Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

Aever- din ce descrii tu acolo,eu trag concluzia ca esti o mamica f.atenta si iubitoare.Nu vad de ce esti nesigura- sau poate am interpretat eu aiurea din posturile tale( in cazul asta imi cer scuze)
Virgi-te calc pe urme- de luni la munci full time,ufff bine ca am unde merge.Lucrurile nu sunt roz deloc in zona asta si nu au fost de o buna bucata de timp.Sanatate pt Ioana,sa ajungi la un diagnostic corect in cit mai scurt timp.
Ylari- ma bucur ca pari mai activa,se vede ca ai reusit sa ocolesti butoiul.Brava tie.
Bellissima- rochia este f. somptuoasa.Daca pe linga botez este si o cununie religioasa(cum am inteles eu) cred ca este f.bine aleasa pt asa ocazie speciala.Sa va fie de bine,distractie maxima dupa
Felicitari fetelor care au botezat fluturasii week-endul trecut.
Petrecere frumoasa si pt cele ce programeaza botezul week-endul viitor.
Noi mergem la nana la nunta week-endul asta.Uhuuu.Distractie maxima.Am mari sperante sa nu ma opresc la Mc Donalds dupa nunta.Eu si ursul avem o vorba:daca e o nunta de americani sigur ne oprim la McDonalts,daca e cu mexicani ne oprim la urgente( au tras focuri de arma,cica asa e traditia ???)si daca e romaneasca nu ne mai trezim pina luni dimineata.Asta e nunta americana,dar mireasa mi-a promis ca nu o sa fie numai un fel de mincare si tort si gata la dans.Acum,sa vedem.Oricum la citi bani mi-a spus ca a cheltuit,astept mai mult decit am experimentat pina acum la nuntile americane.Uff,ce gura birfitoare am.
Ma duc sa pregatesc geanta bebelului.Spitalul pt copii,unde trebuie sa ii facem radiografia de sold,e la distanta apreciabila.Dupa,ne intilnim cu o fosta colega care s-a autointitulat matusica lui Sanducu.Ma bucur mult ca Sanducu a reusit sa isi creeze o familie si aici,chiar daca toate matusile si verisorii lui sunt in Ro.Familia via skipe va fi un pic mai dificil pt el sa o inteleaga pina nu o vede .
Doamne,am logoree dis de dimineata.Gata.
Va pup pe toate,
Pup bebeii zimbareti si plingareti,nu conteaza,toti sunt frumosi.



Alexander Matthew-si soarele a zimbit cind te-ai nascut tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Felicity, naspa cu munca :D
Ce faci cu bebe? Ai pe cineva sa aiba grija de el?

Aever, mie mi se pare normal sa planga bebelusul. Asta fac, plang:) Daca nu am gasit cauza imediat, de cele mai multe ori a avut gaze.

Virgi, ce fel de pompa ai? Pe mine nu ma mai doare asa tare ca la inceput cand pompez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Elena ma ocup cu drag de casuta noastra, doar sa am timp si sa pot. Boom e un copilas tare energic si uneori ma stoarce ca pe lamaie.

Virgi ce bine ca si-a mai revenit Ioana! Oricum, ai dreptate, trebuie studiata problema in detaliu: analize ceva mai multe, control de specialitate. Sper sa-i dati de capat pana la urma!

Felicity ce dulce esti si m-ai amuzat ff tare ca tu vorbesti de logoree dis-de-dimineata si postarea ta e la ora 17:00(ca atat e la noi- hihiii).
Distractie placuta la nunta(sper sa plecati satui acasa)!

Josefine felicitari pentru puica sanatoasa si grasuna! Sa o tineti tot asa!

Andreea cand citesc postarile tale, parca ma aud pe mine.
Asa fac si eu. Il schimb, ii dau sa pape, il controlez sa nu-i fie frig/cald, il plimb, ne jucam, incerc sa-l ajut sa elimine gazele, incerc sa-l adorm....si cand nimic nu da rezultate il intreb: "mami ce ai, iubirea mea?! Spune-i lui mami ca ea nu stie ce sa-ti mai faca!" :)))))))))
Si el, se uita la mine un pic mirat si apoi continua.....waaaahhhaaaahaaaa!!!

Pe mine ma termina colicile astea! Ufffff, nu mai scapam de ele o data.
Dimineata se trezeste saracul in niste crampe cumplite. Se strange tot si geme pana trage cateva partzuri. Cand mananca la fel, plange si se chirceste tot. Cred ca are niste dureri bietul...
Nu stiu ce sa-i mai dau, cum sa-l mai ajut.
La masa il pun sa eructeze si de 5-6 ori...si da, scoate gaze de fiecare data. Dar degeaba, tot il doare burtica la urmatoarea masa, sau inainte de ea.
Uffff, hai ca v-am innebunit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Hellow,
Andreea, weekend-ul asta suntem plecati din Bucuresti, dar luni ne intoarcem si am sa iti trimit un PM atunci.
Foarte frumos povestesti de puiul tau si se vede ca esti o mama grijulie si doresti ca puiului sa ii fie bine, dar cateodata stresul si oboseala sunt absorbite de ei mai rau ca un burete!
Cand mi se intampla mie asa , il predau lui tac-su si nush cum face dar il linisteste in momentul urmator..
La fel procedam si dimineata devreme . Pentru ca puiul nu doarme niciodata mai mult de 3 ore (dar in general 1.5-2 ore legate) iar noptile mele sunt un cosmar, sotul il ia dimineata devreme si ma lasa sa dorm 2-3 ore linistita iar ei se impaca de minune. Presimt deja ca il va iubi pe tac-su mai mult
Ellyshor, iti multumesc pentru modificari. Zici ca puii nostri seamana? Pai sa faca bine sa semene ca-s pui de oltence frumoase (io-s din Caracal )
Felicity, distractie placuta la nunta! Cum Doamne iarta-ma sa mergi la MC dupa o nunta? Criminali sunt americanii astia
Josefinne, sper ca este bine pitica acum dupa vaccin! Ma gandesc cu groaza ca tre' sa il facem si noi saptamana viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Acum sa ma plang si eu putin. Sa va zic ce am patit azi
pff s-a trezit puiul.. revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

LOL cu mancarea la americani - rar, mai gasesti cate o familie de americani care sa te hraneasca bine. mai sunt:) noi ne-am invatat minte cand mergem la o petrecere la americani sa mancam bine acasa, ca altfel facem foamea:))))))
si eu mai am trei saptamani jumatate si ma intorc la munca. si tocmai acum, cand da semne de cumintenie si zambareala si dragalaseala. tare mi se rupe inima.

ellyshor, multumesc de edit pe prima pagina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

Americanii platesc zeci de mii de dolari pe aranjamente florale,fotograf,albume,invitatii care de care mai fisticoase si mai pompoase,pe decor si pe acele marturii care sfirsesc in gunoi chiar in seara nuntii si daca nu stau si colecteaza praful cine stie pe unde pina cind o curatenie generala tot acolo aduc obiectul. Bineinteles rochia de mireasa ocupa un % important din toata suma cheltuita.Dar masa e asa :felurile de mincare suna pompos a la french cuisine, da cind te uiti in farfurie deja iti chioraie matul de foame.Cit despre tort.....mai bine nu comentez.D'aia se uita astia masca cind le spun ca am avut 7 feluri de mincare, tort cu 7 etaje si am plecat de la nunta cu vesta mirelui burdusita de bani (cadouri de nunta) la ora 6 dimineata.Ei intreaba :dar ce ati facut pina la 6.00 a.m..Poi am oprit traficul pe soseaua nationala ca sa dansam hora de final.Nu stiu sa le explic ce inseamna o distractie pe cinste.Aici am impresia ca ei se distreaza numai in college,pe urma au de muncit sa isi plateasca datoriile facute in college,se insoara,mai fac fara rost o groaza de datorii, si pe urma isi cumpara o casa cit mai mare si mai prost izolata ca sa aiba de ce se plinge de bill-ul la caldura si mortgage rates.
Este o aproximare grosolana a vietii unui american de rind.Nu luati asta de buna.Azi sunt ciudat de rea de gura.
Jo- sotul va fi stay at home dad pt un an.Am hotarit asta inainte de a avea bebe.


mamica de Sanducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Ella cum descrii tu cu bb si spui ca e colicos, exact asa se comporta si al meu de cand a inceput sa aiba maxim un scaun pe zi. Dupa ce se chinuie il ajut cu termometrul, dar nu prea am mereu succes.
Fug ca e suferit#259; mare ca azi nu a facut kk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

felicity, v-ati uitat la up all night? a fost serialul sarcinii mele:))) sper sa fie si sezonul 2:)
e foarte bine cum ati hotarat, ati scapat de o grija!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eheee America.... Amicii americani m-au tot batut la cap sa m#259; duc sa nasc acolo ca mai am viza valabil#259; pana in Decembrie.... M#259; si vedeam bortoasa si singura acolo, asteptand nascarea:)))
Gata e ora mesei lui bb.

Mergi la inceput