Clubul "babelor" FIV-oase 51

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

miky vom avea ce trancani miercuri. sa vi cu vesti bune de la eco
qiao simt cum decedez. Nu se poate asa ceva! Eu tot la 6 incerc sa ma trezesc. De cele mai multe ori "trandavesc" pana la 7:30, dar cand imi iese trezitul in jurul orei 6, hranesc 4 lighioane, schimb apa, iar restul, pana pe la 8: baie, bicicleta, machiat, cremuit, imbracat, gablonturi, probat (schimbat) pantofi/sandale si genti. Deci, daca apare puiul de om il alapteaza ta-su...

elly

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

elly, prietena mea de la topicul Biogenesis
ma bucur mult sa te vad..ce mai faci? cum mai esti? ce ai mai hotarat/facut? ai facut deja FET sau astepti sa faci la toamna?
ha, uite, cum te-am prins te-am si gaurit cu intrebari

qiao, intai am lesinat cetind..acum, mi-am revenit si (re)citesc cu atentie, doar doar bag la capsor in ce consta culmea eficientei matinale..revin cu impresii si comments-uri

le: eu sunt noctambula, always have, always been...dimineata in schimb, zombiiiiiiiieeeee

to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna fetele
daniela ai deja embrioni nuuuuu?
miky felicitari pentru aprobare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

am recitit..de inca vreo 5 ori...tot nu mi-am revenit..

elly, daca tu zici ca esti lenesa, pai, eu sunt atunci ca si masculii din povestea lui qiao..moama qiao..pai, eu vin cu o idee..scrie, fata o carte despre time management, bestseller garantat!! n-am nicio emotie pt mostenitori..vor fi cei mai organizati copii ever..jeez...qiao, nu stiu daca fac atatea intr-o sapta, nu mai vorbesc de o dimi..
gata, maine ma trezesc si io la 6!!! am zis!


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu sunt nascuta la 5 dim, probabil din cauza asta am randament maxim dimineata, seara abia trag de mine sa fac cate ceva, daca e sa gatesc (si aia din an in paste) ma apuca miezul noptii. rufele tot dimineata le strag, schimbat genti, ales gablonturi ... tot dimi, cu ochii pe ceas in timp ce cu o mana trag draperiile la domitor sau mai aranjez rufe in sifonier etc
azi sotul a plecat devreme asa ca nu a pregatit micul dejun, dar a dat apa la pui (azi era zi fara vitamine in apa asa ca a indraznit, ii e frica ca nu numara bine picaturile), eu i-am facut pachetel si pt ca nu am avut cu cine sa trancanesc atat in timp ce mancam (am vorbit putin cu Gugulush care tot patrula prin bucatarie in speranta ca gaseste drumul deschis spre sufragerie) am avut timp de un aspirat, dar nu am mai apucat sa frec cada/chiuveta/wc-ul in baie - o sa intre in programul de maine. nu zic ca intr-o dimineata m-a enervat ca era geamul prea stropit si am zis ca il sterg putin si pana la urma am spalat geamurile la dormitor . sotul ma astepta cu masa si nu stia de ce nu mai apar. imi tot propun sa incerc sa gatesc dimineata, sunt sigura ca daca m-as apuca cand ma trezesc pana plec as avea gata 2 feluri
si totusi nu vad unde ar mai intra si ingrijit , probabil ca va trebui sa angajez pe cineva sa se ocupe de curatenie ... dar cum sunt maniaca o sa pierd timpul supraveghand-o si dand indicatii si atunci mai bine tot eu fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello
ce ziceti de mine????
sunt acasa la ora asta si urmeaza program administrativ:vreo 4 masini de rufe,talpa prin toata casa,praf si mancare-supa de rosii cu vermicelli,chiftele si friptura la cuptor cu mirodenii.

la noi suna ceasul la 4,45 dimi.
eu il opresc...ma duc la baie...apoi aprind luminile in casa si ma apuc sa calc hainele din ziua respectiva in protestele barbatului care in drumul catre baie isi manifesta nemultumirea ca de ce nu calc si eu cu lumina stinsa!!!!
cat se bibileste si dusuleste el eu termin de calcat si ii pregatesc cafaeaua.
el se imbraca si se duce sa bea cafeua, timp in care eu ma bag la dus...apoi ma imbrac si ma machiez.
la 5,45 iesim din casa.
pe la 11-11,30 ne terminam treaba noua comuna...si fiecare se duce la "treaba lui".
seara...intre 19,30-21,30 ne reunim pentru treaba comuna...si pe la 10 seara ne retragem.
pana la ora 12...ne dusulim...ne mai uitam la un tele...mai vorbim...mai facem planuri...al meu mananca obligatoriu....si la ora 12 dam stingerea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

serios acum, eu am lesinat de-a binelea..deci, ma-mpusc clar..asa ca, vb Anei, dc nu mai scriu, asta-i motivul..



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

sami tu esti oricum modelul meu de gospodina si business woman. pt tine nu imi fac griji ca nu te vei descurca si cu 1-2 bebei in peisaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

qiao,ma crezi ca imi este dor sa bucataresc???
in ultimele 2 luni mi-a facut numai mama de mancare si curat...dar azi am zburat catre casa si abia astept sa intru in bucatarie.

al tabiet de-al meu este sa stau juma de ora cand ajung acasa si abia apoi sa ma apuc de treaba.
cum intru in casa ma dezbrac...sar in colanti de bumbac,maieu si slapi...si-mi "trag" sufletul 30 de minute,labartata pe canapea/fotoliu ...cu laptop in brate si un pahar de ceva rece langa mine.

lara,eu sunt o persoana matinala.
dimineata am un randament fantastic...seara zici ca-s alta persoana...una tampita si grea de cap.
nici cand am fost studenta nu am putut sa invat noaptea...imi puneam ceasul sa sune la 3-4 dimineata si in 3 ore eram ca un buretel.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

aaa, pai si eu dupa ce ajung acasa intai sed pe urma ma apuca lenea si mai stau putin. trebuie sa am o motivatie puternica ca sa ma apuc de ceva, iar gatitul nu e una din ele. dar si mie mi-a ajuns de mancare luata de la supermarket, azi m-am decis, am planuri marete
ari mi-ai adus aminte de biclicleta. ce dor imi e de mers cu ea dimineata. dar uite ca anul asta nu am mers nici o data cu ea la servici. sotul pleaca devreme si mie mi-e frica de caini, nu am curaj sa merg singura.
sa va povestesc cum erau diminetile acum 1 an, cand nu aveam puii si nici pe Gugu in vacanta ... inceputul era cam la fel, numai ca dupa ce terminam de mancat el isi pregatea echipamentul de bicicleta (vesta, casca, manusile, gentile de bicicleta etc) si incepea presingul "hai, ca eu sunt gata". iar eu nu mai stiam de capul meu, ca vroiam sa le fac pe toate cate aveam in plan si nu aveam timp, asa ca mai "furam" cateva secunde ba cu una ba cu alta. bicicletele sunt in boxa, pana le scoteam, pana ne echipam pierdeam cam 15 min, pana la servici faceam 20 min in ritm alert, dar ajungeam la timp ... of, ce dor imi e de calutul meu. acum sunt zvonuri ca vor sa ne mute in Pipera .. in cazul asta eu o sa ma impusc, asta inseamna ca o sa pierd pe drum cam 2 ore numai la dus si ar insemna ca dimineata sa nu mai apuc sa fac nimic, iar seara ajung mai tarziu si iar nexam ... demisia nu am cum sa mi-o dau ca am acum inca un credit in carca
hmmm ... poate imi fac curaj si maine plec calare

Mergi la inceput