Clubul "babelor" FIV-oase 54

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

elly,la mine a functionat de minune pentru endo urmatoarea combinatie:

-vit e-300 mg pe zi
-Arginina-3000 ui pe zi
-lapttisor de matca pur-2 gr pe zi

toate luate din ziua 4-5 de CM timp de 10 zile.
dupa combinatia asta am dus endo la 12-12,5 mm




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Samira, luai astea pe perioada FIV-ului?!



Sunt suparata, nu mai am nici un mesaj in inbox. De ce oare, ati patit asa ceva? Ieri am facut curat pe acolo si am sters din outbox toate mesajele. Asta oare afecteaza si pe cele din inbox oare?! Sunt nervoasa acum!


Later edit - Cred ca sunt tampitica de-a dreptul. Vad ca le am pe cele din outbox, nu si pe cele din inbox. Poate le-am sters pe cele din inbox, naiba mai stie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

da ana...in luna cu Fiv-ul ca am de la natura un endo mai subtirel-7-8 mm si atunci l-am ajutat putin.
iar combinatia asta a facut minuni pentru mine.
si n-am scos-o din creierii mei...am citit-o intr-un studiu-am gasit studiul respectiv si in romana si in engleza si l-am adaptat putin dupa cum am considerat eu.
daca vrei...caut studiul respectiv si ti-l postez.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

samira si eu vineri cand m-am uita la picoare la un moment dat nu mi le-am recunoscut. mi se par umflate. o fi si de la caldura ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Da, Samira, te rog, daca si cand ai timp. Multumesc.


Sa stiti ca si eu am avut o perioada in care avem picioarele umflate, parca mai mult unul decat celalalt. Ajunsesem sa ma suspectez de probleme cu rinichii. Mi-am facut un amestec de ceaiuri, special pentru rinichi, si am tot baut din el. Acum vad ca nu mai am problema respectiva. Cred ca se poate sa fie si de la caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ana, zic si eu ce spun astrologii, dar zic sa nu ne lasam, sa nu ii credem...ne fac pe noi niste planete...chiar si luna di vina?
Si eu am endometrul cam amarat, ii dadeam cu progesteron...dar nu cred ca e atat de eficient...Vitamina E, arginina si laptisorul de matca or face rau situatiei mele cu NK-uri bataioase? Banuiesc ca laptisorul de matca n-ar fi indicat. Nu vreau sa mai citesc despre asta, sunt inca in pauza de citeala pe subiect.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

uite ana...am gasit varianta in lb romana.
citesc deseori articolele de pe acest blog.
imi par informatii misto.

http://www.contraboli.ro/2-despre-fertilitate-si-infertilitate/




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mi-am adus aminte si cum am adaptat pentru mine schema:
-am zis ca mai bine combin vit e si arginina si iau cate 300,respectiv 3000 pe zi ca sa ajung la doza de 6 unitati si in loc de sildenafil iau laptisor de matca pur.
si asa am ajuns la schema de mai sus.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

nu ai penru ce





Mergi la inceput