Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ce de urari pentru mine...Va multumesc din suflet, sunt coplesita de atentia voastra.!
I-am dat piticului astazi si carnita de curcan si...evident, a mancat cu mare placere. Intrebare: pot sa-i dau si maine tot curcan sau va trebui sa alternez? Sau e ca la legume, sa-i dau trei zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ufff...La multi ani pentru toti piticii sarbatoriti astazi! Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

apropo de legume/ carnita de la tara
http://ligiapop.com/2012/05/04/microferme-si-producatori-bio-locali/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Lady - ne-ai facut trezirea la apel suntem bine cu olita. zile bune si mai putin bune. cateodata mi-e asa o lene incat cand se agita bebe ma rog sa fie alarma falsa insa no...atunci da drumu` la arteziana.

Am pus pe picioare acum un srl in MD si peste 2-3 luni revenim in Brasov sa repunem si trupa in miscare. O gramada de planuri, drumuri, energii consumate. sper ca spre bine...Doamne ajuta!!!

Anda - distractie fainaaaa!!!!

LMA sarbatoritelor de astazi si bulgarasilor scumpi!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

La multe lunite!!!
Sebastian Ioan AndreiIlinca StefaniaIlinca de madyIlinca de noce
Lady superb mesaj.
Carina concediu placut!
Aerlilian buna intrebare la asta nu m-am gandit cum fac cu carnea daca ii dau tot 3 zile apoi o schimb, asteptam mamicile cu experienta sa ne spuna cum au facut.
Am o intrebare dar nu aruncati cu rosii in mine, ma gandeam oare ar fi ok sa ii dau porumb fiert bine blenduit?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Ursulet ma intereseaza orice informatie noua despre autodiversificare. Cartea de unde ai cumparat-o? Sau o ai in format electronic? Dr noua ti-a dat o lista de alimente sigure si necesare la varsta asta?
Iulia papa f frumos rosia si Sara a mancat ieri 3 feliute si spre seara a plans, cred ca o durea burtica.
Azi a mancat cu placere piureul de cartof si morcov cu galbenus.

La multi ani Ilincutelor si de la noi

Mady fata mea mananca cat o vrabiuta dar sunt ff relaxata. Am incredere in instinctul ei in privinta cantitatii care ii trebuie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata! Dau cafeaua

Lady, mersi de intrebare. Suntem bine, la constanta. Piticii sunnt in centrul atentiei, evident. Mara a inceput sa vorbeasca din ce in ce mai mult si mai bine. Radu zici ca-i pe baterii, nu are stare deloc. Si in somn se deplaseaza, e in tot patul. Il mai atinge mara din cand in cand
Ale tale? Tu? Sunteti bine? Va mai urmaresc pe fb

Lali, eu luni ma intorc acasa. Daca puteti zilele astea ar fi super


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Neatza!

Lady, WOW ce conspect!
Alina,. in ultima vreme nu prea mai gatesc, decat asa, pt copii. Ieri am facut niste legume grecesti la cuptor: 2 vinete, 2 cartofi, 1 dovlecel, 2 morcovi, 2 rosii mari, mult usturoi, busuioc si sare. Se taie in cuburi mari legumele, se aseaza intr-o tava, deasupra se pun rosiile taiate rondele, se pune ulei de masline (cca jum de pahar), sare, busuioc (mult). Se acopera cu folie de aluminiu (sau daca are capac de yena) si se da la cuptor. Dupa 1-1,30h se scoate tava, se amesteca legumele, se adauga putin sos de rosii, inca putin ulei de masline deasupra si se baga din nou la cuptor pt 30-45 min (fara capac).

Sanatate Flaviei si lui Filip!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Alice -sigur noi putem oricand- da un semn .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sara_

Ursulet ma intereseaza orice informatie noua despre autodiversificare. Cartea de unde ai cumparat-o? Sau o ai in format electronic? Dr noua ti-a dat o lista de alimente sigure si necesare la varsta asta?

mamica fericita de baietel mare Sebi si fetita dulcica Sara Antonia

Happy mamosul
http://www.youtube.com/watch?v=SjiPAbwV6ng


asta e cartea, eu am cumparat-o pe Kindle si ti-as imprumuta-o cu placere, dar nu cred ca se poate
http://www.amazon.com/gp/product/B0031RS2ZO/ref=docs-os-doi_0

uite aici alte info, gasesti inclusiv linkuri cu retete
http://wholesomebabyfood.momtastic.com/babyledweaning.htm

doctorita spunea ca fara capsuni/ fructe de padure pana la 1 an, banana de la 8 luni, atentie cu fructele care constipa (prune de ex), atentie cu rosiile care pot fermenta in stomacel ... in general atentie la combinatii, sa nu-i dau rosii si lapte de ex una dupa alta

Mergi la inceput