Prietene la bine si la greu - 167

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Dupa o indelungata absenta, va salut din nou.
Ce spuneti, reanimam forumul?
Citind acest ultim capitol mai ca imi doresc si eu sa devin mama pentru un al doilea copil, dar .... mai astept.
Le felicit pe cele „ramase grele" si celor care au nascut le urez un trai fericit alaturi de copiii lor.
Oana merge la gradinita, este rafatata. Mama o cocoloseste iar tata o struneste. Mai are raceli, dar nu a fe ce ingrijoratoare ca cele din perioada caminului. A fost internata in septembrie in spital, imedia dpa ce am fost la salina de la Slanic Prahova. dar acum sntem bine, ne pregatim de mutarea la bloc pe timpul iernii. Nu mai vreau sa stau la tara unde incalzirea se face cu soba, se incalzesc doar camerele unde sunt sobe amplasate iar restul .... Probabil ca si de aici desele raceli.
La gradinita canta, se joaca, dar in cele mai multe cazuri da semne de fata razgaiata care nu vorbeste si nu se joaca decat atunci cand vrea ea.
Saptamana asta ne-am intors dintro scurta vacanta la Barcelona unde s-a jucat cu verisoara ei (ii ducea dorul din vara de cand a plecat) si a fost in plimbari multe si frumoase. I-a placut cu avionul foarte mult si la doua zile de la intorcere deja spune ca vrea inapoi in Spania la Amalia si la matusa Gabi.
va rog cateva sfaturi: Cum trec de la starea de „mama indulgenta" la mama care struneste copilul? Deja simt ca-mi scapa de sub control si mai tarziu poate ca voi regreta.

Sper sa va vad mai des pe aici.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
Timp de scris nu am dar vreau sa ii spun "La multi ani lui Santi si multa,multa fericire,bucurii si impliniri in viata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna seara,fetelor

N-am mai scris de atata vreme incat nici nu stiu cu ce sa incep;imi pare rau ca am ratat atat de multe evenimente frumoase:le felicit din toata inima pe fetele care vor deveni din nou mamici(Dankutza,Simina),pe cele care sunt deja mamici ptr. adoua oara(Ramona,Monica)si pe toti fulgusorii care au pasit in cel de-al treilea an de viata si le urez acomodare usoara la gradi si cat mai putine raceli/otite/laringite and so on...

si ptr.ca azi e ziua lui Santi:ii urez "live" un calduros la multi ani si sa ajunga cat mai repede sa petreaca momente de vis in noua casuta!!! monis,sa va traiasca feciorul si sa va bucurati de el la fel ca in prima zi cand a venit pe lume


va pup cu mare drag pe toate..(.unspecial ptr.Shtephy)

p.s va multumesc tuturor celor care v-ati amintit de noi si nu numai...

sper sa ne mai auzim in viitorul apropiat...pana atunci va doresc toate cele bune !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

La multi ani Santi!

Si noi azi trebuia sa ii tinem ziua lui Mihai ca face 3 anisori dar din pacate s-a anulat...de ieri avem otita si rosul in gat...deci am amanat petrecerea.
Ralu si Pirelia ma bucur ca ati mai dat un semn de viata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Da unde sunteti mamici??

V-ati mutat sau a murit subiectul??

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 25+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:



LA MULTI ANI![/b]

David Andrei de Miany,
Maya Andreea de simina_kin,
Andrei Nicolas de cory B,
Dominic Andrei de RamoC,
Maria Andreea de Alinutza,
Dragos Andrei de Alinush,
Remus Andrei de raluci,
Liviu-Rares Andrei de magda,
Dragos Andrei de gabitza
Andrei de angi_san,
Matei Andrei de ralu-seby,
Robert Andrei de crissa,

LA MULTI ANI, RUXANDRA de Ramonika

[b]La multi ani, Dankutza.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

craciun fericit alaturi de cei dragi, multa sanatate fericire si tot ce va doriti sa se indeplineasca

PS
sunt stanucel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Salutare fetele! inteleg ca sunt prima pe 2013?!

Banuiesc faptul ca mai toate sunteti prinse cu serviciul, gradinita si treburile casnice.
Vorbind de gradinita, as vrea ca din toamna sa il inscriem si pe Matei la gradi. Ar fi minunat daca m-ati putea ajuta cu cateva recomandari, sectorul 1 si 6, de preferat o gradinita particulara. de cateva zile tot googlesc si ca peste tot pareri pro si contra, nu prea stiu incotro s-o iau..
Multumesc mult!

Mergi la inceput