FIV CHISINAU

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitzi21 spune:

Eu am facut naveta tot timpul chiar si in ziua transferului fara probleme. Daca doriti informatii va stau la dispozitie. Capul sus cele care nu ati reusit, va inteleg suferinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocarta spune:

Nu va suparati, de ce ati ales din Bucured Med Life si nu alta? Vreau si eu sa imi mai verific judecata. De ce nu faceti FIV din nou la Chisinau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitzi21 spune:

Asa se cheama clinica din Chisinau newmedlife.com
Merg la aceeasi clinica si la acelasi dr pt mi-a dat incredere si mi-a raspuns la toate intrebarile pe care le aveam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss76 spune:

buna fetelor....candva si eu scriam pe aici pe acest forum , dar am si uitat adresa , id parola.... :D ...... pe scurt incerc si eu un bebe de aproape 7 ani , si de anul trecut am ajuns in Chisinau la dr. Gladun , ma simt excelent tratata acolo...... dupa multe multe esecuri in Iasi la " faimosii " nostrii dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss76 spune:

timp de aproape 5 ani am fost monitorizata de un dr din iasi , si super stimulata.....rezultate ZERO...deoarece problemele cele mai mari exista la sotul meu , spermograma cu sanse f. mici la ICSI....spermograma facuta la OMNICLINIC......sotul a urmat 3 luni un tratament endocrin ( recomandat tot de un dr faimos din iasi ) cu rezultate si mai proaste in spermograma......apoi am decis impreuna sa uitam ca noi aici avem dr...si am mers in Chisinau...sotul a urmat 2 saptamani un tratament recomandat de dr opalco din chisinau....rezultatul f.f.f bun....o spermograma imbunatatita considerabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss76 spune:

dr din chisinau ne-a zis ca NU trebuia sa urmeze 3 luni acel tratament pt ca a scazul nivelul unor hormoni care ajuta la formarea spermatozoizilor...... dar in fine.....in jurul datei de 10 aprilie e posibil sa merg in Chisinau pt primele ecografii si pt stabilirea schemei de tratament pt FIV....deocamdata am facut la ei doar histeroscopia la clinica lor privata , in conditii de vis...analiza care a iesit perfect...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss76 spune:

deci voi contribui si eu aici cu informatii pt acele fete care inca nu stiu de Chisinau , sau ma voi alatura celor care incearca acolo.....pt toate eu va doresc din suflet BAFTA si sa va binecuvanteze Doamne doamne cu un bebe sanatos ... :-* pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutica83 spune:

Salut la toata lumea!!! Am revenit incet dar sigur! Am trecut oarecum cu brio de interventia chirurgicala ( cu mici neplaceri postoperatorii de la sonda vezicala) si acum asteptam cu nerabdare ziua de marti sa facem primul echo si primele dozari hormonale, speram sa fie bine!
kriss76 bine ai revenit si asteptam vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocarta spune:

iuhuu,ma bucur ca mai multe viitoare mamici au intrat pe forum! Onitzi, ma scuzi, printr-o coincidenta acelasi nume il are o clinica din Bucuresti. Iti tin pumnii! Sincer, imi doresc sa mai aud vesti bune pentru ca in ultima vreme nu prea am auzit decat vesti mai putin fericite...
Ancutica, ma bucur!
Kiss76 nu ma mira ce povestesti, cred ca e vorba de "vedeta emisiunii Onofriescu", nu? Poate sunt prea rautacioasa dar consider ca ar fi bine sa spunem ce doctori ne distrug, poate asa alte fete nu mai trec prin ce am trecut noi..
Eu am intrat si pe alte pagini sa atrag atentia asupra idiotilor care se pretind medici!
Ca incheiere la acest mesaj: "bafta la burtici?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitzi21 spune:

Stiu ca mai este o clinica si in Bucuresti cu acelasi nume, caci am fost si eu putin derutata la inceput cand am primit doar un nr de tel si numele clinicii. Multumesc mult pt urari de bine. Eu pe 15 apr plec la Chisinau pt stabilirea schemei de tratament pt FIV. Sper sa fie bine si sa nu mai am nici un chist pe ovar(avand doar unul) pt ca imi da batai de cap, am facut pana acum 2 punctii de chist ovarian.
De data asta plec la drum cu mai mult entuziasm si incredere ca va fi bine. Trebuie sa fie bine. Asta este anul nostru fetelor, presimt.
In legatura cu dr. din Iasi am si eu o mareee dezamagire, din cauza lor am ajuns la FIV, timp de 8 ani am fost pacalita, luna de luna.
Bafta fetelor si sa auzim doar vesti bune.

Mergi la inceput