FIV CHISINAU

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mocarta spune:

Uof, uof! Nici o burtica?
Sunteti niste scumpe si taaaare va doresc bebelusi frumosi si sanatosi!
I ceea ce priveste echo din Iasi, are dreptate Gladun sa nu aiba incredere in cei de aici... Am sa va povestesc o intamplare hazlie care i-am povestit-o si lui. O cunostinta de a mea, dintr-o localitate invecinata Iasi-ului a tinut sa fie urmarita de Onofriescu pe parcursul sarcinii. La echo 4D veselie, bucurie ii spune: "uite, ai o fetita!" Femeia fericita se duce acasa la sot, la rude, cumpara hainute roz, carucior roz si alte cate mai trebuiesc. Un coleg, tehnician de meserie se uita pe CD-ul de la echo si un pic mirat ii spune: "mai, eu nu sunt doctor, insa uite, eu vad doua capete si doua profiluri in umbrele astea". Si, a nascut femeia la Cuza Vosa doi baieti de toata frumusetea! Am ras cu lacrimi, imaginati-va, fetita s-a dedublat in doi baieti!
Astept vesi bune!
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitzi21 spune:

Supeerr povestea....deci nu ne putem baza pe echo din Iasi. Eu am fost la Chisinau ieri si am stabilit cu dr schema de tratament. Ar trebui sa fac in a doua zi o ecografie in Iasi caci el va fi in concediu si nu stiu daca sa ma bazez. Acum iau luna asta AC ca sa nu am probleme cu chisturile si incep in a doua zi luna viitoare, cred ca pe 11 mai cu 5 menopur si 1 dipherelin. Cele care aveti experienta le-ati facut pe amandoua odata sau la distanta? Dr mi-a zis ca pot sa le fac impreuna dar citisem pe net ca trebuie o distanta de macar o ora intre ele......voi cum le-ati facut?
Va pup si bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocarta spune:

Un sfert de ora diferenta, menopur la 22.00 si cetrotide la 22.15...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krysstyna spune:

buna fetelor,
nu mai spune nimeni nimik? nici o noutate?eu maine merg la chisinau, la dr gladun pt histerosalpinografia, verificarea trompelor sper sa fie bine ca am inteles ca e destul de dureroasa dar trebuie facuta sper sa ma intorc cu vesti bune si sa fie in regula trompele
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocarta spune:

Histerosalpingografia nu e dureroasa, doar un pic neplacuta! Bafta!!!!

Mergi la inceput