Va rog raspunsuri Colangiocarcinom tip4 (2)

Va rog raspunsuri Colangiocarcinom tip4 (2) | Autor: RAMONELLA

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent




Offf fetelor,mie mi-e tare frica...pe mama o doare f rau stomacul,nu poate manca si e f constipata... imi vine sa plang,ma gandesc numai la prostii...

Hannen imi pare tare rau,cred ca e groaznic...stai alaturi de noi,nu pleca nicaieri!

Anca,Flavia ma bucur ca tatii vostrii sunt bine si cu moralul ok

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si Raul Gabriel(13.06.2011)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot
tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ramo de la ce ar putea sa fie balonarea?
Cand mergeti la medic?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Anca balonata si constipata e de lini de zile,de cand face chimio...maine merge sa-i faca eco la stomac...nu stiu daca e efectul cito sau altceva..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

sunt ff suparata...la stomac nu are nimic,dar nu i-au iesit ok analizele la ficat...transaminazele sunt ff mari,o suspecteaza de ceva hepatita...i-au mai luat sange sa-i faca analize...dupamasa merge la un internist sa vada si el,si poate o interneaza...sunt f speriata...poate sa faca icter???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

sunt ff suparata...la stomac nu are nimic,dar nu i-au iesit ok analizele la ficat...transaminazele sunt ff mari,o suspecteaza de ceva hepatita...i-au mai luat sange sa-i faca analize...dupamasa merge la un internist sa vada si el,si poate o interneaza...sunt f speriata...poate sa faca icter???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si Raul Gabriel(13.06.2011)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot
tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"


Ramona, transaminazele pot fi marite de la citostatice...ce valori are?
Haide te rog nu te mai gandi la ce e mai rau...TE ROG!
Si pe tata l-au suspectat pe rand de hepatita apoi de ciroza...poate oricare dintre ele era mai bine sa fi fost,,,decat cancer :(

Eu sunt convinsa ca transaminazele sunt mari din cauza citostaticelor...asa a fost si la tata dupa primele ture ficatul i-a fost praf...a 3a tura nu a putut sa faca...si a luat esentiale , lagosa si aloe vera si aproape ca s-au normalizat...

Hai ca o sa fie bine!!!! dupa ce termina cu chimioterapia analizele se vor normaliza...te rog sa ne tii la curent si sa-mi scrii ce valori are...

Te pup si te imbratisez cu drag!!!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Tata a facut azi o alta doza ,a5a...transaminazele au mai crescut in schimb bilirubina este normala 0.74...tata e foarte balonat in continuare si in permanenta stomacul ii "bolboroseste"...nu stiu ce inseamna asta...probabil nu e de bine....asteptam RMN-ul...

Monica tu cum mai esti? spamana viitoare faci PET-CT? e inceputul lunii...

Anca, tatal tau a facut PET-CT-ul?

O seara linistita!

Off topic: Vineri sper sa ajung cu ai mei la Manastire la Nicula..pregasc un pomelnic pentru Sfantul Maslu (Mariana, Ion, Monica)daca mai vrea cineva sa-mi scrieti...

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Flavia m abucur ca sunteti cat de cat ok.
Ieri am depus dosarul la CASMB pentru PET,poate se aproba si scutim 50 de mil
Ramo,cum mai sunteti?
Monica tu esti bine?
Hannen

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

e suspecta de hepatita b,au trimis proba la Bucuresti...a fost si la internist,a zis ca trebuie sa-i monteze nu stiu ce stent...ca are lichid in stomac si ca sa se poata reversaa...dar pestev 2 saptamani ca e plecat doctorul...eu stiu ca stentul ala e ultima optiune,un fel de tratament paliativ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Ramona, va fi bine!
Eu m-as bucura sa-i poate monta stent la tata...daca la RMN tumora ar permite montarea unui stent as fi foarte fericita...

Hepatita nu cred ca are mama ta, si tata a fost suspect dar nu s-a dovedit a fi...probabil de la citostatice...Hai, curaj...Dumnezeu e mare!!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Nu-s bine,dar inca mai sper sa fiu macar oleaca
Imi pare rau ca nu am timp de voi sa va explic,daca vreti amanunte mai cititi ce-am mai scris incepand de p-aci (de la al treilea mesaj al meu): http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172315&whichpage=15 Nu-i totul la subiect,dar sariti
De citit v-am tot citit
Flavia,Ramonela,va tin pumnii sa fie totul ok.
Anca mi-am amintit ca au uitat sa iti raspund la ce ma intrebasi mai demult,multumesc de oferta,nu-mi strica,doar ca nu voiam sa te mai deranjezi cu pachetele pe la posta
Sper ca oi mai avea timpo sa mai revin prin zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Monica o sa iti trimit ,stai linistita ca nu este niciun deranj.Am vazut tigancusa si mi-a placut

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput