Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

dimineata de la 03 la 04 pot eu
este oricum ora la care sunt treaza, de o saptamana, din cauza alergiei.

Monica te pupam pe suflet si tinem pumnii stransi si-ti transmitem toate gandurile bune



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Monica70 Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

sarutmana
la ce ai alergie?

iei vreun tratament?
da-mi pm cu mailil tau saiti pun alimentele fara histamina, hipoalergene,daca vrei/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ies
intru pe la 22
probabil lista va fi completa.
astept confirmari
Dumnezeu si Maica Domnului sa va rasplateasca!

ar fi bine sa stie si moni ca suntem din tot sufletul alaturi de ea.ii va face bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ce este "casa milostivirii" - sau cum se cheama ? Este un spital ?

Daca nu sunt locuri acolo, nu poate fi dusa la alt spital ?

De fapt nu am inteles exact de ce ii trebuie spitalizare ? Ca sa o hraneasca artificial ? Oare nu se poate face asta acasa ?

Nu-mi suna bine deloc vestile, foarte rapida degradarea sanatatii ei, foarte rapida ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Buflea,citeste aici despre Casa Milostivirii:

http://www.looms.ro/timis/timisoara/sanatate/centre-de-medicina-paliativa/centrul-de-ingrijiri-paliative-hospice-casa-milostivirii-divine/

Monica, ma gindesc si eu la tine si sper intr-o minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am citit ... suna foarte bine.

Dar oare cum se elibereaza locurile la ei ?
Asteapta sa decedeze cei internati, sau cum ?

Pe de alta parte, de ce tratament paleativ are nevoie Moni ? Ma gandesc ca daca doar la asta s-a ajuns, poate e mai bine sa stea la ea acasa si sa-l primeasca acolo, macar e mai usor pentru toata lumea, si pentru ea si pentru familie - decat sa faca naveta spre Timisoara ...

Mai tineti-ne la curent, indiferent de ce se va intampla, eu imi doresc sa-i fie bine, sa nu sufere ... imi doresc o prostie si imi vine sa crap de neputinta - cum naiba sa nu sufere ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
Buflea-acasa nu se poate face tratamentul cum trebuie, plus ca familia e down si Moni banuiesc ca se simte"sacaita" si nu se poate odihni cum trebuie-plus telefoane,etx.
Deci acolo i se pun perfuziile pe baza la analize, are psiholog, tot ce trebuie,amcar 1 sapt sa mearga iar mama ei merge cu ea.
Asa ca DOAMNE AJUTA!
Pe luni-marti sigur va fi loc pt ea!

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Monica, trimitem multa multa energie pozitiva spre tine! se poate, sa stii! o sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Inteleg, merita incercat. Singurul dezavantaj care il vad e distanta.

Singura ei mare problema este alimentatia ? Sau are deja dureri ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Eu nu sunt om de ieri de cind am citit tot. Intru rar, nu citesc decit la diaspora. Dar am vazut mesajul Denisei pe FB si am intrat si aici. Am citit plingind sutele de pagini de aici si din subiectul ei original.

Sunteti nemaipomenite fetelor, cum va mobilizati ,rugati ptr Monica. Macar ptr atitea suflete care se roaga ptr ea si sigur Dzeu va face o minune.

Buflea din ce am citit eu, nu e numai alimentatia dar si durerile de peste tot,tumorile s-au raspindit in corp.

M-am rugat si eu aseara ptr ea, am o carte din care citesc rugaciunea zilnica,ajut-o Doamne.

Monica draga mea,suflet curajos si bun,te sarut de departe, cum am putea noi sa-ti alinam durerile?



Mergi la inceput