FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 26

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Cu progesteronul injectabil de unde exact ati luat informatia?
Incep si eu :myth or reality? Daca ati avea niste studii la indemana sa vaza si ochiul meu.
Eu sunt o fidela cititoare si a forumurilor dinuk si acolo se foloseste inj doar in profilaxia nasterii premature (uter contractil, col deschis sau incompetent).
Hormonii in general coaguleaza sangele, iar estrogenii sunt mult mai activi din acestpunct ee vedere decat progesteronul. Asa ca iri, daca tu ai avut doza de 04 12sapt cat bagai si estrogen si progesteron doza mare,si ai avut antifxa bun nu ai ee ce te ingrijora. Eventual repeta antifxa ul, insa reoet, din punctul meu de vederenu e altceva decat un mit asta cu injectabilul.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Scuze pt greselile de scriere, ma face cu nervii touchul.

Un capitol plin de vesti bune!!!S


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Si eu stiam ca estrogenii sunt mai coagulanti (asta din spusele medicului)...
Lara, toate sunteti de-ale nostre, ca doar aceeasi lupta ducem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna fetele
multumesc mult pentru gandurile bune
irilac ce faci? dai sfaturi pe care nu le urmezi? probabil bebe creste si corpul se ajusteaza, stai linistita te rog
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetele
Loana super sa il stapiniti sanatosi si sa dai un pup la nepotel matinala rau ca azi am complectat trusuoul de botez al finutului ca miine ma ocup de mine si simbata este botezul nu ii gaseam cravata si curea si am umblat de mi s au uflat picioarele dar gata totul este pus la punct fost si la bijutier sa ii cumpar cruciulita de botez asteptam simbataq ziua cea mare am niste emotii de numa numa
Miracol gata cu cererea de concediu ?mai ai putin si vi sa iei copii acasa



amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ajut cu mare placere
iri eu nush mare lucru despre sarcina, dar, singura chestie care-mi vine in cap "safe", e magneziul despre care stiu ca relaxeaza uterul. Despre progesteron, sub orice forma, cuplat cu clexanele, cel mai sigur este sa dozezi antifxa-ul sa vezi cum stai acum cu el. Apoi, cu analizele in mana in fata doctorului, stabiliti daca veti creste ambele doze. Un lucru stiu sigur: clexanele nu "se scade" in sarcina, ci fie se pastreaza doza, fie se creste.
lara aseara dupa ce-am plecat de la intalnirea cu babutzele, am ajuns in barul sotului, apoi la vopsit. Si-s blonda ca viitorii mei prunci cehi

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

ari, cand mergi la cehi?
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui fumi

ari, cand mergi la cehi?

pe ciclul din noiembrie

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Bine v-am gasit in capitol nou...Lara multumim
sa fie unul cu multe vesti bune si tt ce va doriti!!
amaliaro, mai e putin si esti nasica de botez...imi pare rau ca acest eveniment il ratez, dar nu e bai ca vin la anu la botezul puiutilor tai!...apropo, cine face pozele sambata??!....sa aveti petrecere frumoasa si sunt convinsa ca totul va iesi bine!....si inca ceva, de la atata voie buna si distratie si nesomn, sa nu uitati de mine, eu voi fi duminica seara in aeroport la Atena, in caz ca uitati...
Looana, sa stapaniti fericiti si sanatosi primul mijloc de transport al rasfatatului familiei!
eu mai am maine ultima zi de munca, si pe urma ma pregatesc pt plecare...am niste emotii ca nu mai vad bine, sper ca totul sa fie ok intr-un final...
va pupacesc pe toate!have a nice day

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Miracolcum sa te uit eu printzesuca mica daca te uit eu nu te uita Giorgios fotografii fac pozele la 700 de persoane cine crezi ca puteau sa tina pasul? marturi de botez 1000 deci o sa fie o zi si o seara

amalia tsakoniati

Mergi la inceput