor!
Dara eu o dau cu Sudocrem cand are iritatii si trece in 2 zile.
Amy sper sa fie bine Victor! si fetita mea se cam apropie in ultimul timp de marginea patului, o sa fiu mai atenta.
Oanece cat timp ai luat calciul?
eu am dat fetitei eurespal dar nu iti recomand. si eu am dus fetita la vreo 3 medici cand tusea si sigur ca nu i-au agsit nimic si m-am inarmat cu multa rabdare si a trecut tusea de la sine, fara sa-i mai fac tratament, asta dupa 6 zile de stat in spital, 3 zile cu eurespal si vreao 5 zile cu bromhexinajungeam la nebuni daca ii mai faceam ceva. multa rabdare!
o noapte linistita!

Mergi la inceput