** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (87)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Multumim mult mult mult pentru urari! Sunteti minunatae, nu ca asta ar fi o noutate, dar mi-ati reaminit! Si voua va doresc tot binele din lume!Nu multumesc fiecareia in parte ca nu vreau sa uit pe nimeni, asa de tare m-a bucurat fiecare mesaj al vostru. foarte tare.

A fost haios de ziua lui Albert, n-am luat lumanari ca am stiut ca aveam acasa. Nu le-am mai gasit, am confectionat unule din ce aveam pe acasa, ca baietii nu mai aveau rabdare, Teo statea in usa cu bricheta in mana si striga tort tort, vine tortuuu. Cred ca a stiut tot cartierul ca vine tortu. Apoi lumanarile nu erau bune, parca mergeau artificii si da-i si cauta artficii. Si ei strigau din usa teo artificii, albert si el fiti fiti! Le-am gasit in final, am aprins cateva artificii si au suflat pe rand in lumanari pana a sucombat bricheta. A fost distractie maxima.

Am inceput serviciul, la serviciu e nasol, s-au schimabt oameni, atributii, multe, multe. 2 ore pierd pe drum, azi nu-mi iesea la socoteala de ce fac asta, dar na, imi mai dau timp de acomodare pana iau o decizie. Oricum bag tare ca in cateva zile, la inceputul saptamanii viitoare sa dau drumul la vanzarea de saci de dormit si lenjerie ce bebelusi si pusti si pustoaice asa ca ai nostri..
Sper sa mai gasesc ceva energie si pentru acasa, pentru copii in primul rand si pentru restul treburilor de le stiti si voi.

Sa aveti noapte buna, sper sa mai apuc sa intru, ca nu pot altfel.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

In sfarsit gasesc putin timp sa intru sa va multumesc, prietene dragi, ca ati fost alaturi de noi virtual la aniversarea de 2 ani a lui Raducu! Multumim pentru urarile voastre minunate:

Crispro
Alice
Laurika
Tanti
Baby
Matusa
Bambo
Lauri_ca
Rody
Nela
Paula
Ainotna
Michelle
Bumble
Rubia
Otilia
Racusor
Ooana
Cris2010
Histamina


Va dorim si noi pentru puiutii vostri si pentru voi si familiile voastre si pentru toti cei dragi ai vostri multa sanatate si tot binele din lume!

O sa revin maine cu povestirile, e f. tarziu si sunt f. obosita.

Va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Sper din suflet ca nu am uitat pe cineva in multumirile mele! Cred ca nu le-am mentionat pe fetele care ne-au felicitat pe FB, dar le-am multumit acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

LA MULTI ANI, IULIA!

LA MULTI ANI, VICTOR!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Deoarece am fost plecati ion concediu si nu am reusit sa intru sa va urez din suflet:

La multi ani multa sanatate sarbatoritilor sa aveti o viata frumoasa si vise implinite!

1 aug. - Raisa (ramonavlas)
2 aug. - Andra Maria (Mycya)
- Clara Maria (miha13gina)
- Andre (stefania_97)
3 aug. - Alexandru Radu (nela_didea)
4 aug. - Sara Maria (maurice)
- Sebastian Nicolae (histamina)
- Bianca Maria (michelle1981)
- stefania_97
5 aug. - Tudor Constantin (baby78)
- Denis Gabriel (princess)
6 aug. - Ariana (bubster)
7 aug. - Robert (enik83)
9 aug. - Adina Stefania (lauri_ca)
10 aug. - Sebastian si Felix (Dragaica)
- Cristian Alexandru (laurika1982)
- Raducu (pufescu)
- Anastasia (Catalina2307)
- Otilia Ioana (bratafel)
12 aug. - Radu Stefan (puiutz_mic)
- Albert Simon (crissteo)
14 aug. - Iulia Alexandra (Otiliav)
- Victor-Andrei (onimir)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna ziua, fete dragi!

La multi ani, Iulia!!!

La multi ani, Victor!!!


Mamica Nataliei, 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Adriana

Wow, cati delfinasi au avut GMP, eu nici n-am auzit de asa ceva pana la Paula. Off, sper sa treaca epidemia asta cat mai repede, sa nu se mai imbolnaveasca nici un delfinas.

Oana, ce patanie cu masina. Bine ca nu au fost consecinte mai grave...

Ce imi place cum povestiti de delfinasi, care mai de care mai poznas si mai vorbaret.

Noi suntem pe drumul cel bun in operatiunea 'scapat de scutec'. De vreo saptamana refuza sa-l poarte si la somn. Accidente de pipi tot mai rare.
Vorbeste mult, repeta dupa noi tot ce aude, si bune si rele. De-acum trebuie sa ne controlam vorbirea, mai ales bunicii care mai 'dojenesc' animalele din curte.
Si inca ceva, de cand se joaca cu copii mai mari(verisori, vecini) a invatat sa loveasca... nu stiu de unde, ca n-a vazut pe nimeni sa loveasca pe cineva...
Si nu stiu cum s-o dezvat. La inceput verisorii se distrau cand ii lovea si ea perceput treaba asta ca pe o distractie. I-am tot explicat ca nu e bine, ca ii doare, ca le face buba (chiar i-am instruit pe toti sa se faca ca plang cand ii loveste), dar degeaba, pe moment ii mangaie sa le treaca si spune ca nu o sa-i mai loveasca. Dar... cand ti-e lumea mai draga, te trezesti cu cate o palma peste fata si loveste tare.
Sper sa treaca faza asta cat mai repede.

Si e ciuruita de tantari..., desi i-am tot pus bratari antitantari.



Mamica Nataliei, 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

La Multi Ani Iulia si Victor

noi maine plecam la mare cu oprire in Bucuresti...si la dus...si la intors, cand avem programare la Infosan cu Matei...apoi la Curtea de Arges cateva zile si ...Transfagarasan, imi doream de anul trecut sa mergem toti si sa ne bucuram de cateva zile la munte!

asa ca de acum spun LA MULTI ANI urmatorilor sarbatoriti in avans...si daca voi reusi sa intru am sa le urez si atunci inca o data fiecaruia in parte

Miguel
Sasha
Victor Petru
Antonio
David
Iulia
Mara Nicolle
Medeea
Ioana Maria
Eva
Catarina


azi e ultima zi in care vine bona, am anuntat-o ieri seara ca din 15 poate intra in concediu nelimitat asa cum isi dorea
...am vazut in ultimele zile cred ca 15 bone pe putin...am o lista scurta, sa vedem pe cine alegem pana la urma si cum facem cu acomodarea lui Matei dupa ce ne intoarcem din concediu nu stiu inca cum o sa rezolvam asta dar deocamdata ne bucuram de vacanta si mai vedem...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Concediu placut Oana, ma bucur mult ca ati luat hotararea sa mergeti la infosan, sanatate si vesti bune asteptam!


Despre copiii mei ce sa va povestesc sunt ff haiosi impreuna se joaca frumos unul cu altul, in acest concediu in care am umblat destul de mult masina si Vladut a invatat-o pe Maria "Iepuras cocons!" sa nu se plictisearsca in masina!

La mare a fost ff incantata de apa de valuri si de nisip, a invatat sa sara in piscina e activitatea ei preferata nu conteaza ca intra cu capul in apa important era sa ajunga pe marginea piscinei si sa se arunce in bratele mele!

Vladut a invatat sa inoate destul de bine!

La Brasov a fost ff frumos am facut multe excursii in imprejurimi, intr-un cuvant la mare a fost distractia si la brasov odihna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Oana drum bun maine! sa ajungeti cu bine! si bafta cu noua bona!

LA MULTI ANI IULIA!! LA MULTI ANI VICTOR!!

Cris asa e, de acum trebuie sa fim foarte atenti la limbaj, ca astia mici tot repeta ..si nu doar repeta, dar tin minte!!

am uitat sa va zic de pampers...noi nu stam foarte bine, la kk mereu cere olita (cu exceptie 1-2 dati maxim), dar la pipi...cere direct "pempila" (adica pampersila) si zice ca nu vrea chilotei...cand are chef de cere, cand nu are, nu...pur si simplu ii e lene sa ceara olita. il las in pace, ce pot sa ii fac nu ma stresez, pana la majorat o face el la olita...desi telul ar fi vara asta si pana merge la gradinita, dar nu vad sa ajungem la vreo intelegere amiabiala cu el

Mergi la inceput