Palatoschizis si formele sale (12)

Palatoschizis si formele sale (12) | Autor: cellia78

Link direct la acest mesaj

Capitolul 11

Hai sa vedem daca merge!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

A mers.

Kami, poti incepe sa citesti in urma, pe linkuri.

Sigur ai raspunsuri la intrebarile tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa82 spune:

Salutareeeeeeeee!Ce mai faceti?Nu mai scrie nimeni pe aici?Noi suntem bine!Dar ma ingrijoareaza ca sus are doar 2 dinti si 2 masele.Pt 2 ani si 7 luni mi se pare foarte putin.incep sa ma ingrijorez din ce in ce mai tare?:(((((voi ce mai afceti?Cine mai urmeaza la operatie?Noi in sept tre sa mergem la control...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thaimeed spune:

Salutareeeee,

Nu prea am scris noi, dar venim sa spunem ca ne-am operat pe 18 iulie am scapat si de fire si acum stam si ne ungem cu geluri cicatrizante.operatia a fost ok, si a iesit foarte foarte bine ... ca sa o citesc pe d-na dr. Bratu " mami, acum e perfecta ca frumoasa era oricum".

Toate cele bune tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaMioara spune:

BUNA ZIUA LA TOATA LUMEA...
si noi suntem bine ,mergem incontinuare la logoped,si in septembrie mergem la operatie ,....undeva la omulet..in rest suntem OK.
Sa aveti o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIPCIREL spune:

Buna, Thaimeed!

Thaimeed, te-as ruga sa-mi dai si mie o adresa de mes, facebook sau telefon deoarece in septembrie o sa merg si eu la control pt operatie cu Kevin la d-na Bratu si mi-e teama de spital. Noi nu am facut nicio operatie pana acum. Scuza-ma dar nu am citit foarte mult din urma si nu stiu ce operatie ati facut . Ma bucur cand aud ca un suflet mic este bine! Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIPCIREL spune:

Buna, mamici!
Si noi suntem bine, am fost doua zile la mare, iar Kevin a inceput sa manance si sa doarma mai bine. Ieri am fost si la Salina Ocnele Mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIPCIREL spune:

Kevin mai are o saptamana si face 11 luni,dar insa nu are niciun dintisor...si a luat f f greu in greutate, acum are 7.300. Sper sa se mai ingrase de cand a inceput sa pape si mancare solida. Ma chinuiam cu legume pasate sau prin blender, pana si sucul daca era gen nectar ii iesea pe nasuc...acum multumesc Lui Dumnezeu ca musca din banana, nectarina, papa branzica, ciorba cu paine si iaurt numai pacalit cu cate un pufulete. Ii dau si mancare de la noi pt ca am cumparat o tigaie in care nu am nevoie de ulei si pun sare mai putina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaolah spune:

Buna fetelor, revin si eu cu toate ca intru apropae zilnic pe forum numai ca in ultimul timp nimeni nu a mai scris nimic si m-am gandit ca sunteti pe la mare sau munte in concediu. Noi anul acesta sarim peste vacanta pt ca pe Andrei nu il lasam cu nimeni, cu nici o bunica, si cred ca e prea mic sa il stresam cu drumurile lungi. Noi suntem bine, Andrei are 5 luni jumate si 8 kg...e mancacios. Am inceput usor usor diversificarea. Unele lucruri ii plac iar la altele se stramba si le impinge cu limbuta afara din gura. Problema e ca mi se pare greu...sucurile facute cu storcatorul i le dau tot cu biberon medela deci nu avem probleme...insa probleme sunt la tot ce e pasat si papa cu lingurita ca atunci cand iti e lumea mai draga ii mai iese banana, mar etc pe nasuc...parca e o noua etapa care mi se pare grea. Pe o parte parca abia astept sa il operam si la palate sa scap de fructele si legumele pe nas dar pe alta parte sunt ingrozita...alta anestezie, alta operatie, alte zile si nopti groaznice prin spital. In rest sunt bine, mergem luna asta cu Andrei la controlul de 2 luni de la operatie si sper ca dr Albean sa fie multumit de cum s-a vindecat.
Voi cum mai sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefan_b spune:

Buna ziua dragi mamici, nu am mai intrat pe forum de mult timp, dupa lungi amanari dna dr. Bratu ne-a operat pe 06.08. , a fost cea de-a doua operatile la palat si sper si ultima...
Operatia a durat aproape 2 ore iar la terapie am stat pana la ora 18 dupa care ne-am intors in rezerva iar Lucian a inceput sa se simta mai bine si sa alerge pe hol. In prima noapte, spre dimineata a facut febra si a varsat , asistentele i-au facut un algocalmin pe branula + novocalmin in fundulet si febra ia scazut. A mai fost nevoie si de o perfuzie deoarece nu prea a baut lichide.
Pe 08.08 ne-am externat, a fost destul de greu in primele zile dupa operatie, manca putin si era f. nervos.
Acum este bine, mananca bine, atele din gura inca nu s-au topit iar la sfarsitul lunii mergem la control.
Daca aveti intrebari despre operatie va stau la dispozitie.



http://www.retetefarasecrete.ro

tati de Stefan-Lucian (11.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaMioara spune:

Buna seara ,
stie cineva daca vin suedezii in septembrie?
astept raspuns.multumesc.

Mergi la inceput