FIV cu Dr. Dragos Albu 63

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

arabika important de acum e nu neaparat sa mai apara alti foliculi (13 sunt suficienti!), ci sa creasca asa cum trebuie cei pe care deja ii ai.
Tin pumnii pentru vineri: sa fie ovocitele mature, sa se fertilizeze si.. evident, sa le schimbi scutecele peste 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

Buna fetele.

Stiu ca nu am mai intrat de mult, dar din cand in cand v-am mai citit.
Va pup pe toate si sunt alaturi de fiecare.
Angi te pup si fruntea sus. Noi mai vorbim la telefon.
Va scriu acum ca dupa nu stiu cand o sa mai am timp. Ne vedem pe data de 01 august cu dr sa stabilim data exacta a cezarienei. Asta daca intre timp nu se intapla ceva. Noi suntem foarte bine. Bebeii sunt ok. Toata ziua dau din maini si din picioare. Chiar si cand merg pe strada se uita lumea la noi ciudat. Din fericire am avut o sarcina super usoara. fara dureri, fara spitale si altele asemenea.
Liza , felicitari. Beta 40 este un beta super, stai linistita.
Va pup inca o data si o sa inerc sa mai intru pana nasc.


Trompe obturate complet, 6 HSG-uri, o sarcina naturala oprita in evolutie, laparoscopie, sotul OATS severa. Un fiv iunie 2011 nereusit
FET1 decembrie 2011 reusit
35 saptamani cu 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Liza,felicitari mamico!Ara,esti o ''domnisoara'' printre noi,nu,nu mai e nimeni sub 24 ani aici,Miruna...bun venit fetelor noi
doamnele curajoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

maripet ma bucur sa te revad, vecina ! eu nu te-am intalnit pe strada, dar m-as fi uitat poate cu admiratie si putina invidie abia astept vestea cea mare. sa ai o nastere la fel de usoara ca si sarcina, sa te recuperezi repede, bebeii sa fie sanatosi si mancaciosi si ... poate te vad prin cartier cu carutul ... asa am mai mari sanse sa te recunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Maripet, nastere usoara! sa mai treci pe la noi sa ne mai incurajezi

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Of, mai usor sa povestesti cand ai vesti bune.
Din pacate sarcina mea cu gemeni s-a oprit din evolutie.

Ma bucur ca aici sunt printre fete curajoase, care chiar daca pierd o lupta continua "razboiul".
Eu sunt aia cam nebuna, care in timp ce dr. Albu imi facea chiuretajul si a fost destul de dureros, discutam cu el despre urmatorul vitro.

Asa ca fetelor, cu cine ma intalnesc la toamna?

PS: ma scoateti va rog de la gravidute, ca ma buseste plansul cand ma vad acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristiama

Of, mai usor sa povestesti cand ai vesti bune.
Din pacate sarcina mea cu gemeni s-a oprit din evolutie.

Ma bucur ca aici sunt printre fete curajoase, care chiar daca pierd o lupta continua "razboiul".
Eu sunt aia cam nebuna, care in timp ce dr. Albu imi facea chiuretajul si a fost destul de dureros, discutam cu el despre urmatorul vitro.

Asa ca fetelor, cu cine ma intalnesc la toamna?

PS: ma scoateti va rog de la gravidute, ca ma buseste plansul cand ma vad acolo

cristiama


Of, draga de tine Imi pare tare rau sa aud asa ceva.
Totusi, ma bucur ca ai gasit puterea sa te gandesti mai departe si sa continui lupta! Multa putere iti doresc, sa treci peste experienta asta, si incredere ca in toamna o sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Cristiama, imi pare rau...

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cristiama offff tu erai steluta mea calauzitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

offffff,Cris,cu mine in toamna,sa ne luam fetitele acasa...+...si au am patit-o la 8 sapt si 3 zile si nici eu nu-s tanara,am 36 ani...
Arabella

Mergi la inceput