Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (28)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:


[/quote]


Anahadasa, ai toata admiratia mea si eu imi doresc sa am o familie numeroasa si mi-ar place, cand s-o intampla, sa am in continuare energia ta



Mamica Iuliei (24 ian 2012)
[/quote]
Multumesc ursulet , dar nu sunt asa plina de energie cum ar trebui.. Mii de multumiri celui care a inventat cafeaua , un bici pe spinarea calului obosit Cam asa sunt eu...
Cat despre bagaje, Ica, sunt calita deja. Tot la doua sapt plecam la Sb (sotul lucreaza 2 sapt din luna aici), o distanta de 180 km, asa ca suntem tot cu geamantanele la usa. In primele 2 ore de drum se doarme, in ultima incepe distractia si atunci sa ma vezi cu amandoi in brate pe bancheta din spate, consoland-o pe Sara care nu nai are rabdare si incercand sa raspund la multele intrebari ale lui Darius.
Anca, esti draguta si am vrut sa-ti spun ca Lady nu te-a omis intentionat, dar asa greu reusesc sa scriu... Si da, incearca si maine cu supica, eventual inlocuieste cate o leguma la urmatoarea si asigura-te ca-i e foame cand ii dai. Succes!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Si eu am si bunic si bunica, iar saptamana trecuta le-am facut o surpriza, am mers cu Antonia, David si nepotica mea sa ii vizitam...
A fost prima data cand au vazut-o pe Antonia , iar bebelina mea le-a zambit tot timpul. Au amandoi 86 de ani ..si s-au bucurat enorm sa isi vada si ultima (stra) nepotica. Cred ca nu mai fusesem de 1 an la ei, vorbim doar la telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Cicineata multumesc pt pontul cu carnea rece

Anca cls uite o sa iti treaca supararea. Data viitoare te strig eu

Nicole sa iti traiasca bunicii! Eu am o bunica de 77 ani.

Letitia mi se pare cea mai buna solutie sa il alaptezi in pauza de la pranz macar pt cateva saptamani pana se obisnuieste cu mancarea solida. Acum e inca mic pt laptic doar seara si dimineata.

Ileana, nu poate manca tot timpul cate 2 castronele, nu te ingrijora, sunt suficiente 5 lingurite nu sta el flamand, ai vazut ca a baut lapticul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Ursulet nu te lasa, poate e greva suptului. Ai vazut cum a fost si la Cati si a trecut. Da-i noaptea in continuare. Tot e mai bine decat deloc. Succes
Sara a stat cateva nopti non stop mufata. Si nu voia decat pe stanga. Intepeneam la un moment dat...acum doarme linistita si nu m-a cautat inca prin pat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

Citat:
citat din mesajul lui Letitia


Uau ce tanara esti, Ane-Maria!! Mai ai strabunica,adica Bia are stra-strabunica! SUPER!! Sa fie sanatoasa si sa isi vada stra-stranepoata mireasa!




Si eu am bunica, strabunica Evei! Doamne da-i multi ani si multa sanatate! si nu sunt chiar asa tanara am 30 de ani

Mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)


Sa-ti traiasca bunica si sa fie sanatoasa! De fapt toate ca sunt minunate!! Bunica am si eu, dar Ane vorbea de strabunica ei, nu a Biei. Ultima strabunica mi s-a prapadit acum aproape 20 de ani, avea 95 de ani si a apucat sa isi vada o stra-stranepoata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Sara, multumesc de incurajare, sper sa fie bine! Ieri a mancat pana la urma tot castronelul de legume, dar mai tarziu...Ma gandesc ca astazi sa-i fac numai piure de piersica, ca probabil marul a fost mai acrisor si de aceea nu s-a omorat mancand...Si...ma bucur ca esti aici, mai activa ca altadata, asa cum te-am rugat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

'neatza!

sa aveti o zi buna!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

am revenit si io
lali ,multam
ursulica ,hai nu te intrista ,toti bebeii au perioade cand sug mai putintel;pune fata la san si ai sa vezi ca o sa papaceasca pana la urma(incearca,daca nu ai facut-o deja,sa-i dai sa suga intinsa langa tine, eu de la 3 luni asa ii dau si e f bine,de cele mai multe ori adoarme);acum in alta ordine de idei,eu am si testat un distribuitor bio(dumbrava),iar acum sunt in tratative cu altul(daca vrei pareri scrie-mi pe PM)
anca,cum merge sportul?cu moralul cum mai esti?
bulinutule ,dixtractie la munte
lexi,daca te consoleaza cu ceva a mea plange cateodata noaptea ,pana o iau din patut(asta daca ma risc sa o pun acolo),si sta toata noaptea cu titi in gura de amortesc intr-o pozitie
cati,ce mai face nepotica ta?
carina,pupa irisucul si sa veniti bronzati
ileana,sa nu-mi spui ca-ti faci griji ca nu mananca?
leti,si toate fetele care au inceput munca deja (faith,adriana)
altesa,deja la mare?
sophicut,hai si pe aici

vroiam sa va multumesc pt sfaturi si sustinere,si pt urarile de LML
suntem maricele ,nu pot crede cum a zburat timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls



A, vroiam sa spun Lady ca iar n-am aparut in mesajul tau...Si ai mai scris o data unul din asta si nici acolo nu eram...Stiu ca eu nu prea va ajut pe aci' ca nu am experientza...

Mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)


aici erai:
Citat:
Restul gashti nenominalizate...va imbratisez intr-o imbratisare maaaaaaaaare, de urs!Fiti binecuvantate!


daca nu erai nominalizata inseamna ca nu am avut inspiratie sa-ti spun ceva in mod special.si asta nu are a face cu ajutorul dat aici sau frecventa.nu e nimic premeditat.te asigurmesajul e scris din memorii si de ce mi-am adus aminte, de aia am scris!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Sven bulgaras sef 8 lunite

Beatrix mai asteptam vesti de la tine, ce mai face bulgaras sef?

La multe lunite frumoase!

Ioana Teodora
Iulia

Suzieq peste caldura trecem, peste chinul nostru de la baita trecem, dar ti se rupe inima sa il vezi o zi intreaga suparat ca nu se poate misca, nu se poate roti de pe spate pe burta decat foarte greu. Azi noapte s-a trezit de vreo 4 ori incercand sa se intoarca. AMR 4 zile.



Mergi la inceput