Capitol 34 bis "Bubu'09" !!Bun Venit Otilia!!!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Hai mai Dana ca nu te faci mu mu mu! :) Dar ardeii umpluti nu le plac d-lor si d-rei?! Se fac mai rapid! Scumpi tare ochelarii... Se iau cu lentila de plastic cred! Eu pt barbatumeu am prins o ieftineala la 100lei, nu au helio dar isi fac treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Alina draga, o vitelusa deja sunt, am mari sanse sa ajung muuu in toata regula. Pai sa stii ca mi-a picat si mie fisa cu ardeii înainte sa m#259; apuc si le-am facut ardei umpluti ca eram in criza de timp trebuia sa culc copiii. Ochelarii Biancai au niste lentilele mai bunicele dar nu heliomate sau mai stiu eu ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

buna,
m-am asezat si eu acum.
dupa ce i-am facut o vizita danei (care are 2 copii lipiciosi si adorabili si pupaciosi si mamosi ), am facut si cumparaturi, ceva treaba pe acasa, iar acum m-am linistit.

multumesc dana , multumesc elena .

LA MULTI ANI, ELENA! ninia, multa sanatate, sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa fetita .

getooo, sa fii fericita si sa ai parte numai de bucurii de la sot si de la copii ()!!! sunteti inca la inceput de drum si e important sa va intelegeti si sa va iubiti. casa de piatra! na ca te-am spionat pe fb

anna, io nu-s fan fb, dar azi m-am uitat la poze. nu-mi vine sa cred ce mare s-a facut d'onsoara ta. si o scumpa foc pe deasupra.

de luni eu o sa am o perioada super, extra aglomerata. o sa vin si tarziu de la serviciu, asa ca sa nu ma puneti sa cotizez ca s-ar putea sa mai chiulesc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Mady, ma bucur tare ca ai revenit cu postarile zilnice si-ti dam scutire pt saptamana viitoare, dar doar una :D multumesc, da, am fetita mare :) Bafta la cumparaturi, sa va faceti frumosi pt cununie
Getuto, la multi ani si multa fericire!!

Elena, la multi ani! sa cresti mare si sanatoasa!

Dana, sper sa-si recupereze rapid ochisorii si sa scapati de ochelari! Asa, ai niste copii lipiciosi (cum zice Madi), pup eu pe ei! Raducu ce mai face?
Alina, voi? pregatiri de gradi, cresa?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Ana, da are dreptate Madi, am copii lipiciosi si mai ales Raducu care e un mamos de nu mai poate si nu credeam ca o sa am eu asa copil. Eu nu prea va povestesc despre ei nu pt ca nu am ce, ci pt ca sunt prea multe iar eu nu am talent la povestit si m#259; pierd in amanunte; Bia e o zuzica ( in sensul frumos) careia ii turuie gura incontinuu si ia la intrebari pe toata lumea cunoscuta sau nu iar Raducu... Eu ii spun alpinistul lui mami, e catarator sef, pe scaune, in varful mesei, pe biblioteca si placerea lui cea mai mare sa se catere pe o comoda si sa-i opreasca Biancai televizorul atunci cand se uita la desene. Inchei ca altfel nu m#259; mai opresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

ptiuuuu, am recitit ce am scris... unde am putut sa pun apostrofu' la don'soara . de obicei nu-s asa analfabeta, dar acum m-a luat valul.

dana, chiar ca-i alpinist. mai, fetelor, are o viteza la catarat ceva de speriat. si cred ca daca bianca o sa fie in clasa cu fiu'miu, care e un timid si un tacut, atunci nu-l vad bine . cel mai tare a fost ca de unde nu voia niciunul sa-mi dea pupic la plecare, apoi raducu se catara la mine in brate si bia imi trimitea bezele pana la scari . ii povesteam sotului despre ei si am concluzionat ca eu n-as fi avut curaj in veci sa fac 2 copii unul dupa altul. sunteti curajoase, nene, n-am ce zice.

ma bag la nani ca maine e o noua zi si se anunta incarcata (vine socrela sa puna castraveti ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuze2009 spune:

Capitol nou de buburuze . Cas a nu mai fie cu bis : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174214&nm=Buburuze-se-2009-35


Ps, Lali sunt.sub acoperire asea ! Nu prea am imp dar dau eu si pe la voi cat de curand !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Vai, ce scumpi, si Vladut e la fel de lipicios si vorbaret cum povestesti tu de Bia, intra in vorba cu oricine, nu conteaza varsta sau sexul... nu mi-as fi imaginat ca eu sunt mai salbatica de felul meu :D Raducu Alpinistul , dragul de el, ce nazdravan si cate prostioare cred ca face :D Mie mi-e drag sa citesc de ei, asa ca scrie mai des ce fac.

Mady, zici ca e mutulica Mihaita? pai seamana cu mami a lui Spor soacrei la bagat castraveti :D

Azi mi-a facut Vladut niste desene asa de frumoase, m-am topit toata. Am inceput sa ne jucam de-a scoala (gradinita) si are carnet de note si facem diverse activitati...e f incantat. Eu, mama nebuna, nu-l dau la gradi nici in toamna asta, asa ca nu vreau sa ramana in urma.

Mergi la inceput