T Basescu - CV-ul suspendatului !

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Doamne Dece, dar cum ai indraznit sa deschizi un astfel de subiect? Noi toti cei impotriva lui suntem inculti si habarnisti...la colt cu noi...Doamne fereste-ma, inchide-l repede ca privesti avertisment

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Deceneus, tu nu te plictisesti sa scrii aceleasi lucruri again and again ?

Esti deja funny, ca sa parafrazez ...

Dosarul FLOTA pentru Basescu este ca mineriadele pentru Iliescu!





Gresit, dosarul Flota pentru basescu e doar o forma ieftina de manipulare Antena3, nu exista nicio dovada directa ca el ar avea vreo vina acolo. In fine, sa dam crezare Antenei3 si sa zicem ca basescu e vinovat pentru flota.
Tu chiar crezi ca poti folosi aceeasi unitate de masura cand vine vorba de niste pagube materiale produse la bugetul de stat cu uciderea acelor tineri in Piata Universitatii de catre mineri????

Aici nu mai e naivitate, e deja reavointa sa pui semnul egal intre ele!!

Nu acuzati Antenele, care au instituit o "silenzio stampa" asupra temei. La orice replica antenele sunt vinovate nu tine.

M Macovei a fost procuror anchetator la mineriade. Daca ea nu-l acuza pe Iliescu de crime, atunci crimele de la mineriade nu au existat.
Daca te referi la crimele din decemrie '89 ele sunt imputabile tuturor FSN-istilor din PSD, PC, PNL sau PD ultimul declarat continuator al FSN. Iliescu nu a tras, oamenii din jurul lui au facut scenarii si le-au pus in aplicare. Acei oameni si copii lor, sunt politicienii si afaceristii de azi.

Existenta navelor si disparitia lor este o certitudine.
Eu sa fi fost in locul lui Basescu, daca nu eram implicat, as fi fost primul interesat sa fac lumina. Faptul ca nu doreste sa se lamuresca dosarul si nu exista o situatie transparenta a felului cum au disparut vasele il culpabilizeaza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Ma refer fix la aceste mineriade: http://ro.wikipedia.org/wiki/Mineriada_din_iunie_1990

Citat:
Numarul victimelor este controversat. Oficial, conform evidentei de la comisiile parlamentare de ancheta, numarul ranitilor este de 746 iar numarul mortilor este de sase: patru morti prin impuscare, un decedat in urma unui infarct si o persoana injunghiata. Viorel Ene, presedintele „Asociatiei Victimelor Mineriadelor”, a declarat ca „Exista documente, marturii ale medicilor, ale oamenilor de la cimitirele Domnesti si Straulesti. Cu toate ca am afirmat tot timpul ca cifra reala a mortilor este de peste 100, nimeni nu ne-a contrazis pana in prezent si nu a existat nicio pozitie oficiala impotriva


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

La link-ul de mai sus spune ca pagina nu a fost gasita.
Poate sa functioneze link-ul de aici www.luju.ro/dezvaluiri/musamalizari/cititi-si-va-cruciti-judecatorul-petre-lazaroiu-de-la-curtea-constitutionala-unde-pdl-vrea-sa-doboare-csm-l-a-scapat-pe-traian-basescu-de-plata-a-1-1-milioane-euro-basescu-l-a-fericit-cu-doua-mandate-documente" target="_blank">CITITI SI VA CRUCITI – Judecatorul Petre Lazaroiu de la Curtea Constitutionala, unde PDL vrea sa doboare CSM, l-a scapat pe Traian Basescu de plata a 1,1 milioane euro. Basescu l-a fericit cu doua mandate (Documente)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Am corectat linkul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Ali, am citit, n-am cazut pe spate. Revin la ce am mai zis, faptul ca ceilalti vor plati in justitie si asta ar trebui sa se petreaca cat mai curand, ca dosarele-s in faze finale, este pentru mine cea mai buna garantie ca lucrurile intra in normal si ca pana la urma TOTI platesc pentru faptele lor.
Daca insa acum, dupa cum ne indeamna USL sa credem ca toata justitia sub Basescu a fost nedreapta si politizata si "scapam turma" putem zice adio dreptate pentru multi ani! Ca se tot amana niste pronuntari poate-poate ajungem la prescriere, doar s-a mai intamplat asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Dosarul FLOTA pentru Basescu este ca mineriadele pentru Iliescu!



Am vazut la TV (si poti revedea si tu oricand pe youtube) minerii batand animalic lumea in Bucuresti la chemarea tovarsasului Iliescu. L-am vazut la TV si il poti revedea oricand pe youtube pe Iliescu multumindu-le pentru "spiritul civic".
Inca nu am vazut dovezile ca Basescu ar fi facut ceva ilegal cu navele alea. erau 25, si au devenit (ca doar e inflatie) 300 mai nou.
am citit doar interpretari ale celor intamplate. fiecare dupa cum ii convine.
Asteptam justitia.
Pana atunci Iliescu e un criminal iar Basescu e un negustor cinstit.


In rest ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

http://www.inpolitics.ro/Exploziv-Cozma-Basescu-mi-a-dat-trenuri-ca-sa-aduc-minerii-la-Bucuresti-art47969.aspx

Citat:
„Basescu e la fel de vinovat ca Iliescu pentru mineriade. O data, Basescu mi-a dat trenuri pentru a ne deplasa cu minerii la Bucuresti. La ultimele mineriade a refuzat. Cu alte cuvinte, daca primele dati i-a placut sa venim la Bucuresti, la ultimele mineriade nu-l mai aranja. Niciodata nu o sa îl ajut electoral", a tunat Miron Cozma
.
Ultima mineriada era cea din perioada Constantinescu, cand Basescu era in guvernul CDR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Din garajul sau Basescu reuseste sa controleze o masina aflata la cativa zeci de kilometri, dandu-i peste cap vitezometrul in timp ce soferul uselist privea ingrozit si neputincios cum aceasta se indrepta vertiginos spre ... www.hotnews.ro/stiri-esential-13087398-mircea-badea-ramas-fara-permis-dupa-fost-prins-conducand-162-kilometri-ora-a3.htm" target="_blank">suspendare.

Mergi la inceput