Va rog raspunsuri Colangiocarcinom tip4 (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Ramo,mersi pentru link dar tata nu vrea sa incerce si tot timpul spune ca are incredere in medici si Dumnezeu nu il lasa.De azi incepem cautarile si la Anadolu am vb prima data cand am aflat de tata ,am vb cu o dr romanca pe care am intrebat-o "in afara de conditiile de 5 stele ce aveti deosebit fata de Romania ? si a zis :Nimic"



Anca, Dumnezeu sa va ajute sa ajungeti acolo unde este mai bine!Ma rog pentru tatal tau!Cum e cu psihicul tatal tau?

Maine merge si tata la oncolog cu rezultatul de la ultimul RMN ...sper sa fie bine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Este foarte bine cu moralul si spune mereu ca o sa fie bine.Acum doar Dumnezeu stie cate zile are !!
Ma rog sa fie RMN-ul bun

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dona01 spune:

Anca multa sanatate tatului tau si Dumnezeu o sa aiba grija de el.
Flavia ma rog la Dumnezeu ca tatal tau sa fie bine si maine sa veniti cu vesti bune.
Cu gandul si sufletul sunt alaturi de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dona01 spune:

Flavia ce a zis oncologul? Sper din suflet sa fie vesti bune.
Anca ai rezolvat ceva cu clinica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dona ,deocamdata am dat mailuri sa vedem ce si cum.Suntem in cautari si acum urmeaza sa traduc actele in engleza.Multumesc ca ai intrebat.
Flavia?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Da, sunt prezenta dar nu prea am vesti noi...
Ieri a fost tata la medicul oncolog care l-a trimis inapoi unde a facut RMN-ul cu metiunea ca e superficial interpretat, ca nu intelege nimic din interpretare si el nu ii mai poate continua tratamentul daca nu va avea un RMN corect interpretat. citez "dr. asta a vrut sa se scape de dvs..." :(
Eu ce sa mai zic ...??!! M-am saturat de superficialitatea unora, care poate daca ar avea pe cineva drag bolnav de cancer si-ar schimba atiutdinea...dar mai bine sa-i fereasca Dumnezeu...offf
Tata este internat de azi- dimineata, ii vor reface analizele de sange si l-am rugat pe dl profesor sa ne ajute si cu o alta interpretare a CD-ului...
Am sunat si la cabinetul unde a facut RMN-ul, i-am explicat drei de la secretariat care e situatia si am rugat-o sa-l informeze pe dl dr. ca avem nevoie de o alta interpretare...mi-a promis ca ma suna dupa ora 2...asa ca astept...
Voi cum sunteti? ceva noutati?
Dumnezeu sa ne ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Asta am patit si noi la ultimul RMN ,cred ca v-am povestit atunci.Inca nu am vesti doar trimit mailuri si astept.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

au dat CD-ul de la RMN la un alt medic sa-l interpreteze si medicul respctiv a zis ca nu este bine facut RMN-ul si nu poate sa-i intepreteze imaginile...Trebuie sa refaca RMN-ul
OFFFF ce m-am saturat de incompetenti ...si oameni superficiali...imi vine sa plec cat vad cu ochii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Flavia cum sunteti?


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Flavia, scuze, abia acum am reusit sa intru pe MP.
Diferenta intre cele 2 este ca ultimul nu mai specifica prezenta vreunei tumori propriu-zise, dar infiltrarea tumorala a vaselor inca exista.
Diverticulul acela vezical nu e problema, e doar un diverticul, nu o metastaza.
Cam atat iti pot spune, restul trebuie discutat cu medicul curant, ca doar el poate evalua situatia.


Anca, mai bine mergeti in alta tara unde au posibilitatea sa opereze asa ceva mai conservativ.

Mergi la inceput