Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Monicabo, de guvernele Boc 3 sau Boc 4 se vorbeste din cauza ca au existat si remanieri. Adica momente in care s-au schimbat doar cativa ministri, fara a se schimba primul ministru si fara a necesita vot de investitura pe intreg in Parlament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Mda, pana una-alta nu e clar cum vom vota la referendum, dupa decizia CCR sau dupa ordonanta... Cred ca e premeditat tot haosul asta, ca noi sa votam cum vrem si, vorba aceea, din urna sa iasa cine/ce trebuie.

Insa, in tot timpul asta, oalele sparte se tot aduna, si tot noi le platim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamonds

Catrinik , mai ca-mi vine sa cred ca esti EBA sau Udrea sub acoperire . Sau Boc...

Ioana


Pai asa as putea si eu sa banuiesc ca unii useri sint Sova sau Ghise sub acoperire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ce a declarat Ponta la Antena 3. Discutia este luata de pe site-ul oficial al guvernului Romaniei:

http://www.guv.ro/primul-ministru-victor-ponta-a-fost-invitatul-emisiunii-subiectiv-la-antena-3l1a117718.html

"...am si trimis astazi un raspuns la cele 11 puncte ridicate de presedintele Comisiei si a fost un lucru foarte bun. Pentru ca eu m-am dus si am zis: domnule, acuzatii in general, ca suntem Siria, ca suntem Ungaria, spuneti-mi concret, ca asa, in general, si doamna Macovei, isterica fiind, tipa ca este lovitura de stat si dupa aia a venit Curtea Constitutionala si a zis ca este corect tot ce s-a intāmplat. Va rog spuneti-mi concret ce este. Si dl Barroso, dl presedinte Barroso, mi-a ridicat 11 probleme. Uite, astea sunt cele 11 probleme pe care noi le consideram..."


Acum daca nu a existat lista in scris asa cum zice Antonescu nu mai raman decat doua ipoteze: ca Barroso i le-a spus verbal si Ponta le-a memorat punct cu punct, sau ca si le-a notat de manuta pe un capat de foaie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Ce a declarat Ponta la Antena 3. Discutia este luata de pe site-ul oficial al guvernului Romaniei:

http://www.guv.ro/primul-ministru-victor-ponta-a-fost-invitatul-emisiunii-subiectiv-la-antena-3l1a117718.html

"...am si trimis astazi un raspuns la cele 11 puncte ridicate de presedintele Comisiei si a fost un lucru foarte bun. Pentru ca eu m-am dus si am zis: domnule, acuzatii in general, ca suntem Siria, ca suntem Ungaria, spuneti-mi concret, ca asa, in general, si doamna Macovei, isterica fiind, tipa ca este lovitura de stat si dupa aia a venit Curtea Constitutionala si a zis ca este corect tot ce s-a intāmplat. Va rog spuneti-mi concret ce este. Si dl Barroso, dl presedinte Barroso, mi-a ridicat 11 probleme. Uite, astea sunt cele 11 probleme pe care noi le consideram..."


Acum daca nu a existat lista in scris asa cum zice Antonescu nu mai raman decat doua ipoteze: ca Barroso i le-a spus verbal si Ponta le-a memorat punct cu punct, sau ca si le-a notat de manuta pe un capat de foaie...




Lali, le-o fi scris pe un servetel, in cadrul discutiei prietenesti cu Barroso, la o cafea.

Pe de alta parte, ma ingrozeste exprimarea asta: "doamna Macovei, isterica fiind, tipa ca este lovitura de stat". Asa s-or fi exprimand guvernantii nostri la Bruxelles si pe unde se mai duc?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
am si trimis astazi un raspuns la cele 11 puncte ridicate de presedintele Comisiei


Cred ca dl. Ponta a uitat sa apese butonul send sau sa lipeasca timbrele potrivite, pentru ca www.hotnews.ro/stiri-esential-12809643-comisia-europeana-asteapta-continuare-raspunsurile-romaniei-agentia-afp.htm" target="_blank">raspunsurile se pare ca s-au pierdut in eter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
am si trimis astazi un raspuns la cele 11 puncte ridicate de presedintele Comisiei


Cred ca dl. Ponta a uitat sa apese butonul send sau sa lipeasca timbrele potrivite, pentru ca www.hotnews.ro/stiri-esential-12809643-comisia-europeana-asteapta-continuare-raspunsurile-romaniei-agentia-afp.htm" target="_blank">raspunsurile se pare ca s-au pierdut in eter.


Cam cit ne mai insulta totusi inteligenta cuplul asta de "aur"?

In seara asta e o mare intilnire intre Ponta, Crin si cei 2 sefi de la camere.
In functie de ceea ce se hotaraste, asa se va vota miine in parlament.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu are sanse sa nu raspunda - nimeni nu se mai joaca de-a U.E.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Nu are sanse sa nu raspunda - nimeni nu se mai joaca de-a U.E.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Marius, din pacate mie mi-e foarte clar ca Ponta si Antonescu "se joaca de-a UE", vorba ta.

Mai grav este ca acum se legitimeaza si se ascund dupa majoritatea parlamentara, iar dupa 29 iulie se vor ascunde si-si vor legitima toate actiunile ilegale si antieuropene dupa majoritatea populara.

De accea am ridicat in paginile anterioare intrebarea: ce se intampla daca nu va fi cvorum la referendum dar se va vota majoritar pentru demitere si lumea, nemultumita, va iesi in strada ? Mi se pare foarte plauzibil scenariul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
am si trimis astazi un raspuns la cele 11 puncte ridicate de presedintele Comisiei


Cred ca dl. Ponta a uitat sa apese butonul send sau sa lipeasca timbrele potrivite, pentru ca www.hotnews.ro/stiri-esential-12809643-comisia-europeana-asteapta-continuare-raspunsurile-romaniei-agentia-afp.htm" target="_blank">raspunsurile se pare ca s-au pierdut in eter.


Punem pariu ca raspunsurile vor ajunge dupa votul parlamentului ca sa fie "legitimate" ilegalitatile trimise in scris prin majoritatea parlamentara ?

Mergi la inceput