Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (72)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

buna hellen,
ai tai sunt mai mici cu o sapt decat fetitele mele, cred ca si ale mele ar fi venit tot atunci daca nu le-ar fi scos pe 22-Nov.
si la mine cea mica, Eva, mai are un pic de refulx, si dim a ragait un pic si a dat afara putin lapte; dar ea e neastamparata, nu sta un pic, e ca un gandac, dc o pui jos abia o mai prinzi, dar are numai 6 kg. Ema e mai maricica, dar mai linistia, ea are 7.1 kg, se taraste si ea,dar mai greut, ea sta singurica si se joaca si ore intregi pana se plictiseste. Amandoua ar vrea sa mearga in picioare deja, daca le tin de manute, fac cativa pasi; nu prea vorbesc ele, mai mult lalalizeaza - un baba, un brrrrr.

fetelor mai stiti ceva de brigit si piticii ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Si eu ma gandesc la Brigit dar nu stiu cum sa iau legatura cu ea. Credeam ca vom mai avea timp sa schimbam nr de telefon si uite ca e tare buna vorba aia "nu lasa pe maine ce poti sa faci azi". Peste 3 sapt am control la bucuresti si as trece sa o vad la Polizu dar nu stiu daca se va supara sau nu. Sa nu o deprime sa ma vada cu burta sau chiar sa se enerveze ca m-am dus neanuntata

+ 29 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

lasa anne, nu te duce, ca na, nu poti sa stii cum ii vine
eu sper sa fie totul bine ca au departament f bune de neonato, cel mai bun din cate stiu, deci ar treb sa fie bine piticii si sa creasca chiar dc sunt micuti acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetelor !
Va citesc cu mare drag si traiesc cu voi bucuriile si nelinistile voastre pt fiecare
Am intrat sa las un mesaj penrtu TORINO pe care o rog din suflet daca ia legatura cu Brighit sa ii spuna asa:MATUSICA AMALIA DIN GRECIA SE ROAGA PENTRU TINE SI PUIUTI TAI SI ASTAZI 10 AUGUST ESTE SF IRINI CEA CARE AJUTA FEMEILE SA ADUCA COPII PE LUME SI CA AM MERS LA BISERICA SI M AM RUGAT PT EA SI COMORILE EI
ITI MULTUMESC

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Am identificat-o si pe Brigit, o mamica extrem de curajoasa si tare. Din pacate va trebui sa stea cam mult prin Polizu dar sunt convinsa ca va fi totul bine si pentru ei! Gemenasii sunt stabili si ea a inceput sa le dea laptic, asa ca toate sansele sa fie foarte bine. Saracutza...prin ce a trecut si ea....of!!

Va multumesc din suflet pentru rugaciuni caci ne-au ajutat foarte mult!
Sa ne tineti in continuare in gandurile voastre bune, va rugam, ca avem inca mare nevoie!.
Va imbratisez pe toate cu drag!

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
ASTA ESTE UN MESAJ TRIMIS DE O FATA DE LA UN ALT TOPIC SI ARE SI CEVA VESTI DESPRE BRIGHIT
amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaSgemeni spune:


@Amaliaro - multumiri de vesti, tare bine sa aud ca sunt stabili, ca au trecut la laptic si ca Brigit e ok! Multe ganduri bune si pentru mai departe, a trecut ce era mai greu si se pare ca sunt o familie de luptatori!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Amalia, mulyumim pt vesti

+ 29 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Buna! Intrasem sa va dau vesti despre Birigt si vad ca Amalia mi-a luat-o inainte . Da, si Brigit si piticotii sunt bine, ea e inca sub tratament dupa edemul pulmonar. Piticii nu mai sunt nici intubati nici pe perfuzii si Doamne ajuta ca lucrurile sa mearga tot bine. Cu vizitele nu stiu ce sa zic, nici eu nu am vazut-o, pana acum a fost cam privata de somn, abia aseara a reusit sa doarma cat de cat dar programul de alaptat/muls din 3 in 3 ore. luat tensiune, injectat antibiotic, clexane, etc. nu-ti prea lasa timp liber. Cred eu ca peste trei saptamani va fi intrat totusi intr-o rutina si va fi incantata sa te vada. Pana atunci sunt convinsa ca va lua legatura cu voi si veti hotari impreuna ce si cum. Oricum, sunteti grozave si va multumesc din nou pentru toate rugaciunile si gandurile bune .ulta sanatate mamicilor, piticilor si viitoarelor mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

ce ma bucur ca sunt bine toti 3 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna fetelor
nu am reusit sa citesc din urma nimik...am vazut doar ca brigit a nascut prematur...doamne ajuta sa fie bine toti
De marti suntem acasa...e o nebunie..dar o mare fericire, tati s-a acomodat nesperat de bine, cand e acasa ma ajuta foarte mult, dar mai avem si zile cand suntem singurele...maine de exemplu, asa cum am fost vineri, dar ne-am descurcat, inclusiv sa facem baiata singurica.
legat de nastere..mai exact de anestezie..dilema mea sa fac rahie sau totala...s-a rezolvat de la sine...dupa 5 incercari esuate de a face rahie..baga acul, scoate acul...mi s-a facut rau..m-au pus la oxigen si apoi mi-au bagat totala...m-am trezit cu dureri crunte de burta si repetam obsesiv ma doare burta si ce fac copiii....

altefl nu prea am laptic...nici ele nu prea sug...mulg si pun in biberon...dar scot f putin..uneori...30..maxim 60 ml.
am 2 fetite...una a avut 2200 alta 2500..din spital am iesit cu 2450 si 2650...luni au 2 sapt...va pup si numai bine

Mergi la inceput