Copilasi iubiti de sept-oct 2010(14)LMA Nicolas!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana_Grad spune:

Alex al meu nu se trezeste noaptea decat atunci cand il duc la olita.In rest doarme cat cuprinde.Iar dimineata imi baga degetele in ochi ca sa ma trezesc,ori ma pupa de ma innebuneste si-mi spune ca e ora de trezire si sa ma ridic din pat sa-i incalzesc lapticul.Mentionez ca la el ora de trezire e pe la vreo 7,cateodata si mai devreme,dar atunci ii spun sa se culce la loc,si mai doarme circa juma' de ora,ori o ora maxim,si gata,ziua lui incepe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua si de la noi.
Vrea cineva paine prospat scoasa din cuptor? cu branza de vaci si rosii?
Vlad e lenes de cateva zile, nu vrea sa mai mearga de mana, vrea in brate, dar cand il las sa plece unde are chef, nu il mai prind, i se misca piciorusele ca la personajele din desene animate . Plus ca e foarte tafnos si urla din multe motive. Insa il ,,laud'' ca stie sa isi ia singur ce vrea din bucatarie, deschide frigiderul, scoate sticla(cutia) cu lapte, desface dopul, bea cat vrea apoi pune dopul si pune recipientul inapoi de unde l-a luat spunand ,,bun, dabo (=bravo)'', sau trage scaunul langa masa, se urca pe el apoi pe masa si isi ia paine, biscuiti, sticksuri si mananca stand pe masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

salutam si noi
Mari, m-am distrat de nazdravanil tau, cum stie el sa se serveasca. Bravo lui! Nu ne-ai spus ce ai mai facut cu analizele lui Vlad ... sau nu-mi amintesc eu. Stai sa vezi mofturi si tipete dupa ce il duci la cresa ... sau cel putin al noi coincide perioada (astazi mi-a dat peste farfurie, numai ca am indraznit sa-l intreb daca mai mananca). Am vazut si poze cu Vlad cel elegant
Andreea, cum se mai simte Elenys, i-au trecut bubitele? ea a facut febra inainte de au banuit-o de ceva boala a copilariei? Distractie placuta la botez!
Histamina, nu o conosc pe Monica70, dar m-am rugat si eu un pic aseara pentru ea (nu am citit paraclisul, spre rusinea mea nu-mi pot tine ochii deschisi seara cu o carte in mana)
Diana,bine ai venit si spune-ne mai multe despre baietelul tau

Hai sa va intreb ceva: cam ce mese dati voi la copilasi acum, ma refer la numar si cam ce contin ele. De cand merge la gradi, Tudor sare masa de fructe si nici acolo nu vrea sa manance micul dejun (au reusit sa-l convinga sa manance doar o banana, dar nu poate manaca in fiecare zi banana la micul dejun)

sa aveti un weekend placut!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

CAMISV, nu am repetat analizele dar nici fierul nu i l-am dat. I le voi face cand ne anunta de la cresa sa pregatim dosarul, nu are rost sa il intepe de mai multe ori pentru niste analize rele de la un laborator la fel de prost cotat ca si rezultatele date. Cica la ce analize avea el pe trimitere, 50% din analize ies aiurea daca se face recoltarea sangelui din deget, mai ales hemoleucograma.
DIANA, bun venit!
Si sa raspund la intrebarea despre mancarea copilului: mananca ce ii dau sau ce apuca el, nu prea respecta un numar de mese pe zi, daca ii este foame cere ,,papi'', daca vreau sa ii dau eu cand ar trebui, se lasa cu strambaturi si cu spus ca ce ii dau e ,,caca, chhh'', nu accepta decat cand vrea. Fructe: rar si foarte rar mananca banane, nu ii mai plac, rontaie cam jumatate de mar zilnic si aproape o felie de pepene/zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna seara!

Mancam de cate ori avem ocazia, nu refuzam nimic.
Bun venit Diana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Speram ca va place noua noastra poza de profil , maine adaugam poze noi in album pe picasa. O noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

La multi ani Octavian!!!
La multi ani Just_me!!! Sa va dea D-zeu sanatate si multe impliniri!!

Buna dimineata! Deja mi-am baut cafeaua am avut o noapte groaznica,cu treziri f dese si cu maraieli. Acu bineinteles ca ea doarme si eu sunt treaza de la 6
Sa aveti o zi faina!!

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
beau si eu un cappuccino cu voi.
Ana, poate Maia este meteosensibila si nu-i plac schimbarile de vreme. Si Tudor s-a trezit o data si apoi a adormit mai greu.
Mari, frumoasa poza de profil, dar mi-au placut si pozele de la sat ... se vede ca Vlad se distreaza acolo

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

JUST ME, sa fii sanatoasa, fericita si tot ce iti propui sa iti reuseasca! LA multi ani!!!
Am o stare aiurea, m-am certat aseara cu sora-mea si ma seaca faptul ca iar vor fi vorbe in familie, insa nu mai puteam rabda sa ii suport nesimtirea de a-si baga nasul unde nu e treaba ei, sa faca pe nevinovata si sa apeleze la mine sa ii dau bani cu imprumut (nu ca mi-ar fi dat de multe ori inapoi).
Maine e sedinta de repartizare pe post pentru cine are note mari la titularizare, asa ca Vlad iar va sta cu dadaca si iar se va purta exemplar apoi va face figuri si talente in prezenta mea...

Mergi la inceput