Bulgarasi de ianuarie - februarie 2012 (29)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia

Prin urmare ma duc sa imi pun un pahar de vin (dati cu pietre daca vreti) si sa ma mulg...

Mami de Sofia (8.08.2007) si Tudor (31.01.2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Multumim mult pentru urarile de astazi [flo

Si noi uram tuturor bebelusilor sanatate multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Buna dimineata, dragele mele! Incurajati-ma si spuneti-mi ca e bine: ultimul scaun ieri la 15, apoi in dimineata asta la 4 si la 8, mult mai legat si fara sange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Buna dimineata, dragele mele! Incurajati-ma si spuneti-mi ca e bine: ultimul scaun ieri la 15, apoi in dimineata asta la 4 si la 8, mult mai legat si fara sange!

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


bv! sigur e mult mai bine, sunteti pe drumul cel bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

aerilian cred ca ati scapat...important e acum sa ii tii regimul macar 10 zile si sa ii dai protectis sau ce ai tu pentru flora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Buna dimineata, dragele mele! Incurajati-ma si spuneti-mi ca e bine: ultimul scaun ieri la 15, apoi in dimineata asta la 4 si la 8, mult mai legat si fara sange!

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


Ileana Doamne ajuta..bravoooo Tudor o sa fie ff bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Gruia Matei, Eva Nicole, Vlad Stefan si Adina Sanziana!
La multi ani, bulinutza si tonirro! Tot binele posibil vi-l doresc si petrecere frumoasa azi!
Aerlilian, si eu zic ca Tudor e pe drumul cel bun, slava Domnului! Bravo!
Johanna mea a facut febra azi noapte, sunt cam suparata, eu nu am mai auzit pana acum de vreun bebelus care sa faca febra DUPA ce ii ies dintisorii. Voi ati patit asa ceva? Maria nu mi-a facut febra din cauza dintilor decat o singura data, la o masea, asa ca pentru mine treaba asta e o noutate.
Letitia, stai linistita, un pahar de vin nu e foc, eu, uneori, mai bag cate un lichior cu gheata seara, dupa ce culc fetele. Si la vreo 3 ore dupa, alaptez.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata! Cafea?

Ileana, dar care a fost diagnosticul pana la urma?
Ligia, e mortal andrei cu noua lui iubire :))
Letitia, sper sa ai o zi buna azi. Chiar frumoasa
Bulinutza, voi cum mai sunteti? E ziua ta azi? Daca da, la multi ani! Sa fi sanatoasa si fericita! Daca nu, toate astea dar fara "la multi ani"

Vroiam sa mai zic chestii dar nu mai stiu..
A iceput si radu sa manance mai bine. Fructe mananca, cam 100-140, iaurt la fel. Dar legumele nu le vrea si pace. Eu ii fac zilnic si cand ca vrea, va manca. Ii pun si cate o lingurita doua de cereale in piureul de fructe daca sunt prea zemoase.
Maine vreau sa ii fac branza, ca nu i-am dat pana acum. San mananca doar noaptea (de doua ori) si ziua de doua ori cand adoarme.
Cam atat despre noi.

Alina, olga, anca, voi ce mai faceti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Toni, la multi ani! Voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Ileana,sanatate lui Tudor!

Fetele cu doi copilasi sau mai multi nu stiu cum faceti fata ca eu aproape capitulez. Cum Sara nu mai merge la gradi pe vara se tine numai de mine, se plictiseste si imi este si mila de ea ca eu ma ocup de cea mica care este agitatoare sefa ca si surioara cea mare.

Cred ca toti copialsi alapatati mananca haotic dar asta este. La noi diversificarea inseamna vreo 10 lingurite de bebelus nu ii fac in boluri separate prea des. Eu am mere de la tata, in Bc nu s-au copt neaparat merele varatice dar la vant ii cad din copac asa ca le mai culege unde sunt multe pe creanga si imi trimite- nu le-a stropit cu nimic anul asta. Mi-e rusine sa spun ca se strica pe capete ca nu am timp sa le fac si ei tot imi trimit de acasa .

Carnita o digera bine dar primeste niste firmituri nu stiu ce v-ati imaginat , kk nu mai miroase asa bine dar in rest e ok. Bine dar asta mica nu a avut nici colici si eu mananc tot ce vreau si alaptez asa ca probabil s-a adaptat. Am mancat in week-end porumb si pepene rosu si mi-a facut 1 zi jumatate scaune multe si moi asa ca m-am calmat o perioada.

La Sara aveam mai mult timp liber pentru mine acum nu stiu cum sa ma mai impart curatenia este mult mai greu de facut. As avea nevoie de cineva macar o data pe sapt. la curatenie, pana una alta vine mama maine ca sotul este de garda si tot ma strange in spate statul la casa

Am o logoree Imi plac noile poze de la avatar Mady, Iaura, ne-au crescut bebelusii.

Multa sanatate la toata lumea!

Mergi la inceput