Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Elena ai dreptate,slaba activitate pe aici. Intrebasem si eu ieri pe aici daca apa plata pentru lapte se fierbe si ce marci folositi si nu a raspuns nimeni.
Nici eu nu tin Vigantolul la frigider, doar Protectisul. Oricum pe cel din urma il dau degeaba ca ii dau de 10 zile si nu am vazut nici o schimbare in ceea ce priveste tranzitul lui bebe, tot nu face kk fara supozitor.
Azi facem 2 lunite acum s-a dus tati dupa tort si lumanarele ca asa am facut si la Bianca pana la 1 an si daca o vede pozele cu ea se va supara cand vor fi mari. Am facut si noi vaccinul de 2 luni (de fapt au fost 3 (2 intepaturi si 1 pe gurita) si raportam 5900 si 61 cm (la nastere 3950 si 52cm).
Cred ca lumea a iesit la plambire acum ca s-a mai racorit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Mey fetelor eu am cumparat sticlutele saptamana trecuta cand au fost caldurile alea criminale. Mi le-au dat reci si mi-au zis sa le bag direct la frigider ! Acum nush daca doar din cauza caldurilor sau asa se tin in general ..
Anitta, ti-am promis ca ma interesez de ceva pensiuni faine in Brasov! Sora-mea mi-a spus doar de Pensiunea Italiana care ar fi ff faina si chic dar cica nu ar fi f ieftina!
In schimb, daca vreti mancare ieftina si f buna, gasiti la 7 Pots , in centrul Brasovului, pe B-dul Republicii.. este un restaurant de linie dar cu mancare excelenta!
Aever, ti-am trimis PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Miha,au mai raspuns cateva fete,iti zic si eu,la bibe care i-l dau lui LC,folosesc aqua carpatica nefiarta.
Eu sunt de la ora 15 in spital cu Ioana,la urgenta,cu o colica abdominala,i-au luat analize,i-au facut o perfuzie cu calmante,si inca asteptam chirurgul sa o consulte.Nu ma gandesc decat la ce a tras Andra,offff.Desi eu cred ca fata e plina de viermi.....
DEEA,urata faza cu caderea socrului,eu ii pun pe toti sa stea jos cand tin puiul in brate.

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Hey!

Miha vezi ca ti-a raspuns Alinushali la intrebarea cu apa plata.
Si iti raspund si eu, ca de asta am intrat ca mi-am amintit.
Eu folosesc Aqua Carpatica acum.
Prima data am folosit Dorna si se constipase Boom ff tare. Am schimbat cu Borsec si si-a revenit.
Acum am zis sa folosesc Aqua Carpatica pt ca e recomandata de Societ. Nationala de Pediatrie pt ca are putini nitrati.
Nu mi se pare ca face minuni fata de Borsec si pretul e cam acelasi.

Nicio apa plata nu am fiert-o pt prepararea formulei de LP. Doar o incalzesc un pic mai mult cu incalzitorul de biberoane ca sa se dizolve bine lapticul, agit 2-3 min. si apoi racesc un pic biberonul in apa rece ca sa nu fie lapticul prea fierbinte.

Felicity noi am incercat Aptamil doar o sapt, dar era mult prea evident ca nu-l tolereaza. Plangea cu biberonul in gura si abia manca. Si se balonase...ca un cimpoi! :)))
Am citit ca Aptamilul e mai gras, poate de asta l-a deranjat.
Acum suntem iar pe Nan1, si deja e muult mai bine. Ba chiar si azi si ieri a avut scaun. Poate e si de la Alinan, ca am citit ca regleaza tranzitul.
Oricum, sper sa fim pe drumul cel bun.

Pupicei!
Am facut si modificarile pe prima pagina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui virgiL

Miha,au mai raspuns cateva fete,iti zic si eu,la bibe care i-l dau lui LC,folosesc aqua carpatica nefiarta.
Eu sunt de la ora 15 in spital cu Ioana,la urgenta,cu o colica abdominala,i-au luat analize,i-au facut o perfuzie cu calmante,si inca asteptam chirurgul sa o consulte.Nu ma gandesc decat la ce a tras Andra,offff.Desi eu cred ca fata e plina de viermi.....
DEEA,urata faza cu caderea socrului,eu ii pun pe toti sa stea jos cand tin puiul in brate.

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas



Offf, nu-mi vine sa cred! Virgi, Doamne ajuta sa nu fie necesara nicio interventie chirurgicala. Imi pare tare rau.
Coprocultura nu i-ai facut Ioanei?
Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Elly,i-am mai facut copro din cand in cand dar niciodata nu a iesit nik,dar fata are toate semnele infestarii cu paraziti,se scarpina mereu la nas,e incercanata,ii miroase gurita dimineata,si dureri in jurul buricutului.Iar cu laboratoarele de analize,m-am lamurit in sarcina....of,of,mai,mai....
Cica si Aquatique e f buna si agreata de pediatri pt prepararea LP

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ellyshor, imi modifici te rogg si mie pe prima pagina cu greutate 3360gr, nume Dorian Andrei? Multzam fain
Virgi,sanatate multa ii urez piticei ! Sper sa nu fie nimic grav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Sarumana Belissima,Elly!Analizele n-ar arata apendicita din cate ma pricep eu ca au venit,acu sa soseasca si medicul sa le interpreteze in context clinic.

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui virgiL

Sarumana Belissima,Elly!Analizele n-ar arata apendicita din cate ma pricep eu ca au venit,acu sa soseasca si medicul sa le interpreteze in context clinic.

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas



Ce bine!
Doamne ajuta!

Eva am modificat!
Nu stiu dc tu ai observat, dar puii nostri seamana la fata, parca sunt frati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui maiiunie2012

Citat:
citat din mesajul lui virgiL

Sarumana Belissima,Elly!Analizele n-ar arata apendicita din cate ma pricep eu ca au venit,acu sa soseasca si medicul sa le interpreteze in context clinic.

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas



Ce bine!
Doamne ajuta!

Eva am modificat!
Nu stiu dc tu ai observat, dar puii nostri seamana la fata, parca sunt frati.



Eu eram. Uitasem sa ma deloghez.

Mergi la inceput