Prietene la bine si la greu - 167

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

neata si de la noi

muult succes in noul an celor care merg la gradinita, la scoala

offf, cristina cred ca ti-a fost foarte greu prin ce ai trecut, bine ca a fost doar atat...asteptam vesti bune de la gradi.

la noi este primul an in care nu am cumparat nimic de scoala,nu am alergat dupa flori etc. pe de o parte imi pare bine,dar pe alta parte parca ma simt mai batrana, a crescut copilul mare.
de la anul pe vremea asta mergem si noi a gradi....

despre mine pot sa zic ca sunt bine, imi caut de lucru ,fetita de care ingrijeam merge la gradinita si nu mai au nevoie de mine...
daca auziti pe cineva ca are nevoie de bona, imi ofer serviciile cu mare placere.
iar cu sotul totul se indreapta spre un fagas mai bun...este prezent ffff des in viata noastra,si cred ca voi incerca sa ma impac cu el...momentan ma gandesc daca sa accept sau nu...timpul rezolva totul.


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

M-am intors de la eco si bebe este bine si este .... . Sincer-sincer mi-as fi dorit tot o fetita, dar sunt extrem de fericita ca o sa am baietel. O sa fie baiatu' mamei.
Acum suntem in cautare de nume de baietel.
Ceva sugestii de nume aveti?


Cristina aoleu ce povestesti acolo! Brr! Eu, pe perioada gravidoseniei mi-e frica maxim de caini. In perioada in care nu eram gravi, nu aveam nici o problema cu ei, acum fug de numa'. Eu eram lesinata toata cand si-a bagat fi-mea surubelul si apoi margica in nas. Cred ca as fi cazut jos sa o vad muscata/zgariata pe fata. Mititelul de el, 12 injectii in piciorus. Of!
O sa-i placa sigur la gradi, daca nu din prima zi, sigur peste o saptamana.

cu 18+ ... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

dankutza felicitari!!!! sa fie o sarcina usoara mai departe,si un baietel sanatos...esti o mamica fericita cu baietel si o fetita

nume baietel: matei imi place ff mult,adelina daca nu era fetita era un matei vlad,darius,denis,cezar,sorin.

s-a trezit terorista (adelina) nu ma lasa la laptop, vrea desene cu micile genii si mai nou "magicienii cuvintelor"
revin

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare salutare!

Suntem si noi gradinari de ieri Ce mai plangeau copii acolo de dimineata...Ema era relax ...studia... Ne-am dus sa o luam la 1...am zis sa nu traumatizam copilul cu program lung din prima...si cand colo ea se juca. Se uita la mine si-mi spune "ma joc cu copii". Nu avea nici-o treaba ca noi am venit la ea.
Asa ca azi am lasat-o la program lung si am avertizat educatoarea ca al meu copil are probleme cu somnul si adoarme f greu. Tare curioasa sunt cum o gasesc azi.
Ieri a papat tot la micul dejun si a primit si o bulinuta pt asta

Dankutza, Simina va felicit pt baieteii din burtici. Va admir pt perseverenta de care ati dat dovada. Dankutza eram sigura ca nu vei renunta asa usor Simina a fost cu mine la odiseea de martie-aprilie si dupa ce am pierdut eu sarcina ...din pacate a trebuit sa renunte si ea la sarcina...stiti voi povestea. Tocmai d'aia va felicit din suflet.

Ramoc sa va traiasca voinicul.Sa ne povestesti cum a reactionat Dominic la sosirea fratiorului.

Cristina ce o fi fost cu cainele de a reactionat asa...ai mei au pisica si daca nu o smotoceste Ema mama-mama...bine e si fraiera ca s-ar putea ascunde. La ma refer

Stanucel e bine Adelina? Ma bucur ca sotul este prezent in viata copiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Intru pe fuga sa va zic ca am fetita la gradinita... si pana acum a fost totul bine. Sper sa ramana asa si de acum in colo. Sper sa am si mai mult timp de net de acuma ...
O saptamana frumoasa la toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna seara fetelor! De ieri suntem si noi mici gradinari. Iei s-a lasat cu plans si din parte lui Mihai si din partea mea. Azi a plans numai Mihai dar nu asa de mult ca si ieri. Sa speram ca pe viitor o sa fie mai bine. Dar deja a aparut o problema la gradi...Mihai nu vrea sa faca la baie ..el fiind invatat numai cu olita....azi de la ora 7 de dimineta pana la 4 nu a facut deloc pipi. Abia am scapat de scutem si bineinteles ca a acceptat olita mai greu de wc nici nu a vrut sa auda si atunci l-am lasat asa cu olita m-am bucurat ca nu mai face la scutec...acum nu stiu cand o sa accepte wc...ca deja mi-au scos ochii educatoarele ...

Nu mai pot sa scriu ma trage Mihai la desenat...incerc sa mai intru zilele urmatoare. Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Felicitari micilor gardinari!
Ma uit la mine la gradi ca e destul de greu. Grupa mica se numeste ... valea plangerii. Sunt plangaciosi la inceput, dar dupa aia se iau cu jocurile, cu papa, cu nani.
Stati linistite, ca le trece repede supararea, numai mamcile pleaca cu inima franta. Lor le trece in 15-30 minute si mamicile sufera toata ziua. Va zic si din ce vad si din ce imi povestesc colegele.
Dat cei mai scumpi sunt cei de grupa mica. Nu mai pot dupa ei! Sunt dulci rau! Si imi plac cum stau educatoarele cu 2-3 in brate fiecare. Sunt unii dintre ei lipiciosi rau. Una dintre educatoare, imi spunea ca este intr-o pupaceala toata ziua, ca daca se duce unul, vin toti.

cu 18+ ... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna seara fetelor!

Noi de ieri (eu si Mihai) suntem raciti...fara febra...azi nu l-am dus pe Mihai la gradi si nici maine nu il duc. Sa sper ca pe luni nu v-a mai plange...sper sa nu o luam de la capat cu plansete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mai, dar topicul asta a murit? V-ati mutat si nu va mai gasesc?
Noi suntem bine. Nu gradinarim ( Mihnea nu merge la gradi) si ne e bine asa.
Cum e adaptarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Din pacate cam da. Am constat si eu ca a cam murit topicul acesta. Nu inteleg de ce. Am crezut ca nasterea bebelusului Ramonei o sa reinvie topicul acesta. Sa vina lumea sa faca galerie, sa felicite venirea pe lume a bebelusului.
Sincer, cred ca mai sunt multe de zis, dar se pare ca alte persoane nu cred acealasi lucru ca si mine.

cu 19+ ... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput