Admiterea la liceu - primul prag - emotii(2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Felicitari tuturor ! Dupa inscriere, incepe vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

felicitari tuturor. se pare ca toata lumea a intrat unde a vrut.
Lala, nepotu poate o sa fie coleg cu fi-miu :) deja pe fb au un grup de boboci vianisti si ntalnire fixata. fi-miu va vianist cu state vechi face misto si ii pune sa invete manele :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui vanessa ionescu

felicitari tuturor. se pare ca toata lumea a intrat unde a vrut.
Lala, nepotu poate o sa fie coleg cu fi-miu :) deja pe fb au un grup de boboci vianisti si ntalnire fixata. fi-miu va vianist cu state vechi face misto si ii pune sa invete manele :)))

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)



Hihihi
O sa il pun sa caute grupul.
Acum cugeta cum e mai bine sa opteze in clasele speciale, nu prea are nici el diplome pe mate/fizica ( doar sector), a fost olimpic pe municipiu la franceza dar cum nu e clasa pe franceza inca nu e hotarat cam ce ar vrea.
Mai are timp sa se gandeasca.
Azi e relaxat si toata lumea il lasa in pace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana


Cand incep inscrierile?






Nu stiu la restul exact dar probabil la fel ca la Vianu, pe 16.
La ei dureaza pana pe 26, program in fiecare zi.

Dosarul lor cuprinde urmatoarele acte necesare:

Acte necesare la inscriere: cererea de inscriere (model prezentat la fiecare liceu), certificatul de nastere in copie legalizata, cartea de identitate (dac#259; este cazul), adeverinta cu notele si media generala obtinute la Evaluarea Nationala in clasa a VIII-a, foaie matricola pentru clasele V-VIII (în original), cu calculul mediei generale, fisa medicala, cartea de identitate a parintilor (in copie). Plus diplome concursuri/olimpiade pentru clasele de intensiv.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Lala atentie, clasele speciale nu sunt de intensiv mate info!!!! doar o ora de info pe saptamana, un optional din alegerea facuta si eventual un cerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Si la noi e chef

Cu toate ca n-a intrat la stiintele naturii ptr o sutime ,a intrat la mate-info si vad ca-i foarte incantata, mi-a zis chiar ca e mai bine asa. Fie vorba-ntre noi si mie-mi convine mai mult), deci totu-i bine cand se termina cu bine

Felicitari tuturor, urmeaza 4 ani frumosi, la sfarsitul carora ne vom regasi ptr emotiile cu bacul si admiterea la facultate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Dragele mele, va felicit si eu, pe voi ca ati tremurat cu intensitate si pe ei, liceenii, ca au ajuns acolo unde si-au dorit.

Ii asteapta 4 ani minunati - este varsta cand le trebuie putina libertate ca si recompensa in schimbul pregatirii serioase pentru o profesie ... este o varsta minunata si voi citi cu interes subiectul vostru despre cei 4 ani care urmeaza.

Ia sa spuna fiecare acum unde pleaca in vacanta - nu voi, ei, liceeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ceea ce am observat eu, asa, aruncand doar o privire:

La liceele din top 20 s-a mentinut media de intrare fata de anul trecut (la unele a scazut foarte putin la altele a crescut foarte putin) la celelalte mediile au scazut si pana la drastic.

Exemplu:
Colegiul National Aurel Vlaicu (asta e prin zona Domenii)
2011 - 7,36; 2012 4,46; mate-info
2011 - 7,73; 2012 6,67; filo

Am dat asa, numai un exemplu.
La colegiile tehnice mediile au scazut de asemenea dramatic.

au scazut mediile de admitere la toate liceele economice.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

exceptand liceele foarte cautate unde mediile au crescut chiar si cu 11 sutimi la lazar am observat si eu scaderi pana la cateva puncte. dar si mediile au fost la fel. au crescut cei cu peste 9.20 iar sub 9 au scazut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Dragele mele, va felicit si eu, pe voi ca ati tremurat cu intensitate si pe ei, liceenii, ca au ajuns acolo unde si-au dorit.

Ii asteapta 4 ani minunati - este varsta cand le trebuie putina libertate ca si recompensa in schimbul pregatirii serioase pentru o profesie ... este o varsta minunata si voi citi cu interes subiectul vostru despre cei 4 ani care urmeaza.

Ia sa spuna fiecare acum unde pleaca in vacanta - nu voi, ei, liceeni


A mea pleaca in tabara la Straja, Hunedoara.



"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput