Licurici de ianuarie-februarie 2009 (168)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Dark, La Multi Ani sanatosi si fericiti!
Si spor la lucru;)
Crisppy bravo Mariutei
La noi toate bune ne mai bucuram inca de vacanta (adeca eu)
Al mic e un scump cum mai aduna el cate un cuvant pe ici pe colo si face o propozitie
gasca si va dorim o vara placuta in continuare

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

La Multi Ani, Dark, o pentru taria ta si optimismul tau!

Nu am scris pana acum pentru ca numai cu gandul la Monica am fost...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

La Multi Ani tuturor care isi sarbatoresc azi ziua numelui!

La multi ani Dark (cu intarziere)! Asteptam vestile bune!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Fetelor La Multi Ani! celor care ati sarbatorit ieri...

La Multi Ani Dark!

Eu nu mai pot intra asa de mult, din lipsa timpului... iesim in parc, venim mancam, facem nani( unii) si apoi iar afara... Azi am mers la obor de i-am luat mandrei "motocicleta" din plastic... alea de s-au umplut parcurile cu ele.. ca daca am scapat la stefan la ea nu a fost chip... numai pe ea a mers..

Crisspy felicitari pentru primii pasi ai Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

La Multi Ani tuturor care au sarbatorit ziua numelui!

La multi ani Dark! Scuze de intarziere.

Noi am ajuns ieri in Romania.
Saptamana trecuta am fost la mare in Croatia. Frumoasa apa, dar prea multe pietre.




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

saluare si de la noi

ieri am fost la controlul de o luna cu pitic (si cu fratesu ca e cam mucios); sunt mandra de piticul cel mare, s-a purtat f ok, ma temeam ca o sa fie complicat sa merg cu bb de o luna si cu pitic de 3.5 ani singura la doc, dar a fost ok

piticul are 4710 g fata de 3150 cu cat s a externat si 56 cm fata de 51.5 la nastere

dar pt ca se pare ca are icter prelungit mi au zis ca e mai bine sa faca analizele de sange; la nastere el a avut birubina 6.7 si a stat o noapte la raze
mi s-a spus ca icterul e dat de incompatibiltiatea de grupa de sange intre mine si sot (eu 01 si sotul b3) si ca victor are grupa sotului

a fost ok la recoltare, l am tinut eu, fratesu facea galerie si bb a plans doar un pic

dupa l am recompensat pe cel mare si am fost cu ei in parcul national, e targ de produse autohtone si animatori pt copii; ieri era un pirat si vreo 20-25 de copii topaiau de mama focului dupa indicatiile lui; al meu pusti cred ca era cel mai mic de acolo dar a rezistat

in tot timpul asta pe bb l am tinut in sling mufat la san

toata admiratia mea pt cele care au 3-4 copii sau va ganditi si la al treilea...
eu ieri seara eram epuizata
nu stiu cum ar fi sa mai fi avut si un al treilea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Felicitari pentru parametri Porumbita! A luat foarte, foarte bine si in greutate si in lungime.

Bravo pentru fratiorul cel mare si sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Porumbita am incercat sa te sun dar nu ai raspuns, daca vezi mesajul meu da-mi un telefon

Eu daca citeam atatea critici la adresa mea, cum citeste Selene o luam razna. Si eu cred Selene ca problema e la tine dar nu am sfaturi atata timp cat nu sunt acolo sa vad ce si cum si stiu numai din povestile tale. Si Vlad doarme la 22.00 sau 22.30, mai devreme nu se poate, cand mergem la gradi se culca mai devreme.

Vlad este un copil de nota 20, intelegator, darnic, bland, imparte orice cu surioara lui, o iubeste nespus, se joaca cu ea, e lipicios cu noi si ne dragaleste mult, in schimb cu terorista nu stiu cum o voi scoate la capat, momentan e mica dar presimt ca voi avea de tras si tot din vina mea cred. Va amintiti ca si Vlad a avut o perioada in care nu ma intelegeam cu el??in perioada aia am cedat si tipam la el destul de des, asta nu a avut repercursiuni asupra lui insa cred ca a avut asupra Irinei, cred ca de-aia nu suporta sa ii spui ca nu e voie, sau sa strigi la ea (in sensul ca sa o chem daca se indeparteaza), cred ca are impresia ca o cert asa cum faceam cu Vlad. Nu suporta sa ii spui NU, sau sa o intorci din drumul ei, daca aveti sfaturi le accept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Patri, n-am luat-o inca razna, nici "lumina" n-am gasit-o inca, dar ceva speranta tot mai am. Sunt niste lucruri pe care tre' sa le inteleg, dupa cum sunt niste lucruri pe care si ea tre' sa le inteleaga, azi am ales o alta metoda de comunicare intr-o anumita problema (o pozna destul de mare), vad ca a mers. Cine a spus ca puiutzu' nu intelege legatura cauza-efect a avut dreptate.

Am scris la un alt topic, ni s-a recomandat sa o invatam zilele saptamanii si anotimpurile.

Anotimpurile sunt primavara, vara, toamna si frigu'. :D

Verbal sta excelent, purtam niste conversatii elaborate, mama-mama, imi vine s-o mananc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Porumbita, felicitari, a crscut super bine Victoras!

Selene, ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun, o sa treceti peste clipee astea mai dificile si o sa deveniti cele mai bune prietene! Daria e o fetita tare desteapta!

Mergi la inceput